شناسه خبر: 11636 منتشر شده در مورخ: 1396/4/24 ساعت: 09:30 گروه: اجتماعی  
فتاح: برای کمک به مددجیوان 1800 میلیارد تومان نیاز داریم

فتاح: برای کمک به مددجیوان 1800 میلیارد تومان نیاز داریم

رئیس کمیته امداد در گردهمایی مدیران ارشد این نهاد در استان قم به تبیین سیاست‌های کلان کمیته امداد برای خدمت‌رسانی بهتر به نیازمندان پرداخت.

به گزارش ایران سپید مهندس سید پرویز فتاح در این گردهمایی مدیران ارشد کمیته امداد با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۶ کمیته امداد تصویب و ابلاغ شده است، گفت: در این بودجه خواسته‌های کمیته امداد مورد توجه قرار گرفته چرا که اکنون میزان تسهیلات و مستمری افزایش قابل توجهی داشته است و این در حالی است که برنامه پنج ساله ششم امداد بر اساس نیازها و اولویت‌های کمیته امداد تهیه و ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه باید قدردان وضعیت بودجه‌ای کمیته امداد باشیم، افزود: کمیته امداد توانسته رابطه مطلوبی را با دولت، مجلس، قوه قضاییه بانک‌ها، صدا و سیما و مجموعه‌های مختلف کشور برقرار کند و به همین علت بسیاری از اهداف خود را به شیوه مطلوبی در سطح کشور دنبال کرده است و به عنوان یک نهاد مردمی به صورت فراجناحی عمل می‌کند.
 
فتاح خاطرنشان کرد: بر اساس روایات دینی اگر مشکلات مردم را رفع کنیم مورد عنایت خداوند متعال قرار گرفته و با این عنایت مشکلات خود را رفع می‌کنیم، این موضوع در مورد شرایط کنونی کمیته امداد هم صدق می‌کند.
 
رئیس کمیته امداد روابط بیرون سازمانی این مجموعه را مطلوب خواند و مطرح کرد: در حوزه درون سازمانی چابک‌سازی، ساماندهی نیروها، تغییرات ساختاری، تفویض اختیارات به استان‌ها، حذف پست‌های اضافه و جابه جایی مدیران را انجام داده و اکنون به وضعیت مطلوبی در ساختار درونی رسیده‌ایم.
 
وی با اشاره به اینکه مقوله افزایش مشارکت‌های مردمی بر عهده استان‌هاست، عنوان کرد: امیدواریم در سال جاری بتوانیم نزدیک به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان جذب مشارکت های مردمی را داشته باشیم تا بتوانیم روند خدمت‌رسانی به مددجویان را سرعت بخشیم.
 
فتاح با تاکید بر اینکه مدیران کمیته امداد باید برنامه محور باشند، اظهار کرد: این افراد باید در قالب برنامه حرکت‌های خود را دنبال کنند چرا که برنامه‌ها بر اساس دیدگاه‌های جامع و راهبردی تهیه شده است و عملیاتی کردن آن می‌تواند سبب رسیدن به موفقیت شود.
 
وی با بیان اینکه نیروهای کمیته امداد باید به دنبال مددکاری باشند، تصریح کرد: جمعیت قابل توجهی از نیروهای امداد برای جذب خیران و مشارکت‌های مردمی و کمک‌رسانی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان با زبان روزه عملکرد مطلوبی را از خود به ثبت رسانده‌اند؛ امدادگری یک شغل نیست بلکه یک ماموریت است که برخی از مددکاران به خوبی این موضوع را درک کرده‌اند.
 
فتاح از تولید و اشتغال به عنوان یکی از موضوع‌های اصلی نظام اسلامی یاد کرد و گفت: باید در این حوزه برنامه‌ریزی جدی داشته و با عزم جدی فعالیت‌ها را دنبال کنیم؛ در حوزه خودکفایی کمیته نیز اقدامات مطلوبی انجام شده است که امیدواریم این روند با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.
 
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های خارج از کمیته امداد تاکید کرد و ادامه داد: باید نسبت به نیروهای شرکتی و غیررسمی نگاه ویژه داشته باشیم تا این افراد نیز رضایت مطلوبی از کمیته امداد داشته باشند.
 
بنا براعلام روابط عمومی کمیته امداد،‌ وی با اشاره به اینکه بدون استفاده از امداد الکترونیک نمی‌توانیم به نتایج گسترده برسیم، عنوان کرد: امیدواریم مدیران نسبت به این عرصه نگاه متفاوتی داشته باشند چرا که در حوزه امداد الکترونیک خطاها به حداقل می‌رسد و کارها در سطوح بزرگ انجام می‌شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *