شناسه خبر: 11625 منتشر شده در مورخ: 1396/4/24 ساعت: 08:25 گروه: اجتماعی  
رئیس سازمان بهزیستی کشور به مرگ دردناک «آتنا» واکنش نشان داد

رئیس سازمان بهزیستی کشور به مرگ دردناک «آتنا» واکنش نشان داد

محسنی بندپی در یادداشتی ابعاد مرگ دردناک «آتنا» را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایران سپید «انوشیروان محسنی بندپی» در یادداشتی نوشت: مرگ دردناک و ناباورانه آتنا، نه تنها پدر و مادر این دختر 7 ساله، بلکه همه مردم ایران را ماتم زده کرد.
ابعاد دردآور این اتفاق تلخ که تاثیر فراوان و جبران ناپذیری بر افکار عمومی و روح و روان جامعه داشته به این زودی از حافطه ها پاک نخواهد شد.
دیروز «ستایش»، امروز «آتنا» و امیدواریم تکرار نشود، این درد اجتماعی که آسیب بزرگی به پیکره سلامت اجتماعی وارد کرده است.
علت یابی وقوع چنین پدیده هایی البته تابع عوامل متعددی است که نیاز به مطالعه دقیق در این موضوع دارد و سازمان بهزیستی به عنوان متولی مسائل اجتماعی بر خود واجب می داند تا نسبت به ریشه یابی دقیق این گونه پدیده های زشت اجتماعی اقدام کند که در این راستا کمیته ای ویژه از کارشناسان برای بررسی موضوع در سازمان بهزیستی تشکیل شده است.
بی شک برای ریشه کن کردن این آسیب ها در جامعه به جهت آثار مخربی که بر سلامت اجتماع دارند، اولویت بر پیشگیری و آموزش است.
یکی از اقدامات سازمان بهزیستی که با همکاری وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، وزارت کشور، معاونت پیشگیری قوه قضائیه، بنیاد برکت، کمیته امداد و چندین سازمان دیگر به تازگی آغاز شده، طرحی تحت عنوان طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان (نماد) است.
که البته باید این نوید را بدهیم طرحی نیز با مشارکت وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) به منظور حساس سازی و آگاه سازی دانش آموزان در دست اجرا می باشد.
سازمان بهزیستی در این طرح ها تلاش دارد تا دانش آموزان را نسبت به مسائل اجتماعی توانمند کند و با افزایش مهارت های فردی، کاهش معضلات اجتماعی را محقق سازیم.
چاره ای نداریم برای مقابله با این گونه پدیده های اجتماعی، نوجوانان و کودکان را واکسینه کنیم و بپذیریم که بدون آگاه سازی این قشر اتفاقات مشابه دور از انتظار نخواهد بود.
لازمه مقابله با این پدیده، پذیرش این آسیب در جوامع کنونی و آگاه سازی والدین و کودکان نسبت به این گونه آسیب ها و واکنش مناسب و به موقع برابر آنها خواهد بود.
امیدواریم با اقدامات و برنامه هایی که در آینده سازمان بهزیستی با همکاری سایر سازمان ها در مدارس اجرا می کند، بتوانیم سالم سازی اجتماع را تحقق ببخشیم و این مهم با عزم همگانی و مشارکت فعال مردم دست یافتنی خواهد بود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *