شناسه خبر: 10961 منتشر شده در مورخ: 1395/12/4 ساعت: 09:44 گروه: اجتماعی  
امضای قراردادهای کمک بلاعوض ژاپن در زمینه توانبخشی معلولان در ایران

امضای قراردادهای کمک بلاعوض ژاپن در زمینه توانبخشی معلولان در ایران

دولت ژاپن هفت قرارداد برای اهدای کمک بلاعوض در زمینه تأمین نیازهای اولیه انسانی، مراقبت های اولیه درمانی و توانبخشی معلولین در سال مالی جاری با ایران امضاء کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن در تهران، کمک بلاعوض دولت ژاپن به پروژه های تأمین نیازهای اولیه انسانی، از شهرت بسزایی برخوردار شده است؛ در این رابطه، هفت قرارداد به مبلغ کل 446هزار و 140یورو توسط «هیرویاسو کوبایاشی» سفیر کبیر ژاپن در تهران در تاریخ های 25 بهمن، اول و دوم اسفند 1395 بشرح زیر به امضاء رسید:
- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 68هزار و 997 یورو به آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان برای 'پروژه تهیه تجهیزات توانبخشی برای معلولین استان گیلان'.
- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 71هزار و 297 یورو به کانون حمایت از معلولین توانا برای 'پروژه تهیه تجهیزات آب درمانی برای معلولین جسمی-حرکتی استان قزوین'.
- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 71 هزار و 65 یورو به مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران برای 'پروژه تهیه تجهیزات توانبخشی برای معلولین ضایعات نخاعی استان تهران'.
- قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 70هزار و 892 یورو به مجمع خیرین سلامت برای 'پروژه تهیه دستگاه دیالیز برای بیماران کلیوی استان کهگیلویه و بویر احمد'.
-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 49هزار و 52 یورو به اداره آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برای 'پروژه ساخت مدارس پیش ساخته استان کهگیلویه و بویر احمد'.
-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 44هزار و 202 یورو به اداره آموزش و پرورش استان لرستان برای 'پروژه ساخت مدارس پیش ساخته استان لرستان'.
-قرارداد اهداء کمک مالی به مبلغ 70هزار 635 یورو به اداره بهزیستی کرمانشاه برای 'پروژه تجهیز مرکز توانبخشی معلولین استان کرمانشاه'.
بر اساس این گزارش، سفارت ژاپن از سال 1999 میلادی به سازمان های دولتی و غیردولتی از طریق برنامه های GGP کمک کرده است که در نتیجه آن یکصد و بیست و پنج پروژه در ایران در زمینه های آموزش ابتدایی، مراقبت های اولیه درمانی، رفاه عمومی و توسعه روستایی با این سازمان ها بمورد اجرا در آمده است.
دولت ژاپن در نظر دارد به ارائه کمک های انسان دوستانه و عمرانی خود به سازمان های دولتی و غیردولتی در جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *