شناسه خبر: 11719 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 10:06 گروه: اجتماعی  
چه رنگی مناسب لباس دانش اموزان است

چه رنگی مناسب لباس دانش اموزان است

یک روانشناس با اشاره به اهمیت نوع رنگ لباس دانش‌آموزان، گفت: رنگ طوسی روشن در سنین پایین‌تر و رنگ‌های مخلوط مانند چهارخانه‌ای در سنین بالاتر برای دانش‌آموزان مطلوب‌تر است.

به گزارش ایران سپید حمید صدرایی روانشناس در خصوص «نوع انتخاب رنگ لباس برای دانش‌آموزان»، اظهار داشت: از نگاه روانشناسی نوع پوشش بسیار مهم است؛ چراکه هماهنگی بین دانش‌آموزان در پوشش باعث می‌شود دانش‌آموز احساس هم‌شکل بودن با دیگر دانش‌آموزان را کند، احساس خوبی به او دست دهد و این هم‌شکلی تأثیر مثبتی در روحیه دانش‌آموز به همراه دارد.

وی با تأکید بر اهمیت نوع رنگ پوشش دانش‌آموزان، افزود: روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید نوع رنگ پوشش، نه‌ تنها بر روی دانش‌آموزان و کودکان، بلکه روی بزرگ‌ترها نیز تأثیر دارد.

صدرایی اضافه کرد: در نوع پوشش دانش‌آموزان رنگ‌هایی که زیاد تیره نباشند، توصیه می‌شود؛ برای نمونه رنگ طوسی که به روشنی نزدیک‌تر باشد، اثرگذاری بیشتری دارد، یا برخی رنگ‌های مخلوط مانند چهارخانه‌ای در سنین بالاتر، برای دانش‌آموزان مطلوب‌تر است.

این روانشناس تصریح کرد: در سنین پایین‌تر رنگ طوسی روشن می‌تواند اثرات خوبی روی روحیه دانش‌آموز داشته باشد؛ ضمن اینکه رنگ لباس باید با فرهنگ جامعه همخوانی داشته باشد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *