شناسه خبر: 11654 منتشر شده در مورخ: 1396/4/24 ساعت: 10:19 گروه: دانش و فن آوری  
دستکش‌هایی هوشمند که زبان اشاره را به صوت تبدیل می کند

دستکش‌هایی هوشمند که زبان اشاره را به صوت تبدیل می کند

آخرین نمونه محصولات فناوری در این زمینه دستکش‌های هوشمندی است که زبان اشاره را به صوت تبدیل می‌کند.

به گزارش ایران سپید فناوری‌های مختص ناشنوایان روزبه‌روز در حال پیشرفت است، محققان آمریکایی به فناوری ساخت دستکشی دست پیداکرده‌اند که زبان اشاره آمریکایی را به اصوات تبدیل می‌کند تکنولوژی همیشه در بهتر کردن شرایط برای انسان‌ها نقش دارد، در بسیاری از موارد تکنولوژی به کمک معلولین و افراد ناتوان و کم‌توان می‌آید و شرایط زندگی را برای آن‌ها بهتر می‌کند. نمونه دستکش هوشمند توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا طراحی و ساخته‌شده است که روند کار دستکش به این صورت است که زبان اشاره آمریکایی را به متن دیجیتال تبدیل می‌کند و متن دیجیتال نیز بر روی گوشی هوشمند قابلیت تبدیل‌شدن به صوت را دارد.

دستکش‌هایی که زبان اشاره آمریکایی را ترجمه می‌کند

اما از چه موادی در ساخت این دستکش هوشمند استفاده‌شده؟ دکتر درن لیپومی، سرپرست گروه تحقیقاتی Lipomi UC در توضیحات بیشتر به این نکته اشاره‌کرده که در ساخت دستکش از کامپوزیت پلیمر رسانا استفاده‌شده که دربندهای انگشت دارای کمربندهایی است که نسبت به حرکات دست بسیار حساس است و با هر حرکتی سیگنال مربوطه ضبط و به صوت تبدیل می‌شود.این دستکش هوشمند قیمت بالایی ندارد و باقیمت ۱۰۰ دلار عرضه می‌شود.بزرگ‌ترین چالش سازندگان دستکش‌های هوشمند، ساخت دستکش با استفاده از مواد سبک و ارزان‌قیمت بود. در دستکش هوشمند قطعات الکترونیکی کار گذاشته‌شده که در عین عملکرد مناسب باید وزن کمی داشته باشد که همین مسئله ۲ سال وقت محققان این پروژه را گرفته است.برنامه بعدی گروه تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا ساخت دستکش‌هایی برای دریافت حس از لامسه اشیا است که این محصول نیز مختص نابینایان است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *