شناسه خبر: 11800 منتشر شده در مورخ: 1396/4/28 ساعت: 09:51 گروه: اجتماعی  
نصب کولر های گازی در چادر حجاج ایرانی

نصب کولر های گازی در چادر حجاج ایرانی

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان با بیان اینکه چادرهای اسکان زائران ایرانی در عرفات تغییر پیدا کرده است، گفت: تصمیم گرفتیم تا چادرهای منطقه عرفات را مرتفع‌تر کرده و کولرهای آبی چادرها را به کولر گازی تبدیل کنیم.

به گزارش ایران سپیدغلامرضا رضایی با حضور در منطقه منا ضمن بازدید از روند برپایی چادرهای زائران ایرانی حج تمتع 96 درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امور حجاج ایرانی در عرفات و منا اظهار کرد: همه ساله در موسم حج در سرزمین عرفات از چادرهای سنتی استفاده می‌شد ضمن اینکه چند سالی بود که از کولرهای آبی برای خنک کردن درون چادرها بهره می‌بردیم.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای شدید هوا در ایام حج تمتع ، تصمیم گرفتیم تا چادرهای منطقه عرفات را مرتفع‌تر کرده و کولرهای آبی چادرها را به کولر گازی تبدیل کنیم که این تغییرات مورد توجه قرار گرفت.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان تصریح کرد: چادرهای جدید در حال حاضر نصب شده و سایر برنامه‌ها نیز با سرعت در حال انجام است.

رضایی به وضعیت چادرهای منطقه منا اشاره کرد و گفت: چادرهایی در این منطقه از قبل نصب شده بود اما برخی بازنگریها نسبت به نواقص و خدمات در این منطقه انجام گرفت و تمامی کولرهای چادرهای حجاج نیز تعویض و کولرهای جدید جایگزین آنها شد.

وی افزود: نصب کولرهای جدید به این دلیل است که حجاج در گرمای حدود 50 درجه‌ای آرامش داشته باشند و از هوای مطبوع بهره ببرند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان تصریح کرد: با توجه به اینکه عرفات و منا شرایط سختی را دارد اما سعی شده که یک امکانات نسبی برای زائران فراهم شود که شاهد آن نیز خواهیم بود.

به گفته رضایی، نصب کولرهای جدید و سایر امکانات ذکر شده در سرزمین عرفات و منا انجام گرفته و برای ایام حج مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

امسال بیش از 86 هزار نفر از زائران کشورمان در فاصله مرداد تا شهریور ماه برای به جا آوردن اعمال حج تمتع عازم عربستان سعودی خواهند شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *