شناسه خبر: 11138 منتشر شده در مورخ: 1396/1/28 ساعت: 12:37 گروه: اجتماعی  
تلاش برای افزایش سهم اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی به ۵ درصد

تلاش برای افزایش سهم اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی به ۵ درصد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نشست با مسئولان بهزیستی برای بررسی لایحه حمایت از معلولان خبر داد وگفت: عمده ایراد قانون فعلی لایحه حمایت از حقوق معلولان عدم الزام دستگاه‌های دولتی به اجرای قانون است.

به گزارش ایران سپید همایون هاشمی درباره آخرین وضعیت بررسی لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در کمیسیون مشترک، افزود: در مجلس نهم این لایحه مطرح شد که نمایندگان با اصل هشتاد وپنجی شدن این لایحه موافقت کردند که بر اساس آن قرار بود این لایحه بدون بررسی در صحن و بعد از رسیدگی در کمیسیون مربوطه به شورای نگهبان ارسال شود که شورای نگهبان به جهت آنکه اصل 85 قانون اساسی را درباره بررسی این لایحه قابل قبول نمی دانست آن را به مجلس ارجاع داد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به ضرورت نهایی شدن لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت قرار است روز دوشنبه هفته جاری نشستی با مسئولان مربوطه اعم از وزارت کشور، بهزیستی و شهرداری برگزار شود تا بررسی‌های کارشناسانه‌ای در این لایحه اعمال شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: قرار است بررسی‌هایی در زمینه مسکن و اشتغال معلولان انجام شود تا جایی که قصد داریم اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی را از 3 به 5 درصد برسانیم.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اشکال عمده قانون فعلی لایحه حمایت از حقوق معلولان عدم الزام قانونی دستگاه‌های دولتی و بودجه ناکافی برای اجرای دقیق آن است درحالی که اکنون با توجه به افزایش بودجه بهزیستی می توان دستگاه ها را ملزم به اجرای قانون کرد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *