شناسه خبر: 11561 منتشر شده در مورخ: 1396/4/20 ساعت: 12:33 گروه: سیاسی  
واکنش حافظی به ادعای قالیباف

واکنش حافظی به ادعای قالیباف

روز دوشنبه محمدباقر قالیباف شهردار تهران در حاشیه سومین همایش عمران شهری که در برج میلاد برگزار شد، به واگذاری سوله‌های مدیریت بحران واکنش نشان داد و گفت: هیچ سوله بحرانی تغییر کاربری نداده است.اما روز سه شنبه رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با ذکر نام سوله های بحران که برخلاف مصوبه شورا به خارج از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران توسط شهرداری واگذار شده است خواستار توضیح شهردار تهران در این خصوص شد

به گزارش ایران سپید محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در حاشیه همایش عمران شهری که در برج میلاد برگزار شد  در مورد واگذاری سوله‌های مدیریت بحران با بیان اینکه من خواهش می‌کنم به سوابق تاریخی توجه کنید، گفت: هیچ سوله بحرانی تغییر کاربری نداده است. اظهار کرد: زمانی که سوله‌های بحران ساخته شدند بخشی از آنها بلااستفاده بود و بخشی که باید تجهیز می‌شد تجهیز شده و برخی دیگر نیز قرار بود مورد استفاده اداری قرار گیرند که این مهم انجام شد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر وقت، تصمیم گرفته شد بخشی از سوله‌های بحران که برای اسکان در نظر گرفته شده مورد استفاده ورزش بانوان قرار گیرد، گفت: صددرصد سوله‌ها برای بحران است و برخی از آنها در مواقع بلااستفاده برای ورزش بانوان در نظر گرفته شده است. 

اما روز سه شنبه رحمت اله حافظی در تذکر پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه ای در تاریخ 11 اردیبهشت ماه سال 95 اظهار کرد: بر اساس این مصوبه، شهرداری تهران ملزم شد تا تمامی پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق 22گانه را در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار دهد. با استناد به این مصوبه در 4 بهمن 95 از شهرداری تهران خواسته شد درباره اینکه چرا تعدادی از سوله های بحران در اشغال حوزه های خارج از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران است توضیح دهد.

وی ادامه داد: یک ماه بعد شهرداری تهران مکاتبه ای را ارسال کرده مبنی بر این که "کلیه قسمت های سوله های بحران تحویل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شده است" اما در عمل می بینیم که اینگونه نیست، البته بخشی از این سوله ها در اختیار ورزش بانوان قرار گرفته که فعلا مورد نظر ما نیست.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: در حال حاضر در منطقه 2 روی سوله مدیریت بحران آسیاب کهک، تابلوی پایگاه مدیریت بحران معاونت فنی و عمران نصب شده اما در عمل در اختیار مرکز ژئوتکنیک قرار گرفته، یکی دیگر از سوله های این منطقه در اختیار دانشگاه علمی کاربردی شهرداری و سوله دیگر در اختیار برنامه خنداونه است.

وی ادامه داد: در منطقه 22 سوله حضرت ابوالفضل (ع) در اختیار معاونت اجتماعی شهرداری قرار گرفته، سوله بحران منطقه 4 نیز به بخش خصوصی واگذار شده و به شهربازی تبدیل شده است، در سوله بحران منطقه 13 (دو کوهه) تجهیزات و دکور صدا و سیما مستقر است، سوله بحران جنب ترمینال جنوب نیز به بخش خصوصی واگذار و به باشگاه بدنسازی تبدیل شده است.
حافظی اعلام کرد: شهرداری در این باره توضیحات لازم را ارائه دهد. 

حافظی
قالیباف
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *