شناسه خبر: 10737 منتشر شده در مورخ: 1395/10/19 ساعت: 08:47 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 19 دی 1395

روزنامه یکشنبه 19 دی 1395

به اطلاع خوانندگان می رساند: تفاوت های که در نحوه نوشتن کلمات وجود دارد ناشی از تفاوت رسم الخط بریل با بینایی است به طوریکه در رسم الخط بریل بسیاری از کلمات که در بینایی جدا هستند به صورت پیوسته نوشته می شوند.

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 19 دی 1395

9 ربیع الثانی 1438

8 ژانویه 2017

سال بیست و یکم شماره 5474

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

شهرداری تهران سرویسهای ایاب و ذهاب معلولان را افزایش دهد 2

ظریف خواستار توجه جدی به وضعیت اسفبار مسلمانان روهینگیا شد 4

فعالیت دو مرکز کوثر ویژه فرزندان زنان سرپرست خانوار

میانگین مبلغ قبضهای تلفن چقدر است 7

ارتباط کمبود ویتامین D با سردردهای مکرر 9

تجهیز کلینیک دانشگاه ایران به ربات پوشیدنی بیماران فلج پا 10

حضور سه رشته نابینایان در پاراآسیایی اندونزی 13

نقش یک پسر دمبخت را در «پنچری» دارم

زن و دختر در دام شیطانی راننده «سمند» سفید

اطلاعرسانی

صئ.........ویژه

* شهرداری تهران سرویسهای ایاب و ذهاب معلولان را افزایش دهد: معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور خواستار افزایش تعداد سرویسهای ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت از شهرداری تهران شد. حسین نحوینژاد با بیان آنکه طبق قانون، ایاب و ذهاب هر شهروندی بر عهده شهرداریها است و شهرداری تهران چند سالی است که بخشی از ناوگان حمل و نقل خود را به معلولان اختصاص داده است گفت: تعداد خودروهای آن بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری که به رفت و آمد معلولان اختصاص یافته، کم است و این مسأله را بارها به شهرداری تهران اعلام کرده‌ایم. این در حالیست که  معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران هفته گذشته  از افزایش سهم جانبازان و معلولان از حمل و نقل عمومی پایتخت خبر داد. مازیار حسینی گفت: در حال حاضر شرایطی فراهم شده که بخشی از ظرفیت وسائل حمل و نقل عمومی به جانبازان و معلولان تعلق گیرد و 10 درصد از کل ظرفیت وسایل حمل و نقل عمومی اکنون در اختیار معلولان است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهرداری تهران شرایطی را به منظور تردد آسان معلولان در سطح شهر تهران فراهم کرده و به دنبال این هستیم که قشر معلول نیز بتوانند همانند سایر اقشار بدون مشکل در شهر تردد کنند. وی با بیان اینکه " برخی اقشار از جمله سالمندان، کودکان و معلولان برای تردد پیاده در سطح شهر با مشکل مواجه میشوند" تأکید کرد: در حال حاضر نقشه راه جامعی برای پیاده راه های شهر تهران تهیه شده و بر مبنای آن، برخی اصلاحات در سطح پیاده راه ها اعمال خواهد شد. وی افزود: شورای شهر تهران نیز تأکید ویژه ای به موضوع مناسب سازی معابر داشته و در این رابطه نیز اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که شهرداری تهران سیاست کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی را دنبال میکند، یکی از راهکارها فراهم سازی شرایط تردد آسان به صورت پیاده است.

صئ.........سیاسی

* ظریف خواستار توجه جدی به وضعیت اسفبار مسلمانان روهینگیا شد: محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، نسبت به وخامت فزاینده اوضاع مسلمانان روهینگیا در میانمار ابراز نگرانی کرد و از وی خواست لزوم توقف سریع نقض حقوق این مسلمانان و دسترسی فوری و بدون مانع کمکهای بشردوستانه به مناطق آسیب دیده را به مقامهای ارشد آن دولت تأکید کند.

* تاکنون بیش از 10 هزار کودک یمنی بر اثر فروپاشی نظام بهداشتی کشته شدند: سازمان بین المللی نجات کودکان تأکید کرد، فروپاشی نظام بهداشتی یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 10 هزار کودک شده است. مدیر منطقه ای این سازمان گفت: ما هر هفته پذیرای یک هزار کودک مبتلا به اسهال، سوء تغذیه والتهاب دستگاه تنفسی هستیم که در شرایط طبیعی میتوان مانع مرگ آنها شد.

* ایران و استرالیا برای راه اندازی خط پروازی مستقیم به تفاهم رسیدند: 'عبدالحسین وهاجی'سفیر ایران در استرالیا روز شنبه از تفاهم تهران - کانبرا برای راه اندازی خط پروازی مستقیم بین دو کشور در آینده نزدیک خبر داد و اعلام کرد که مذاکرات برای اجرایی کردن این خط پروازی مستقیم تا یک ماه آینده برگزار میشود.

* جهانگیری: دولت به هیچ وجه به دنبال ایجاد نرخ جدید ارز نیست: معاون اول رییس جمهوری گفت: برخی 3 هزار و 600 تومان را نرخ جدید دلار مطرح میکنند، در صورتی که این رقم درست نیست. اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد بانک مرکزی در زمینه پروژه های اقتصاد مقاومتی که با حضور رییس و معاونین بانک مرکزی برگزار شد، افزود: 40 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم و پیشبینی میشود این رقم به 50میلیارد دلار هم برسد، در 9 ماهه امسال 33 درصد رشد افزایش صادرات نفتی داشتیم که امیدواریم در ماه های پایانی سال این رقم افزایش یابد.

 

 

صئ........اجتماعی

* فعالیت دو مرکز کوثر ویژه فرزندان زنان سرپرست خانوار: رضا شریعتپور، مدیر اشتغال ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با اشاره به اقدامات این سازمان گفت: در حال حاضر دو مرکز کوثر ویژه فرزندان زنان سرپرست خانوار در حال فعالیت است. به تازگی یک مرکز کوثر با محوریت تولید لوسترهای دکوراتیو افتتاح شد و بر اساس آخرین آمارها هم اکنون ۱۵ نفر از فرزندان خانمهای سرپرست خانوار در این مرکز مشغول به کار هستند.

* مراجعه به مراکز پزشکی قانونی به دلیل نزاع: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه 70 هزار و 590 تن به دلیل آسیبهای ناشی نزاع از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری به مراکز پزشکی قانونی این استان خبر داد. در مقایسه با مدت مشابه سال94 شمار مراجعان 4/0 درصد کاهش یافته است. از کل مراجعان در 8 ماهه سال جاری 46 هزار و 166تن مرد و 24هزار و 424 تن زن بودند.

صئ........اقتصادی

* میانگین مبلغ قبضهای تلفن چقدر است: بابک تراکمه، عضو هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران میانگین رقم قبضهای تلفن را رقمی بین ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان و در تهران رقمی حدود ۹۰۰۰ تومان اعلام کرد. باید به این مسأله توجه داشت که در آمارها هزینه‌های مربوط به اینترنت به طور جداگانه در نظر گرفته شده و کارکرد تلفن ثابت به‌طور تفکیک شده لحاظ میشود.

* نصب هولوگرام غیر قابل تقلید بر روی محصولات زیتون: محمدرضا هاتفی مینایی، دبیر انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران گفت: به منظور اطمینان‌ بخشی به مصرف‌کنندگان و شناسایی محصولات دارای تأیید، طرح الصاق هولوگرام بر روی محصولات تولیدی آغاز شد. وی در خصوص ویژگیهای این هولوگرام گفت: این برچسب، هفت رنگ و براق است. با توجه به اینکه در یک چاپخانه و با شماره رمز مخصوص به چاپ میرسد، امکان تقلید آن تقریباً بعید خواهد بود. بر این اساس، بر روی هر هولوگرام، کد شناسایی وجود دارد و شکل آن بیضی و تصویر دو دست دوستی در میانه آن قرار دارد که عبارت "انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن زیتون و زیتون شور ایران" در بالا و پایین تصویر درج شده است.

* مذاکره با شرکتهای اروپایی و آمریکایی: عباس هاشمی، مدیر کل صنایع فلزی وزارت صنعت از مذاکره با شرکتهای تولیدکننده لوازم خانگی «جنرال الکتریک» و «ویرپول» آمریکا و «آریستون» ایتالیا برای احیای کارخانه های متوقف شده لوازم خانگی مانند ارج و آزمایش خبر داد و گفت: با حضور شرکتهای خارجی، تولیدات در قالب برندهای مشترک عرضه خواهد شد. هاشمی با تأکید بر اینکه کارخانه های لوازم خانگی باید هر سال حداقل دو مدل جدید از محصولات خود را به بازار معرفی کنند، گفت: بخش عمده سرمایه گذاری برای محصولات جدید مربوط به قالبها میشود، در همکاریهای جدید تأکید داریم شرکتهای خارجی سخت افزارهای لازم را از جمله قالبها تأمین کنند.

صئ........بهداشت و سلامت

* ارتباط کمبود ویتامین D با سردردهای مکرر:  محققان دریافتند پایین بودن سطح ویتامین دی در مردان موجب افزایش خطر ابتلا به سردردهای مکرر میشود. البته در صورت تحقیق در مورد زنان ممکن است این ارتباط در آنان نیز پیدا شود.

* توسعه درمان بیماریهای صعب‌العلاج با سلولهای ایمنی: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران در دو زمین داروهای نو ترکیب و سل‌تراپی با استفاده از سلولهای ایمنی عقب مانده است، گفت: محققان باید مطالعات خود را در 3 دسته سلول «کارتی سل»، «سلولهای دندریتیک» و «سلولهای NK» توسعه دهند. دکتر امیرعلی حمیدیه سل‌تراپی را به معنی درمان بیماریها با استفاده از سلولهای ایمنی بدن دانست و افزود: امروزه یکی از پیشرفتهایی که در شاخه علوم پزشکی در دنیا رخ داده و نتایج اعجاب انگیزی داشته است، استفاده از سلولهای ایمنی بدن برای درمان بیماریهای مختلف است. این کار از سال 2010 در جهان آغاز شده است و در این زمینه ما تأخیر داریم.

* تأثیر آلودگی هوا بر افزایش سکته مغزی: دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی سکته مغزی گفت: آلودگی هوا تا ۳۵ درصد احتمال بروز سکته مغزی را افزایش میدهد. دکتر امیر حجازی افزود: سکته مغزی تا ۱۰ سال پیش در افراد بالای ۶۰ سال سومین عامل مرگ و میر بود و ۸ سال پیش سازمان بهدشت جهانی هشدار داد که اگر تمهیدات لازم را پیشبینی نکنند این عامل دومین عامل مرگ و میر خواهد شد که در این میان تعدادی از کشورها تلاش کرده و سکته مغزی را به پنجمین علت کاهش داده اند. در ایران نه تنها این عامل جایگاه پایینتری پیدا نکرده بلکه بعد از بیماریهای قلبی و عروق دومین عامل مرگ در تمام استانهای کشور است که این موضوع لزوم افزایش آگاهی مردم را در زمینه پیشگیری از سکته مغزی نشان میدهد.

 

صئ........دانش و فناوری

* تجهیز کلینیک دانشگاه ایران به ربات پوشیدنی بیماران فلج پا: کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با کمک و مشارکت خیرین به ربات پوشیدنی «اکسوپد» (برای راه رفتن دوباره بیماران فلج پا) تجهیز میشود.  ربات پوشیدنی توانبخشی اکسوپد «Exoped Robotic Exoskeleton» یک ربات توانبخشی ویژه راه رفتن افراد دچار کم‌توانی و ناتوانی در استفاده از اندامهای پایین تنه است. این ربات به کاربر در راه رفتن، نشستن و برخاستن کمک میکند و میتواند به عنوان جایگزین ویلچر استفاده شود. با «اکسوپد» بیمارانی که دیگر قادر به راه رفتن نبودند، میتوانند دوباره راه بروند. بازگرداندن توانایی راه رفتن به افراد کمتوان و ناتوان پایین تنه بیش از هر چیز بر روحیه، اعتماد به نفس و امید آنان به زندگی اثر قابل توجهی دارد. افزون بر این امکان ایستادن، نشستن و راه رفتن کاربران به آنان استقلال بیشتری در زندگی میدهد. همچنین تحرک بیشتر موجب بهبود وضعیت فیزیکی از جمله بهبود گردش خون، تنظیم فشار خون، بهبود تنفس، جلوگیری از مشکلات گوارشی و کلیوی، زخم بستر، دردهای مزمن و تضعیف ماهیچه‌ها میشود. از اکسوپد میتوان برای توانبخشی افرادی که دچار اختلال در الگوی راه رفتن هستند استفاده کرد. کمپین مشارکت در تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این ربات، تشکیل شده است. در این کمپین قرار است نسخه درمانگاهی «اکسوپد» جهت تجهیز کلینیک تهیه شود، که قیمت آن ۱۰۳ میلیون تومان است. از آنجا که اکسوپد یک محصول دانش بنیان ایرانی است، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خرید آن به خریداران کمک میکند. هزینه این دستگاه با تقبل ۳۵ درصد توسط معاونت، باقی مانده هزینه که معادل ۶۷ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است هدف مالی کمپین قرار داده شده. علاقمندان برای مشارکت میتوانند به وب‌سایت فاندوران fundorun.com مراجعه کنند.

صئ........ورزشی

* حضور سه رشته نابینایان در پاراآسیایی اندونزی: سمیه شاعری، نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان در جلسه پنجم نشست کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی پارالمپیک از رشته های ورزش نابینایان در مسابقات پاراآسیایی 2018 جاکارتا و تشکیل اردوی تیم ملی گلبال بانوان خبر داد. شاعری در این خصوص گفت: در بازیهای پاراآسیایی جاکارتای اندونزی، قرار است در سه رشته گلبال، شطرنج و دوومیدانی شرکت کنیم و قصد داریم تیم ملی گلبال نیز در این بازیها حضور یابد. وی با اشاره به اهمیت تشکیل تیم ملی گلبال بانوان در سال جاری اظهار داشت: اگر بخواهیم تیم ملی گلبال حضور مؤثری در بازیهای پاراآسیایی 2018 داشته باشد، باید تیم ملی را قبل از سال جدید تشکیل دهیم. نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان در پایان یادآور شد: تلاش میکنم اردوهای تیم ملی گلبال بانوان از امسال آغاز شود، زیرا هر روزی که بگذرد، برای اهدافی که از اعزام این تیم داریم دور میشویم.

* کسب 11 مدال رنگارنگ در مسابقات بین المللی اسکی معلولان: نمایندگان ایران در روز پایانی مسابقات بین المللی اسکی اسنوبرد معلولان 3 طلا، 2 نقره و یک برنز کسب کردند. ساوه شمشکی، رئیس انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولان، گفت: روز پایانی مسابقات بین المللی اسکی در رشته مارپیچ بزرگ و در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. جواد سولقانی با ۵۰ امتیاز قهرمان شد، محمد محمدپور با ۴۰ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و پوریا خلیلتاش نیز با ۳۰ امتیاز سوم شد. در کلاس ul1، حسین سولقانی با ۵۰ امتیاز قهرمان شد، اردلان کاووسی با ۴۰ امتیاز در جای دوم ایستاد و در بخش بانوان این کلاس نیز صدیقه روزبه با ۵۰ امتیاز عنوان نخست را کسب کرد. وی گفت: این مسابقات برای نخستین بار در پیست بین المللی دیزین برگزار شد و در مجموع این مسابقات، نمایندگان کشورمان ۱۱ مدال شامل: 7 طلا، 3 نقره و یک برنز به دست آوردند.

صئ........جعبه جادو

* نقش یک پسر دمبخت را در «پنچری» دارم: یوسف تیموری که به تازگی جلوی دوربین سریال «پنچری» به کارگردانی برزو نیک نژاد رفته است درباره نقش خود در این سریال گفت: نقش من در این سریال نسبت به کارهای روتینی که پیش از این داشته ام کمی متفاوتتر است. «پنچری» کاری جدی است اما موقعیتهایی کمدی دارد. قرار نیست در این کار با تیپ گرفتن به کمدی برسیم بلکه همه چیز در موقعیت شکل میگیرد. من هم مثل همیشه نقش یک پسر دمبخت را دارم که تحصیلکرده است و مسئولیتی را در یک شرکت بر عهده دارد. وی درباره فیلمنامه این مجموعه اضافه کرد: تاکنون ۱۲ قسمت از فیلمنامه به نگارش درآمده است و من حدود ۵ قسمت از آن را خوانده ام و برای اولین بار است که با برزو نیکنژاد کار میکنم که ویژگی فیلمنامه اش این است که تکلیف کار مشخص است. بازیگر سریال «زیر آسمان شهر» درباره بازی در سری چهارم این سریال یادآور شد: من پذیرفتم در سریال «زیر آسمان شهر ۴» حضور داشته باشم و اتفاقاً یکی از دلایل آن هم حضور مهران مهام به عنوان تهیه کننده بود که در سریال «پنچری» هم تهیه کنندگی را بر عهده دارد.

* واکنش ارسطوی «پایتخت» به یک شایعه: احمد مهرانفر به هواداران خود اطمینان داد که در سری تازه «پایتخت» بازی میکند و به شایعات عدم حضورش در این سریال پایان داد. مهرانفر عکسی در اینستاگرام منتشر کرد و در کنار آن نوشت: «توی این عکس، نه اینکه فکر کنید محسن تنابنده مریضه، نه اینکه فکر کنید خوابش میاد یا چرت میزنه، نه، اون داره فکر میکنه، اون داره با کمک امیر حسین قاسمی فیلمنامه پایتخت ٥ رو مینویسه. منم این عکس رو گذاشتم که هم بگم فیلمنامه نوشتن کار سختیه و هم بگم منم امسال تو پایتخت ٥ هستم. سوالی که خیلی از شما عزیزان پرسیده بودید.»

* «صورتک» سریال نوروزی شبکه سه شد: قائم مقام مرکز امور نمایشی سیما اعلام کرد که سریال «صورتک» به کارگردانی احسان عبدی پور به عنوان مجموعه نوروز ۹۶ شبکه سه انتخاب شده است. وی ادامه داد: عوامل در حال بازبینی لوکیشنها هستند و به خاطر فیلمنامه ای که این سریال دارد من اکنون هم میتوانم جذابیت آن را تضمین کنم. قائم مقام مرکز امور نمایشی سیما درباره داستان این سریال عنوان کرد: این کار درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی میکند و فضایی کمدی دارد.

* همسایه‌ها در پایان راه: تصویربرداری سریال «همسایه‌ها» به کارگردانی مهران غفوریان که این روزها از شبکه نسیم در حال پخش است، به روزهای پایانی خود نزدیک میشود. تا کنون 90 درصد از این سریال جلوی دوربین رفته و تنها بخشهایی از آن باقی مانده که در آینده‌ای نزدیک تصویربرداری میشود. مهران رجبی جدیدترین بازیگری است که از این هفته مقابل دوربین مهران غفوریان میرود و در این سریال ایفای نقش میکند. همچنین تدوین و صداگذاری این سریال نیز به صورت همزمان انجام میشود و لوکیشن اصلی سریال خانه‌ای حوالی خیابان آیت‌الله کاشانی است.

صئ........حوادث

* 9 زن و دختر در دام شیطانی راننده «سمند» سفید: مرد شیطانصفت که به شیوه خفاش شب، سوار بر خودروی سمند سفید، زنان و دختران مسافر را در مسیر میدان آزادی تهران تا قزوین به دام انداخته و آنها را در بیابانهای بین راه مورد آزار و اذیت قرار داده بود، سرانجام به ربودن 7 زن و دختر اعتراف کرد. پیش از آنکه این جانی بیرحم دستگیر شود 9 زن و دختر با مراجعه به پلیس از لحظات هولناک اسارت در دام این شیطانصفت برای کارآگاهان سخن گفتند. در حالی که تمامی این جنایتهای سیاه طی 40 روز اتفاق افتاده بود، بازپرس دادسرای نظرآباد دستور چهره‌نگاری از مرد مسافرکش و تحقیق در اینباره را صادر کرد. مأموران پلیس آگاهی نظرآباد نیز به ترسیم چهره فرضی راننده سمند پرداختند.آنها در مسیر‌های مشکوک به کمین راننده سمند نشسته و با مشاهده فرد مظنون به تعقیب خودروی سمند سفید پرداخته و طی تعقیب و گریزی که چند کیلومتر ادامه داشت راننده فراری را با شلیک گلوله مجروح کردند و او را به دام انداختند. پس از آن مرد شیطانصفت  به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. کارآگاهان دریافتند «قاسم» 41 ساله دارای همسر و 2 فرزند است و در لباس مسافربر شخصی به شکار زنان و دختران تنها پرداخته است. قاسم که میدانست مجازات سنگینی در انتظارش است چند روز بعد برای فرار از پنجره بیمارستان پایین پرید اما دست و لگن‌اش شکست. به همین خاطر برای دومینبار تحت جراحی قرار گرفت. صبح پنجشنبه، قاسم بر روی ویلچر به همراه مأموران بدرقه زندان به شعبه اول دادگاه کیفری یک کرج منتقل شد. وی در جلسه تحقیق، گفت:  من فقط 7 زن را ربودم که 3 نفر را مورد آزار و اذیت قرار دادم و طلاهای 4 زن را دزدیدم. این در حالی است که پزشکی قانونی آزار و اذیت 9 زن و دختر را توسط این مرد تأیید کرده بود. قاضی دادگاه پس از 3 ساعت رسیدگی  به این پرونده متهم را به زندان فرستاد تا تحقیقات گسترده تر در مورد جنایاتش انجام شود.

صئ........اطلاعرسانی

* اطلاعیه انجمن نابینایان ایران: بدینوسیله به اطلاع نابینایان و کمبینایان تهران، شیراز و اصفهان میرساند که در این شهرستانها سامانه خدمات دسترسپذیری بانکی در شعبات زیر صورت پذیرفته است، لذا خواهشمند است به منظور توسعه خدمات فوق در سایر بانکها و شهرستانها از خدمات فوق استفاده نموده و به سایر دوستان نیز اطلاع رسانی و ترقیب نمایند تا از این امکان استفاده نمایند:

1- شیراز: بانک سپه شعبه بلوار زند 2- تهران: بانک آینده شعبه دو راهی یوسف آباد - بانک سپه شعبه ظهیرالاسلام- بانک تجارت شعبه فرهنگسرای بهمن و شعبه چهار راه قنات دروس-بانک شهر شعبه میدان ولیعصر، شعبه میدان ونک و شعبه مقدس اردبیلی - بانک کشاورزی شعبه شهید کلاهدوز(قلندری) - پست بانک شعبه میرزای شیرازی 3- اصفهان: بانک سپه شعبه بلوار سجاد 4- تبریز: بانک سپه شعبه آزادی 5 - خراسان رضوی: بانک سپه شعبه احمدآباد

 

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *