شناسه خبر: 11431 منتشر شده در مورخ: 1396/4/17 ساعت: 08:47 گروه: فرهنگی  
اعتراض حامیان حقوق معلولان به فیلم «نابینا»‌

اعتراض حامیان حقوق معلولان به فیلم «نابینا»‌

فیلم «نابینا»‌ با بازی الک بالدوین با اعتراض روبه‌رو شد.

به گزارش ایران سپید بازی الک بالدوین در فیلم «نابینا» اعتراض گروه‌های حامی حقوق معلولان را برانگیخت. بالدوین در فیلم نقش نویسنده‌ای را بازی می‌کند که در تصادف بینایی‌اش را از دست داده است.

بنیاد رادرمن به عنوان یکی از فعالان در زمینه حقوق معلولان با اعتراض به حضور بازیگران سالم در نقش افراد معلول اعلام کرد: «الک بالدوین تازه‌ترین نمونه از برخورد با معلولان در صنعت سینما است. در این صنعت معلولیت همانند لباسی است که به تن بازیگر می‌پوشانند.»

او در ادامه با اشاره به اعتراضات گسترده به حضور بازیگران سفیدپوست در نقش شخصیت‌های غیرسفیدپوست گفت:‌ «امروز دیگر حضور یک بازیگر سفیدپوست در نقش یک شخصیت سیاه‌پوست پذیرفته‌شده نیست. برخورد با معلولیت همانند لباس بازیگر نیز باید همین سرنوشت را پیدا کند.»

این بنیاد در همین زمینه علیه فیلم‌هایی چون «من پیش از تو» اظهارنظرهای تندی کرد و آن را حاوی پیام‌های نگران کننده برای جامعه دانست. در فیلم «من پیش از تو» شخصیت اصلی داستان که فردی معلول است در پایان اقدام به خودکشی می‌کند.

بر اساس پژوهشی که سال گذشته انجام شد، بیش از ۹۵ درصد شخصیت‌های معلول در عرصه تلویزیون با حضور بازیگران غیرمعلول جان می‌گیرند.

در فیلم «نابینا» به کارگردانی مایکل میلر، الک بالدوین و دمی مور ایفاگر نقش‌های اصلی هستند. هنوز هیچ یک از عوامل فیلم به اعتراضات پاسخ نداده‌اند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *