شناسه خبر: 11374 منتشر شده در مورخ: 1396/3/28 ساعت: 12:08 گروه: اجتماعی  
اهمیت مناسب سازی برای سالمندان

اهمیت مناسب سازی برای سالمندان

سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج گفت: مناسب سازی معابر و خیابان ها برای تردد معلولان و سالمندان یکی از معیارهای سنجش میزان تکریم ارباب رجوع است که در ادارات سنجیده می شود

به گزارش ایران سپیدعلی قنبر زمانی در نشست شورای سالمندان کرج افزود: آموزش عمومی برای رعایت حقوق سالمندان و تلاش برای رفع مشکلات این قشر، از مهمترین اقداماتی است که سازمان های مردم نهاد می توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: برخی برنامه های ورزشی نظیر پیاده روی های خانوادگی و برگزاری اردوهای تفریحی برای سالمندان از برنامه های مفید جهت غنی سازی اوقات فراغت آنان است و دستگاه های عضو شورای سالمندان این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
قنبرزمانی گفت: اگر از حاصل تجربیات سالها تلاش این عزیزان به درستی بهره نگیریم، زیان های جبران ناپذیری به نیروی کار فعال امروز جامعه وارد می شود و سالها طول می کشد تا نیروهای جوان امروز بتوانند خود را به تخصص و مهارت نسل قبل برسانند.
وی ، اطلاع رسانی به سالمندان در خصوص مراکز ارائه خدمات به آنان را از مهمترین وظایف دستگاه های عضو شورای سالمندان خواند و گفت: بسیاری از سالمندان از مراکز مختلف درمانی، ورزشی و فرهنگی و هنری خدمات رسان به این قشر اطلاع ندارند که می بایست با هماهنگی و اطلاع رسانی مناسب، آنان را آگاه کرد.
سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج افزود: تکریم سالمندان در فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی ما یک ارزش مهم است و باید برای ترویج این فرهنگ و انتقال آن به نسل های آینده ، از طریق آموزش به کودکان و نوجوانان ، این فرهنگ نیکو را درجامعه نهادینه کنیم.
وی خاطرنشان کرد : بر اساس آمارهای سال 1395، در کل کشور حدود7.5 میلیون نفر سالمند داریم که سهم استان البرز از این تعداد ، بیش از 340 هزار نفر است.
وی افزود: با توجه به روند صعودی حرکت جامعه به سمت سالمندی، می بایست تمهیدات لازم برای ارائه خدمات به این قشر اندیشیده شود.
قنبرزمانی، در ادامه برخی خدمات مورد نیاز سالمندان را برشمرده و گفت: دسترسی آسان به خدمات بهداشت و درمان، استفاده از تخفیفات ویژه سالمندان در مراکز درمانی، ورزشی، فرهنگی و هنری ، از جمله این خدمات است که باید دستگاه های مربوطه در شرح وظایف خود مطابق آیین نامه شورای سالمندان نسبت به آن با جدیت اقدام کنند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *