شناسه خبر: 11936 منتشر شده در مورخ: 1396/5/2 ساعت: 10:05 گروه: اجتماعی  
الزام غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور

الزام غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طبق ماده ۷۵ قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور الزامی خواهد شد.

به گزارش ایران سپید انوشیروان محسنی بندپی در جشن بزرگ مهربانی که عصر یک‌شنبه در سالن همایش فرهنگی هنری ۹ دی هشتگرد برگزار شد، بابیان اینکه مشکلات جامعه هدف سازمان بهزیستی توسط مسئولان مربوطه طی هفته بهزیستی مطرح‌شده است، اظهار کرد: در دولت یازدهم سازمان بهزیستی کشور سه استراتژی برنامه‌ریزی علمی، به‌کارگیری علوم تخصصی و غربالگری به‌موقع را به‌منظور پیشگیری از معلولیت مدنظر قرار داده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در طرح غربالگری شنوایی‌سنجی؛ شاخص پوشش کشور به بیش از ۸۰ درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه طبق ماده ۷۵ قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور الزامی خواهد شد، تصریح کرد: بدون شک با تأمین تمام موارد یادشده، جامعه از ارائه خدمات توان‌بخشی بی‌نیاز نخواهد شد.

محسنی با اعلام اینکه توسعه مراکز توان‌بخشی تخصصی در کشور ضروری است، گفت: توانمندسازی و ارائه خدمات باکیفیت در حوزه توان‌بخشی رویکرد دوم سازمان بهزیستی محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان بهزیستی درصدد برون‌سپاری بسیاری از فعالیت‌های به بخش خصوصی است که پیرو این مهم بیش از ۹۰ درصد وظایف محوله سازمان به این بخش واگذارشده است.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه طی سنوات اخیر مستمری مددجویان به سه برابر افزایش پیداکرده و برای مراکز این مسیر طی شده است، بیان کرد: باید به این مهم نیز اذعان داشت که رشد منطقی و بالاتر از نرخ تورم در این بخش‌ها را شاهد بوده‌ایم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه‌ای توسط دولت به مجلس تقدیم شده تا بتوان شرایطی را فراهم کرد که هزینه کرد افراد فعال در مراکز برای مراقبت و توانمندسازی معلولان به‌عنوان مالیات قابل‌قبول آن‌ها موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه کشور تلاش کرده‌ایم با متقاعد کردن سازمان برنامه‌ریزی؛ قیمت تمام‌شده خدمات را برای مراکز تحت پوشش در نظر بگیرد، افزود: بدون شک درصد رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر راه مراکز هستیم

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *