شناسه خبر: 11720 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 10:06 گروه: دانش و فن آوری  
کنترل احساس دانش آموزان با ابزار هوشمند

کنترل احساس دانش آموزان با ابزار هوشمند

بتازگی یک استارتاپ امریکایی ابزار هوشمندی به نام MOXO را طراحی و ساخته است که می‌تواند از طریق تغییرات الکتریکی پوست، احساس کاربران را اندازه‌گیری کند.

به گزارش ایران سپید کشف احساس افراد بخصوص کسانی که آن را مخفی می‌کنند یکی از دغدغه‌های محققان است از این‌رو ابزارهای هوشمند متعددی روانه بازار شده است تا بتوان میزان احساس افراد شامل استرس، شادی، خستگی، بی‌حوصله بودن و... را اندازه‌گیری کرد.این وسیله روی مچ دست کاربر بسته می‌شود و از طریق سنسورهایی که در آن به کار رفته است احساس فرد را شناسایی می‌کند. البته آنچه این ردیاب را از دیگر ردیاب‌های موجود در بازار مانند Lego, Hasbri و... متفاوت می‌کند استفاده از عینک و دوربین‌های GoPro است. این فرآیند ترکیبی از سنسورهای استرس با عینک‌های ردیابی چشم و دوربین‌های GoPro، برای شناسایی احساس کاربر و جایی است که فرد دقیقاً روی آن متمرکز شده است. به عبارتی این دستگاه ضمن اندازه‌گیری احساس کاربر نشان می‌دهد که در آن لحظه در حال دیدن چه چیزی است و روی چه موضوعی غیر از آنچه باید باشد، متمرکز شده است. این ابزار اکنون در امریکا در بخش آموزش و پرورش استفاده می‌شود، چرا که می‌توان از این طریق احساس دانش‌آموزان را در کلاس درس سنجید و اینکه آیا دانش‌آموز روی یادگیری درس متمرکز است یا فکرش در جاهای دیگری سیر می‌کند. از سوی دیگر تشخیص می‌دهد که آیا دانش‌آموز خسته است، استرس دارد، از موضوع درس و نحوه تدریس رضایت دارد، یا خیر. البته این دستگاه هوشمند برای درمان استرس و افسردگی و... نیز کاربرد دارد. گفتنی است این ابزار هوشمند در حال آزمایش در مدارس و برخی گروه‌ها و سازمان‌ها است ولی هنوز قیمت و زمان ورود آن به بازار اعلام نشده است

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *