شناسه خبر: 11087 منتشر شده در مورخ: 1396/1/7 ساعت: 19:16 گروه: ورزشی  
زهرا نعمتی: از معلولان درخواست کردم که تسلیم معلولیت نشوند

زهرا نعمتی: از معلولان درخواست کردم که تسلیم معلولیت نشوند

جلسه دفاع جمهوری اسلامی ایران از گزارش مقدماتی خود به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت در ژنو برگزار شد و زهرا نعمتی به عنوان نماینده ورزش معلولان ایران در این جلسه شرکت کرد.

به گزارش ایران سپید  به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک،  کماندار پارالمپیکی ایران که برای سومین سال پیاپی به سازمان ملل دعوت می‌شود، در این خصوص گفت: در این جلسه مسئولان جمهوری اسلامی ایران از اقدامات رفاهی و کارهایی که برای همسان‌سازی حقوق معلولان نسبت به افراد دیگر جامعه انجام داده بودند، دفاع کردند.


وی افزود: در این جلسه در خصوص عملکرد ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی‌های پارالمپیک و چگونگی پیشرفت این بخش سخنرانی و درباره نتایجی که در بازی‌های پارالمپیک ریو به‌دست آمد، مطالبی را عنوان کردم.

کماندار المپیکی و پارالمپیک کشورمان همچنین درباره سوالاتی که از وی پرسیدند، اظهار داشت: در این جلسه در خصوص برابر سازی جوایز پارالمپیکی و المپیکی‌ها و اقداماتی که برای کودکان و نوجوانان معلول در ایران انجام شده است، پرسیدند که من هم پاسخ دادم در مورد جوایز میان المپیکی‌ها و پارالمپیکی ها برابرسازی انجام شده است.

وی همچنین درباره اقداماتی که برای کودکان و نوجوانان انجام شده است، گفت: در این باره کمیته ملی پارالمپیک کمیسیون ورزش همگانی را تشکیل داده که طبق مفاد کنوانسیون، به ورزش کودکان و نوجوانان نیز اهمیت داده شده است. در حال حاضر 124 هزار نفر از مدارس استثنایی تحت آموزش هستند تا این افراد از طریق ورزش توانمندسازی شوند.

نعمتی خاطرنشان کرد: نکات مطرح شده و عملکرد کمیته ملی پارالمپیک برای اعضای کنوانسیون افراد دارای معلولیت قابل توجه بود. من هم از معلولان درخواست کردم که تسلیم معلولیت نشوند. ورزش یکی از بهترین راه‌های شکست معلولیت است.

وی در پایان اظهار داشت: سایر اعضای تیم ایرانی حاضر در جلسه نیز درباره برابرسازی حقوق افراد دارای معلولیت و بدون معلولیت و اشتغال‌زایی و اقدامات به عمل آمده برای مناسب‌سازی امکان شهری و عمومی و حق اشتغال مناسب و برابر برای معلولان در جامعه صحبت و دفاع کردند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *