شناسه خبر: 11197 منتشر شده در مورخ: 1396/2/11 ساعت: 14:59 گروه: ورزشی  
سیامند رحمان و زهرا نعمتی پدیده های ایرانی

سیامند رحمان و زهرا نعمتی پدیده های ایرانی

نماینده فنی کمیته بین‌المللی پارالمپیک از زهرا نعمتی و سیامند رحمان به عنوان پدیده‌های ورزش پارالمپیک دنیا نام برد.

به گزارش ایران سپید  جانل الدریج، نماینده فنی IPC در رشته ی دوومیدانی است که برای نظارت بر رقابت های دوومیدانی معلولان قهرمانی کشور به ایران سفر کرده است.

 
الدریج ساکن استرالیا است و پیشینه‌ای آموزشی دارد و از سال 1985 به عنوان نماینده فنی بین‌المللی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در رشته دوومیدانی فعالیت دارد و خدمات بسیاری در این رشته ارائه داده است.
 
وی علاوه بر نظارت این مسابقات، از امروز در دوره ای دو روزه به عنوان مدرس دوره بازآموزی داوری بین المللی حضور یافته و جمعی از داوران ملی کشورمان زیر نظر وی مباحث مورد نظر را آموزش می بینند.
 
الدریج گفت: در این دوره آموزشی سرفصل های دوره های بین المللی برای داوران تدریس می شود و امیدواریم در پایان نتایج مطلوبی از آن به‌دست آید.
 
ناظر کمیته بین المللی پارالمپیک افزود: در پایان این دوره آزمونی از شرکت کنندگان به عمل می آید و در حین برگزاری مسابقات نیز عملکرد داوران بررسی می شود.
 
الدریج گفت: ورزشکاران ایران در بخش پارالمپیک پیشینه خوبی در دنیا دارند و من برخی از آنها را می شناسم. زهرا نعمتی ورزشکاری است متفاوت که توانسته توانمندی خود را نشان دهد و سیامند رحمان نیز ورزشکار نام آوری است و هر دوی آنها از پدیده های ورزش پارالمپیک دنیا هستند.
 
رقابت‌های قهرمانی کشور دو و میدانی جانبازان و معلولین با حضور دوومیدانی کاران جانباز، معلول، نابینا و کم بینا از روز پنج شنبه، 14 اردیبهشت ماه با نظارت نماینده کمیته بین المللی پارالمپیک آغاز می شود و تا روز شنبه، 16 اردیبهشت ماه در جریان خواهد بود.
 
در مراسم افتتاحیه این مسابقات فیلیپ کریون، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نیز حضور دارد و این مسابقات با حضور وی به صورت رسمی آغاز می شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *