شناسه خبر: 11006 منتشر شده در مورخ: 1395/12/15 ساعت: 09:01 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 15 اسفند 1395

روزنامه یکشنبه 15 اسفند 1395

عناوین امروز: اجرای طرح طبقه بندی معلولان بر حسب معلولیت / عده ای میخواهند مردم را نا امید کنند / پرداخت عیدی مستمری بگیران تأمین اجتماعی / برای جبران خسارت کالاها با 124 تماس بگیرید / دخانیات و مرگ و میر ناشی از آن / گزینه های هدایت بارسلونا برای فصل آینده / کلاه قرمزی با تغییرات در دکور میآید / دختران خردسال، قربانی جنون پدر

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 15 اسفند 1395

6 جمادی الثانی 1438

5 مارس 2017

سال بیست و یکم شماره 5521

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

اجرای طرح طبقه بندی معلولان بر حسب معلولیت 2

عده ای میخواهند مردم را نا امید کنند 5

پرداخت عیدی مستمری بگیران تأمین اجتماعی 7

برای جبران خسارت کالاها با 124 تماس بگیرید 9

دخانیات و مرگ و میر ناشی از آن 10

گزینه های هدایت بارسلونا برای فصل آینده 12

کلاه قرمزی با تغییرات در دکور میآید 14

دختران خردسال، قربانی جنون پدر

صئ.......ویژه

 اجرای طرح طبقه بندی معلولان بر حسب معلولیت

مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولان سازمان بهزیستی گفت: طرح طبقه بندی معلولان بر حسب معلولیت برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلول سراسر کشور اجرایی شده است. افروز صفاری در نشست علمی-کاربردی مدیران کمیسیونهای پزشکی کشور ضمن اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی در بهبود شرایط زیستی معلولان در جامعه، ابراز داشت: طرح طبقه بندی معلولان از سوی کمیسیونهای پزشکی از طریق تشکیل پرونده الکترونیکی در سامانه بهزیستی و قرار گیری در طبقات مختلف معلولیت، بر حسب کدهای ارائه شده با اهتمام سازمان بهزیستی اجرایی شده که این امر با جدیت در سطح کشور دنبال میشود. وی درباره نحوه کار کمیسیونهای پزشکی و تعیین میزان معلولیت افراد، افزود: این کمیسیونها علاوه بر بررسی معلولیت افراد طبق استانداردهای بین المللی سازمان جهانی بهداشت دبلیو اچ او، در حوزه شناسایی عملکردهای فردی و توانمندیهای معلولان، نظر کارشناسی ارائه میدهند و از این طریق سازمان بهزیستی میتواند طی کدهای تعریف شده، معلولان را ساماندهی کند. مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولان سازمان بهزیستی درباره فایده این کد بندیها، گفت: سازمان بهزیستی در اجرای طرحهای توانمند سازی معلولان، کدهای معلولیت ملی را در سراسر کشور ملاک قرار میدهد که این امر به مثابه نخستین اصل شناسایی معلول و جنس معلولیت او است. صفاری درباره اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح توانمند سازی معلولان در سال ۹۵، ابراز داشت: طرحهای توانمند سازی معلولان برای افراد دارای ضایعه نخاعی و همچنین افراد دارای آسیب بینایی و شنوایی به خوبی از سوی سازمان بهزیستی در سال جاری اجرا شده که استقبال خوب هموطنان از این طرحها نشان دهنده موفقیت نسبی آنها است. وی با بیان اینکه معلولان ضایعه نخاعی، نابینایان و ناشنوایان تنها گروه هدف طرح توانمند سازی بهزیستی نیستند، افزود: این طرحها در قالب توانمند سازیهای جسمی، حرکتی و روحی برای سالمندان نیز در سال جاری اجرا شده که خوشبختانه سازمان بهزیستی به این امر اهتمام ویژه ای دارد. مدیر کل دفتر توانمند سازی معلولان سازمان بهزیستی درباره مناسب سازی فضاهای شهری به خصوص برای نابینایان و ناشنوایان، گفت: طرح بهسازی معابر ویژه معلولان از دو سال گذشته تا کنون آغاز و خوشبختانه به نتایج خوبی نیز منتج شده است. صفاری با بیان اینکه در سال ۹۶ مناسب سازی منازل و خودرو و توسعه مبتنی بر جامعه در دستور کار است که در مراحل مختلف اجرای این طرح، روستاهای سطح کشور ۱۰۰ درصد پوشش داده خواهند شد، گفت: در تلاش هستیم تا علاوه بر بهسازی روستاها برای معلولان، حواشی شهرها که غالباً بیشترین حوادث رانندگی و مشکلاتی از این دست برای معلولان پیش میآورد را اجرا کنیم که البته در این راه همراهی استانداریها، فرمانداریها، بخشداریها و دهیاریها نیاز است.

 

صئ.......سیاسی

 عده ای میخواهند مردم را نا امید کنند

دکتر روحانی، رئیس جمهور روز شنبه در آیین تجلیل از قهرمانان و نشانآوران المپیک و پارالمپیک که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، ورزش قهرمانی را همچون علم، دانش و هنر برای ملت ایران مایه افتخار دانست و گفت: یکی از آثار مهم ورزش در سطح همگانی، عمومی و مسابقات داخلی یا بین المللی ایجاد امید، نشاط و شادابی است. روحانی افزود: ایمان با نا امیدی جمع نمیشود؛ ایمان همواره با امید به آینده، گشایش و فرج است. مهم است که در داخل کشور یک معیار را امید و امید آفرینی قرار دهیم، اما عده ای هستند که میخواهند همواره مردم را به هر بهانه ای نسبت به آینده نا امید کنند. ایجاد نا امیدی ضربه به حرکت ملی و مأیوس کردن جامعه از حرکت است.

* دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی جنجالهای اخیر درباره مصوبه مجلس برای افزایش 60 درصدی حقوق مدیران را انتخاباتی دانست و خطاب به افرادی که این سخنان را مطرح کردند، گفت: خلاف نگویید! با ادبیات صحیح با مجلس صحبت کنید. ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه بیانگر این است که به خاطر بحثهایی که در مورد حقوق مقامات به عنوان حقوق نجومی در کشور مطرح شده بود، اعضای کمیسیون برنامه میخواستند یک سقفی برای این حقوقها تعیین کنند، نه اینکه حتماً باید این سقف را دریافت کنند.

* چانگ وان چی، مشاور اقتصادی نخست وزیر ویتنام و رئیس هیئت تجاری اعزامی به بوشهر گفت: برخی از تحریمهای بین المللی موجود، مانعی برای افزایش مراودات تجاری میان ویتنام و ایران نیست.

* حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: در زمان تحریم ناچار بودیم محصولات تولیدی خود را ارزانتر بفروشیم و تجهیزات مورد نیاز را گرانتر از قیمتهای جهانی وارد کنیم، اما پس از اجرای برجام شرایط تغییر کرد و حتی اکنون حق دلالی برای انتقال پول نیز پرداخت نمیکنیم.

صئ.......اجتماعی

پرداخت عیدی مستمری بگیران تأمین اجتماعی

سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان از ١٧ اسفند در طول یک هفته به حساب آنان واریز میشود. وی با بیان اینکه عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بر اساس قانون، مبلغ ٧٧٠ هزار و ٥٠٠ تومان خواهد بود، گفت: برای پرداخت عیدی به حدود ٣ میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش، اعتباری بالغ بر یک هزار و ٧٥٠ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 عروسک زنان برجسته ناسا ساخته میشود

یک شرکت عروسکسازی قرار است عروسکهایی از زنان فضانورد را در راستای الهام بخشی به زنان و دختران بسازد. یک شرکت فعال در زمینه تولید اسباب بازی برای قدردانی از زحمات گروهی از زنان آفریقایی-آمریکایی که کمکهای شایانی به آژانس فضایی آمریکا کردند، عروسکهایی را به شکل آنها ساخته است. بر اساس گزارش abcnews، شرکت «لگو» (Lego) این ایده را از مایا وینستوک (Maia Weinstock» نویسنده علمی گرفته است که به این شرکت پیشنهاد داد تا برای ارج نهادن به تلاشهای این زنان برجسته اقدامی بکند.

 تجمیع منابع بهزیستی و بنیاد شهید در بیمه سلامت ایران

غلامرضا عباسپاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در سال 96 برای اولین بار در کشور منابع ۴۷۰ میلیاردی بنیاد شهید و بهزیستی در سازمان بیمه سلامت تجمیع خواهد شد. امسال دولت کار مهمی انجام داد و توانستیم با تصمیم و مصوبه مجلس و دولت، طلب سنواتی مراکز طرف قرارداد از سال 92 تا بخشی از سال 95 را پرداخت کنیم و در کل از این مبلغ تا به امروز یک عملکرد 5 هزار میلیارد تومانی اوراق قرضه اسلامی داشته باشیم و در صورت تحقق مبلغ باقی مانده 3000 میلیارد تومان تا پایان شهریور ماه 95، میتوانیم باز پرداخت بدهیها را شاهد باشیم.

صئ.......اقتصادی

برای جبران خسارت کالاها با 124 تماس بگیرید

علی اکبر پور احمدنژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران اعلام کرد: مردم برای جبران خسارتهایشان با 124 تماس بگیرند. وی درباره پیگیری جبران خسارتهای وارد آمده به مردم از سوی واحدهای متخلف گفت: واحد بررسی و رسیدگی به شکایات یا همان 124 در وزارت صنعت و معدن، عامل قانونی پیگیری و نظارت بر ارتباط بین خریدار و فروشنده است.

* نحوه تعیین شارژ ساختمان: اخلاقی، قاضی بازنشسته و مدرس قوه قضائیه در خصوص تعیین شارژ ساختمان گفت: اولین عامل توافق است و قانونگذار نیز به توافق میان افراد یک ساختمان احترام میگذارد. اما اگر توافق وجود نداشته باشد، حق شارژ بر اساس متراژ معین میشود. به این معنا که صاحب ملک به اندازه متراژ باید از عهده شارژ واحد خود برآید.

صئ.......بهداشت و سلامت

 دخانیات و مرگ و میر ناشی از آن

در کشور ما ۱۰ تا ۱۵ درصد افراد دخانیات مصرف میکنند که 22 درصد را مردان و دو درصد را زنان تشکیل میدهند. اما ۲۵ تا ۴۰ درصد پسران و ۱۸ تا ۳۰ درصد دختران تجربه مصرف قلیان دارند. میزان مصرف سیگار در سال، بین ۶۰ تا ۶۵ میلیارد نخ است که با قیمت متوسط هر نخ ۵۰ تومان، سالیانه 3 هزار میلیارد تومان برای دخانیات هزینه میشود؛ این یعنی تقریباً روزانه حدود ۱۰ میلیارد تومان. بر اساس برآوردهای سازمان جهانی بهداشت، ایرانیان دو برابر هزینه مصرف روزانه سیگار را صرف هزینه بیماریهای ناشی از دخانیات میکنند. مصرف هر یک میلیون نخ سیگار در سال، عامل یک مورد مرگ میشود. سالانه حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار نفر در ایران به علت بیماریهای ناشی از سیگار فوت میکنند. قرار گرفتن در معرض دود سیگار یا دود دست دوم نیز عامل فوت شش تا هفت هزار نفر در سال میشود. از این تعداد نیز ۲۰ درصد سهم کودکان است. 

 آسیبهای استفاده از شوینده های شیمیایی

فراموشی و کم دقتی در رعایت نکات بهداشتی توصیه شده هنگام استفاده از شوینده های شیمیایی به دلیل مشغله زیاد و خستگی میتواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. شوینده ها با همان مکانیسم برطرف کننده آلودگی، میتوانند به پوست، چشمها و مجاری تنفسی آسیب جدی وارد کنند. تماسهای مکرر مواد شوینده و تمیز کننده با پوست، موجب التهاب، درد و سوزش خواهد شد؛ همچنین با تحریک مخاط تنفسی، موجب بروز سرفه و گلودرد میشوند. هنگام مصرف مواد شیمیایی حتماً باید ابتدا اطلاعات موجود روی محصول  مطالعه شود. اختلاط مواد شیمیایی مانند جوهرنمک و سفید کننده ها با بخارها و گازهای متصاعد شده، بسیار سمی خواهد بود و حتی امکان خفگی وجود دارد. در زمان نظافت سطوح و کار با ترکیبات شوینده و پاک کننده، استفاده از دستکش لاستیکی، لباس آستین بلند، شلوار بلند، جوراب، کفش جلوبسته و ماسک، ضروری است.

 

صئ.......ورزشی

 گزینه های هدایت بارسلونا برای فصل آینده

با اعلام خبر جدایی لوئیس انریکه در پایان فصل، از حالا گمانه زنیها برای اعلام نام سرمربی جدید بارسلونا آغاز شده است. با اینکه بارتومئو، رئیس بارسا اعلام کرده نام سرمربی جدید آبی و اناری پوشان روز اول جولای اعلام میشود، اما در ماههای اخیر گزینه های زیادی مطرح شده که در ادامه، آنها را مرور میکنیم. مائوریتسیو پوچتینو: سرمربی فعلی تاتنهام که کارنامه درخشانی در این تیم بر جای گذاشته است، یکی از نامزدهای هدایت بارساست. اما گذشته طولانی مدت او در اسپانیول را میتوان مانعی بر سر احراز این سمت دانست. اوزه بیو: هفت فصل عضویت در بارسا به عنوان بازیکن، پنج سال سابقه دستیاری و چهار فصل سابقه هدایت تیم دوم بارسلونا، سرمربی فعلی سوسیداد را تبدیل به یکی از گزینه های اصلی نیمکت این تیم کرده است. آرسن ونگر: در صورت اتمام همکاری با آرسنال، ونگر کهنه کار نیز میتواند دیگر گزینه سران بارسا باشد. انطباق سبک پیاده شده توسط او در آرسنال با فلسفه بازی بارسا، ممکن است باعث افزایش شانس وی شود. ارنستو والورده: بازیکن سابق بارسا که در فصول اخیر بیلبائو را تبدیل به یکی از تیمهای خطرناک لالیگا کرده و سابقه شکست بارسا با انریکه در سوپرکاپ 2015 را در کارنامه دارد، یکی از گزینه های احتمالی هدایت بارسا در فصل آینده است. خورخه سامپائولی: کارنامه درخشان در تیم ملی شیلی، تبدیل کردن سویا به یکی از مدعیان فصل جاری و رابطه بسیار خوب با ستارگانی مانند مسی و نیمار، سامپائولی را تبدیل به گزینه مورد علاقه هواداران بارسا برای هدایت این تیم کرده است. رونالد کومان: مدافع افسانه ای بارسلونا که در ساوتهمپتون و اورتون کارنامه خوبی از خود بر جای گذاشته است، یکی از نامهایی است که همیشه برای هدایت بارسا مطرح میشود. اما به نظر میرسد این بار کومان گزینه جدیتری برای بازگشت به نوکمپ باشد.

صئ.......جعبه جادو

 «کلاه قرمزی» با تغییرات در دکور میآید

مجید میرفخرایی، طراح پیشکسوت دکور و صحنه از همکاری خود با ایرج طهماسب و اضافه شدن یک دکور دیگر به برنامه «کلاه قرمزی» خبر داد. وی با اشاره به طراحی صحنه و دکور مجموعه «کلاه قرمزی» که سالهاست آن را بر عهده دارد، گفت: همانطور که میدانید من سالهاست در همکاری با ایرج طهماسب طراحی دکور و صحنه مجموعه «کلاه قرمزی» را بر عهده دارم. وی درباره طراحی دکور امسال این مجموعه بیان کرد: در طراحی دکور امسال سعی کردیم کمی تنوع بدهیم و طراحی را تغییر دادیم. علیرغم اینکه تولید این مجموعه اواخر سال آغاز میشود، فرصت چندانی برای اتفاقات تازه نیست، با این حال ما تلاش کردیم که این تغییرات را رقم بزنیم تا نوعی تنوع در آن بوجود آید. این طراح صحنه و دکور سریالها و فیلمهای سینمایی در پایان عنوان کرد: مجموعه «کلاه قرمزی» معمولاً ۲ دکور دارد؛ یکی منزلی است که داستان در آنجا اتفاق می افتد و دیگری اتاقی که شبها در آن قصه گفته میشود و حالا یک حیاط هم اضافه میشود.

 پای سریالهای کره ای به شبکه افق هم باز شد

نوروز ۹۶ مخاطبان شبکه افق میتوانند بیننده سریالی جدید با عنوان «کیمیاگر» باشند، سریالی کره ای که در آن فساد و انهدام ارزشهای اجتماعی و اخلاقی به واسطه ورود به بازار رقابت پول و اقتصاد غرب به تصویر کشیده شده است. این سریال از دوشنبه ۳۰ اسفند ماه، هر شب ساعتهای ۱۸:۳۰ و ۲۳:۳۰ پخش میشود و تکرار آن هم ساعت ۱۴:۳۰ روز بعد روی آنتن میرود. «سیم آخر» نیز مجموعه ای مستند با تهیه کنندگی احسان فولادیفر است که در هر قسمت به یکی از مشاغل سخت در جامعه میپردازد. این مجموعه در ۱۳ قسمت ۲۶ دقیقه ای، ساعت ۱۸ هر روز پخش میشود و ساعتهای ۱:۳۰ بامداد و ۱۲ ظهر روز بعد هم برای تکرار آن در نظر گرفته شده اند. «یه کار خوب» عنوان مستند مسابقه ای ۱۳ قسمتی است که در ایام عید ۹۶ هر روز ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه افق خواهد رفت و تکرار آن هم در ساعتهای ۶ و ۱۳:۳۰ روز بعد پخش میشود. در این مسابقه تلاش چند جوان برای ایجاد یک شغل و درآمد اقتصادی به تصویر کشیده شده و محمد ساسان تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد. «رادیو تاکسی» عنوان یک مجموعه مستند اجتماعی است که به بازخورد خبرهای مختلف در سطح اجتماع میپردازد، در هر قسمت خبری از رادیو در یک تاکسی پخش و بازخورد مسافران در مورد آن به تصویر کشیده میشود. حسین مطلبی تهیه کنندگی این مستند را بر عهده دارد و قرار است طی ایام نوروز در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای، هر روز ساعت ۱۵:۳۰ روی آنتن برود. همچنین قرار است طی ایام عید، هر روز یک فیلم سینمایی با موضوعات گوناگون حول محور استکبار ستیزی و نقد چهره واقعی غرب، از شبکه افق پخش شود. زمان پخش فیلمهای سینمایی شبکه افق، ساعت ۱۰ هر روز خواهد بود.

 «گپ کوک» نوروز به شبکه نسیم میرسد

شبکه نسیم در ایام نوروز برنامه هایی چون «خندوانه»، «دورهمی»، «آب و آتش»، «گپ کوک»، و... را پخش میکند. جنگ شبانه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان و با هدف ایجاد نشاط و ارائه شکل صحیح و عمومی از آن، از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۳ با طراحی و تولید بخشهای جدید و رویکرد متناسب با عید و آداب و سنن نوروزی پخش خواهد شد. برنامه «دورهمی» نیز با انجام یکسری تغییرات و با تأکید بر دیدارها و آداب و رسوم نوروز و با نگاه کلی به خانواده ایرانی در نوروز، پنجشنبه ها از ساعت ۲۱ و جمعه ها و شنبه ها، از ساعت ۲۳ از آنتن شبکه نسیم پخش میشود که اجرای آن مانند سریهای پیشین بر عهده مهران مدیری است. «گپ کوک» نیز یک مجله  تلویزیونی در حوزه موسیقی با تکیه بر ظرفیتهای موجود در عرصه موسیقی کشور شامل گپ و گفتگو با خوانندگان مورد علاقه مردم و اجرا در همه گونه های موسیقایی شامل پاپ، سنتی و محلی با اجرای باربد بابایی در ایام عید نوروز پخش هر شبی خواهد داشت.

مهین کسمایی، پیشکسوت عرصه دوبله درگذشت

مهین کسمایی هنرمند پیشکسوت در عرصه دوبله بعد از تحمل چند سال بیماری سرطان، پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه دار فانی را وداع گفت. کسمایی در طول سالها فعالیت هنری، گوینده نقشهای اولی مانند آدری هپبرن، ماریا شل، شرلی مک لین، کاپوسین، سوزان پلشت، جنیفر جونز، جین سیبرگ و فروزان بوده است. او همچنین در سریال «هزار دستان» در نقش عروس خان مظفر و در کارتونهای «میشکا و موشکا» در نقش مادر، گویندگی کرده است. مهین کسمایی یک سال پیش برای معالجه از ایران به خارج از کشور رفته بود و بعد از تحمل مدتها بیماری بر اثر سرطان درگذشت. مهین کسمایی برادرزاده علی کسمایی بود که به پدر دوبله ایران ملقب است. وی در سال ۱۳۱۷ متولد شد و سال ۱۳۳۱ کار خود را در حوزه دوبله آغاز کرد. ما نیز به نوبه خود این مصیبت وارده را تسلیت میگوییم. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

صئ.......حوادث

دختران خردسال، قربانی جنون پدر

پدری که در جنایتی جنونآمیز دو دختر خردسالش را در یکی از محلات شهر تبریز با ضربات چاقو از پا درآورده بود ساعتی پس از جنایت دستگیر شد. ساعت دو و نیم بامداد پنجشنبه دوازدهم اسفند، گزارش قتل دو دختر ۳ و ۱۰ ساله خانواده ای در محله «آخمقیه» تبریز به پلیس آگاهی تبریز رسید و کارآگاهان در نخستین تحقیقات پی بردند پدر دو دختر، عامل جنایت بوده و مرد جوان پس از آنکه با ضربات متعدد چاقو دخترانش را به قتل رسانده، از محل متواری شده است. بدین ترتیب تجسسهای گسترده برای شناسایی و دستگیری جنایتکار فراری آغاز شد و ساعاتی بعد متهم سوار بر خودرو در خیابانهای شهر شناسایی شد. همان موقع مأموران دستور ایست دادند، اما متهم بی توجه به فرمان پلیس فرار کرد. بدین ترتیب عملیات تعقیب و گریز آغاز شد و مأموران با تیر اندازی به چرخ خودرو، متهم فراری را متوقف کردند. مرد جنایتکار زمانی که خود را در محاصره پلیس دید، خودزنی کرد که بلافاصله دستگیر و به بیمارستان منتقل شد. رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی گفت: تحقیقات درباره این جنایت ادامه دارد و هم اکنون به دنبال کشف انگیزه قتل هستیم.

شوهرکشی به خاطر غذا

زن 42 ساله که به خاطر ته گرفتن غذایش با شوهرش درگیر شده بود، پس از شلیک به وی و ارسال تصویر جسد برای یکی از دوستانش، با پلیس تماس گرفت.

 این زن سپس سعی کرد با صحنه سازی، قتل شوهرش را خودکشی نشان دهد، اما در جریان تحقیقات جنایی پلیس «پنسیلوانیا» امریکا او به قتل شوهرش اعتراف کرد و گفت: «هنگام خوردن شام، همسرم دائم بهانه میگرفت که غذا ته گرفته و سوخته است. من که بشدت مست بودم و حالت عادی نداشتم ناگهان از کوره در رفته و به سراغ اسلحه ام رفتم و از شدت ناراحتی گلوله ای به مغزش شلیک کردم. اما حالا پشیمانم!»

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *