شناسه خبر: 11328 منتشر شده در مورخ: 1396/3/16 ساعت: 09:42 گروه: اجتماعی  
اولین دوره آموزشی مراقبت از معلولان و سالمندان با همکاری موسسه ASB آلمان

اولین دوره آموزشی مراقبت از معلولان و سالمندان با همکاری موسسه ASB آلمان

اولین دوره آموزشی مراقبت از معلولان و سالمندان با همکاری موسسه مددکاران و خیریه ASB آلمان به مدت 3 روز با حضور کارشناسان ستادی و استانی در حال برگزاری است.

به گزارش ایران سپید «حسین نحوی‌نژاد» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب، گفت: این دوره آموزشی در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری مشترک با موسسه  ASBدر جهت بهره‌مندی از تجارب بین‌المللی و افزایش تعاملات با توجه به لزوم توسعه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، توانپزشکی و توانبخشی درخصوص کمک‌های اولیه به معلولان، کودکان و سالمندان در زمان وقوع بلایا و حوادث و آموزش به کارشناسان جهت ارائه خدمات مددکاری توانبخشی و اجتماعی برگزار شده است.

 
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه اولین دوره آموزشی مراقبت از معلولان و سالمندان با بیان اینکه کشور آلمان در امدادرسانی بحران‌های کشورهای دیگر سابقه مثبت دارد، گفت: اثرات ماندگار دو موسسه توانبخشی آلمان در زلزله گیلان و زنجان همچنان موجود است.
 
وی با بیان اینکه موسسه ASB عملگرا است و در 66 کشور جهان فعال است، تصریح کرد: این موسسه در بحث نگهداری از معلولان و سالمندان ورود پیدا کرده است. توانبخشی یک امر سهل و ممتنع است و در عمل اجرای آن بسیار دشوار است.
 
نحوی‌نژاد، ادامه داد: با توجه به رشد سالمندی بحران آینده ما و بحث معلولیت‌ها، مراقبت خانگی نقش مهم و تاثیرگذار دارد؛ هرچند بودن موسسات و مراکز مفید است اما مراقبت خانگی یک اصل است؛ لذا مراکز و موسسات باید نقش موثری در آموزش و ارائه خدمت در منزل داشته باشند.
 
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به کنوانسیون جهانی بر تقویت ارتباط منطقه‌ای و جهانی تاکید کرد و در پایان یادآور شد: در کشورهای توسعه یافته آمبولانسی وظیفه برآوردن آرزوهای افراد در آخر عمر را عهده‌دارست؛ امیدواریم این امر نیز روزی در ایران اجرایی شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *