شناسه خبر: 11980 منتشر شده در مورخ: 1396/5/3 ساعت: 09:41 گروه: اجتماعی  
ممنوعیت استفاده مونوپاد برای ثبت سلفی

ممنوعیت استفاده مونوپاد برای ثبت سلفی

مهم‌ترین موزهٔ ایران که معروف به موزه مادر کشور است، دوستی خود با عاشقان سلفی گرفتن را به قهری ترجیح داد، بطوریکه مدیر کل موزهٔ ملی ایران که جزو معتبرترین موزه‌های جهان نیز است از ممنوعیت استفاده مونوپاد برای ثبت سلفی خبر داد.

به گزارش ایران سپید جبرئیل نوکنده ، مدیر کل موزهٔ ملی ایران عنوان می‌کند: به دلیل حفاظت و مسائل ایمنی ویترین و آثار موزه ای، گرفتن سلفی در این موزه مهم کشور دیگر امکانپذیر نخواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: افرادی که می‌خواهند در موزه‌ها و علی الخصوص در موزه ملی ایران با  مونوپاد سلفی بگیرند، این خطر وجود دارد که به آثار و ویترین‌های موزه خسارت وارد کنند، بنابراین از این به بعد ثبت سلفی برای بازدیدکنندگان ممنوع خواهد بود.

ولی این در حالی است که محمدرضا کارگر - مدیر اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برخلاف دیدگاه جبرئیل نوکنده - مدیر کل موزهٔ ملی ایران به یکی از رسانه‌ها عنوان کرد: «ثبت سلفی نه تنها در موزه‌ها ممنوع نیست بلکه به نوعی برای معرفی موزه به دیگران با ثبت تصویر سلفی تاثیرگذار نیز است، بنابراین هر موزه ای می‌خواهد سلفی را ممنوع کند باید این درخواست را به طور رسمی به ما ارائه کند تا به صورت کارشناسی به آن بپردازیم.

گفتنی است موزهٔ ملی ایران مجموعه‌ای از گنجینهٔ آثار تاریخی و پیش از تاریخی ایران است، که در تهران قرار دارد. این موزه شامل دو ساختمان مجزا به نام‌های موزهٔ ایران باستان با تاریخ گشایش 1316 است.

موزهٔ ملی ایران مهم‌ترین موزهٔ کشور در خصوص نگهداری، نمایش و پژوهش مجموعه‌های باستان‌شناختی ایران است. گستردگی و تنوع مجموعه اشیا موجود در موزه به گستردگی جغرافیایی کشور و دورانهای متعدد پیش از تاریخی، تاریخی و اسلامی است که انسان در این سرزمین زیسته و آثاری از خود بجای نهاده است. در حال حاضر موزه ملی به نمایش آثاری پرداخته که بیانگر غنای فرهنگ و تمدن، هنر، رشد اقتصادی و دست‌آوردهای فن‌آوری ایرانیان است.

موزه ملی ایران با قدمتی حدود 80 سال، نه تنها بزرگترین موزه باستان‌شناسی و تاریخ ایران است، بلکه این موزه در فرهنگ موزه داری ایران به عنوان موزه مادر محسوب می‌شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *