شناسه خبر: 11791 منتشر شده در مورخ: 1396/4/28 ساعت: 09:07 گروه: اجتماعی  
تشریح اقدامات شهرداری در حوزه معلولان

تشریح اقدامات شهرداری در حوزه معلولان

بهره برداری از بزرگترین و مجهزترین مجموعه ورزشی جانبازان و معلولین در خاورمیانه نیز دیگر اقدام شهرداری در راستای خدمات رسانی به معلولان بود که امسال تکمیل و افتتاح شد.

به گزارش ایران سپید از مناسب سازی بوستان ها تا راه اندازی  مجهزترین مجموعه ورزشی ویژه معلولین

زهرا نژادبهرام عضو منتخب شورای شهر تهران در دیدار با انجمن حمایت از معلولان مدعی شد: رضا خان جذامی ها را ایزوله کرد،قالیباف معلولان را...

این در حالی است که شهردار تهران در دوره مدیریت 12 ساله خود کارنامه فعالی در بخش ارائه خدمات به معلولان و جانبازان داشته اند:

اواخر سال گذشته بود که به مناسبت دهه فجر، 22بوستان برای استفاده معلولان، جانبازان، نابینایان و کم‌توانان مناسب‌سازی شد

به این ترتیب هریک از مناطق 22گانه شهر تهران صاحب یک‌بوستان دوستدار معلول شد.

همسطح‌سازی معابر، اجرای طرحی دوجزئی و شیاری و نصب موزائیک‌های برجسته، پولکی و سکه‌ای، ایجاد رمپ به سمت آلاچیق‌ها، محوطه‌سازی، نصب ست‌های ورزشی مختص
معلولان،‌

مناسب‌سازی آبخوری‌ها، نصب سرویس‌های بهداشتی مخصوص معلولان‌ و نصب نیمکت‌های ویژه.

در این میان در اغلب بوستان‌های ایستگاه امانت دادن ولیچر هم درنظر گرفته شده است.

چندی پیش نیز مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار  شهرداری تهران از ارائه خدمات و تسهیلات خرید به جانبازان و معلولین در 196 بازار میوه و تره بار پایتخت خبر داد

بهره برداری از بزرگترین و مجهزترین مجموعه ورزشی جانبازان و معلولین در خاورمیانه نیز دیگر اقدام شهرداری در راستای خدمات رسانی به معلولان بود که امسال تکمیل و افتتاح شد.

مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم(ع) به عنوان مجهزترین مجموعه ورزشی در خاورمیانه با ارائه خدمات در 50 رشته ورزشی به بهره برداری رسیده است.

محمد رضایی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران: ورزش معلولین و جانبازان از 2 رشته ورزشی رقابتی به 15 رشته ارتقا پیدا کرده است و هم اکنون 4 مجموعه خاص جانبازان و معلولین در مناطق 5، 20، 15 و 14 داریم.

خدمات شهرداری به معلولان در حوزه حمل و نقل

بنا به اعلام  معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تنها در  9 ماه سال 95 بیش از 25 مورد نصب بالابر در منازل مسکونی جانبازان و معلولان در سطح مناطق 22 گانه صورت گرفته است ، این در حالیست که طی دو سال گذشته نیز بالغ بر 120 بالابر برای منازل معلولان و جانبازان نصب شده است.

به گفته معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران مناسب سازی مسیر حرکت جانبازان و معلولان ویلچری از درب منزل تا معابر اصلی شهر از سوی شهرداری تهران طیسال جاری در دستور کار است. این در حالیست که از سال 91 تا پایان سال 94  نیز بالغ بر 2686 مورد مناسب سازی مسیر منتهی به منازل و نیز داخل منازل جانبازان و معلولان انجام شده است.

ناوگان ویژه حمل ونقل معلولان که متشکل از 26 دستگاه اتوبوس، 62 دستگاه ون است به بیش از2503 مشترک دارای کد اشتراک توسط تماس با سامانه ارتباطی 6305 ارایه خدمات داشته است. 29 مدرسه استثنایی دولتی و 8مرکز آموزشی خیریه و غیرانتفاعی ویژه معلولان تحت پوشش حمل و نقلی این سامانه قرار داشته و خدمات دریافت می کنند.

نصب 136 آسانسور در 42 ایستگاه ، تجهیز بیش از 78 ایستگاه به پله برقی، ایجاد رمپ ورودی به ورودی تا سکو در 78 ایستگاه ، نصب گیت های ویژه معلولین و هندریل ، تهیه دستگیره های کوتاه و صندلی های ویژه در داخل واگن جهت استفاده افراد کم توان و معلول از جمله این اقدامات است.

در بودجه سالانه هر منطقه، اعتباراتی ویژه مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و جانبازان در نظر گرفته می شود، در سال 94 بالغ بر 11 میلیارد و 800 میلیون تومان از اعتبارات مناطق 22 گانه شهر تهران برای مناسب سازی معابر شهر برای معلولان و جانبازان در نظر گرفته شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *