شناسه خبر: 11340 منتشر شده در مورخ: 1396/3/21 ساعت: 09:07 گروه: فرهنگی  
ضرورت ایجاد بسترهای تردد ویژه فعالان فرهنگی و هنرمندان معلول

ضرورت ایجاد بسترهای تردد ویژه فعالان فرهنگی و هنرمندان معلول

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بر ضرورت اجرای قانون جامع مناسب‌سازی در راستای تحقق مطالبه شهروندی معلولان تاکید کرد.

به گزارش ایران سپیدمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با تأکید بر ضرورت اجرای قانون جامع مناسب‌سازی در راستای تحقق مطالبه شهروندی معلولان، گفت: علاوه بر اینکه قانون تکالیف دستگاه ها را در این زمینه مشخص کرده است، اداره کل ارشاد البرز نیز ملزم به پیش‌بینی مکان مناسب برای تردد معلولان و افزایش فعالیت های فرهنگی و هنری است.

خسرو ارتقایی شنبه 20 خرداد درجلسه کمیته مناسب‌سازی امکانات شهری ویژه معلولان، با تأکید بر لزوم اجرای قانون جامع مناسب‌سازی در حمایت از معلولان، گفت: آحاد جامعه باید قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از ساختمان‌‌ها و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کنند و از همه حقوق اجتماعی خود برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: در این زمینه قانون تکلیف را مشخص کرده و تمامی دستگاه‌ها هم موظف هستند تا نسبت به اجرای قانون جامع مناسب‌سازی وظایف خود را به انجام رسانند.

معاون استاندار با اشاره به اینکه مناسب سازی از مولفه‌های ارتقاء کیفیت زندگی برای کلیه افراد جامعه به‌ویژه افراد دارای معلولیت است،گفت: ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی باید اجرایی شود.

ارتقایی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم رفع معارضان برای اجرا و تحقق این قانون، گفت:در توسعه مبلمان شهری نیز باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشت و شهرداری‌ها در این زمینه نقش اصلی را ایفا می کنند.

معاون استاندار در بخش دیگری با اشاره به یکی از مطالبات طرح شده پیرامون ایجاد بسترهای تردد ویژه فعالان فرهنگی و هنرمندان معلول، خاطرنشان کرد: از آنجایی که استان البرز یکی از مراکز مهم در تریبت و معرفی هنرمندان به کشور است در این زمینه نیز باید بسترهای خود را تکمیل کند.

وی از اداره کل ارشاد خواست تا پایان شهریورماه نسبت به اجرای این قانون اقدام کرده و یکی از سالن‌های تئاتر استان را نیز به معلولان و فعالان فرهنگی این بخش اختصاص دهد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *