شناسه خبر: 11242 منتشر شده در مورخ: 1396/2/23 ساعت: 10:14 گروه: اجتماعی  
5500 دانش‌آموز استثنایی تحت پوشش خدمات حمایتی

5500 دانش‌آموز استثنایی تحت پوشش خدمات حمایتی

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به توسعه طرح خدمات حمایتی در سال جاری گفت: سال گذشته 5574 نفر را با اعتباری نزدیک به 70 میلیارد تومان تحت پوشش بردیم. برای سال تحصیلی پیش رو هم اعتبار خوبی پیش‌بینی شده است و با جدیت ادامه پیدا می‌کند تا دانش‌آموزان ما با کمترین نگرانی درخصوص هزینه‌های درمانی خود به تحصیل ادامه دهند.

به گزارش ایران سپید مجید قدمی با اشاره به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت تخصصی برای معلمان مدارس استثنایی اظهار کرد: امسال بیش از 50 دوره آموزشی برگزار خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم اطلاعات معلمان خود را به روزرسانی کنیم تا مطابق با استانداردهای جهانی در مدارس ارائه خدمت کنند.

وی همچنین با اشاره به توسعه طرح خدمات حمایتی در سال جاری گفت: این طرح در سال گذشته کلید خورد. بر این اساس هر دانش‌آموزی در سراسر کشور نیاز به خدمات دارویی، عینک، سمعک، واکر، ویلچر و سایر تجهیزات و حتی عمل جراحی داشته باشد می‌تواند تحت پوشش این طرح قرار بگیرد تا هزینه‌های درمانی وی را بپردازیم.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از این طرح را از سوی خانواده‌ها شاهد بودیم اظهار کرد: سال گذشته 5574 نفر را با اعتباری نزدیک به 70 میلیارد تومان تحت پوشش بردیم.

قدمی ادامه داد: برای سال تحصیلی پیش رو هم اعتبار خوبی پیش‌بینی شده است و با جدیت ادامه پیدا می‌کند تا دانش‌آموزان ما با کمترین نگرانی درخصوص هزینه‌های درمانی خود به تحصیل ادامه دهند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ساماندهی سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان را نیز یکی از اقدامات خوب انجام شده در دولت یازدهم دانست و اظهار کرد: امسال 23 میلیارد تومان به این امر اختصاص داده‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم مناطق بیشتری در کشور از این امکان برخوردار شده و پوشش سرویس ایاب و ذهاب را به 70 تا 80 درصد برسانم و به این معنا که 80 درصد هزینه سرویس ایاب و ذهاب را دولت و 20 درصد را خانواده بپردازند. البته سرویس ایاب و ذهاب در مناطق محروم رایگان است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *