شناسه خبر: 11178 منتشر شده در مورخ: 1396/2/8 ساعت: 10:53 گروه: اجتماعی  
خراسان رضوی رتبه دوم کشور در مناسب سازی معابر برای معلولان را کسب کرد

خراسان رضوی رتبه دوم کشور در مناسب سازی معابر برای معلولان را کسب کرد

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: این استان در سال گذشته رتبه دوم کشور در زمینه مناسب سازی معابر برای معلولان را کسب کرد.

به گزارش ایران سپید مسعود فیروزی افزود: ایجاد فرصت های برابر و حق استفاده معلولان از همه امکانات شهری خواسته و حق به جایی است که در این استان در سال گذشته با توجه ویژه استاندار و شهرداری ، قدم های موثری در این راستا برداشته شد.

وی اظهار کرد: سطح اول مناسب سازی، ایجاد مطالبه عمومی بین معلولان بوده است که محقق شده و این امر هم اکنون به سطح دوم یعنی مطالبه و توجیه شدن مسئولان رسیده است.
این مسئول بیان کرد:توانبخشی امروز در جهان دارای چهار رکن آموزش، سلامت، «معاش و اشتغال» و ارتباطات اجتماعی است و مناسب سازی به عنوان حلقه اتصال همه این چهار رکن محسوب می شود.
وی با بیان اینکه در زمینه مناسب سازی معابر شهری و برخی ساختمانهای دولتی اقدامات خوبی انجام شده، بیان کرد: مناسب سازی روندی جامع، زمان بر و لازم برای اجرادر همه دوران ها، همزمان با توسعه و تغییرات شهری است.
وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در استان در این راستا گفت: با این حال بخش بسیاری از بوستان ها، فضاهای تفریحی و گردشگری استان برای استفاده معلولان مناسب سازی نشده و حدود 90 درصد اماکن و فضاهای مذهبی مشهد قابلیت استفاده برای معلولان را ندارد.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزود: مناسب سازی فقط برای سه درصد جمعیت معلول نیست بلکه برای 10 تا 15 درصد جمعیت ناتوان از جمله سالمندان، زنان باردار و کودکان نیز هست.
وی اظهار کرد: با وجود اقدامات انجام شده، اماکن عمومی، کتابخانه ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی آن طور که باید و لازم است مناسب سازی نشده اند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *