شناسه خبر: 11989 منتشر شده در مورخ: 1396/5/3 ساعت: 10:24 گروه: اجتماعی  
85 هزار فیش قربانی بین زائران حج 96 توزیع می شود

85 هزار فیش قربانی بین زائران حج 96 توزیع می شود

مسئول طرح قربانی زائران حج تمتع 96 سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه برای قربانی کردن حضور زائران لزومی ندارد، گفت: امسال 85 هزار فیش قربانی بین زائران حج توزیع خواهد شد.

به گزارش ایران سپید حجت الاسلام عباس ایزدی  اظهار داشت: زائران می توانند از طریق سامانه سازمان حج نسبت به خرید فیش قربانی اقدام نمایند که فیش های یادشده پس از صدور در اختیار مدیران کاروان ها قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه فیش های صادره دارای نام زائر و شماره سریال خواهد بود، گفت: مدیران کاروان ها نیز پس از انجام مناسک حج در روز عید قربان در قربانگاه حضور داشته و با ارایه هر فیش بنام هر زائر، قربانی حجاج را انجام می دهند.
ایزدی با بیان اینکه زائران در مجموع دو وقوف خواهند داشت، اظهار داشت: وقوف اول اضطراری است که خواهران در شب عید قربان انجام داده و تا ساعت 10 صبح فرصت دارند قربانی خود را انجام دهند.
وی خاطر نشان کرد: وقوف دوم اختیاری بوده و برادران می توانند از ساعت 10 صبح از منا به سمت جمرات حرکت و تا ساعت 19 فرصت دارند قربانی خود را انجام دهند.
مسئول طرح قربانی زائران حج تمتع اظهار داشت: مدیران کاروان ها در حفظ و نگهداری فیش های صادره قربانی زائران کوشا باشند و سعی کنند به موقع در قربانگاه حضور داشته باشند.
ایزدی تاکید کرد: به مدیران کاروان ها توصیه می کنم به هیچ وجه برخلاف جدول زمانبندی حرکت نکرده و برای نظم و انضباط هرچه بیشتر فقط براساس برنامه ریزی فعالیت کنند.
 امسال 86 هزار 500 زائر ایرانی با 335 پرواز از 20 ایستگاه پروازی کشور در قالب 40 هزار و 260 زائر مرد و 40 هزار و 336 زائر زن برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می شوند.
بر همین اساس از 86 هزار 500 زائر اعزامی 80 هزار و 596 نفر زائر و مابقی در قالب نیروهای ستادی، اجرایی، تدارکات، کادر پزشکی، امداد و نجات، خدمات، حمل و نقل و غیره هستند.
زائران ایرانی با 179 پرواز به مدینه منوره و با 156 پرواز دیگر وارد جده خواهند شد که بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته اولین کاروان در نهم مرداد از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم عربستان می شوند و اولین کاروان حجاج نیز در 15 شهریور به کشور باز خواهند گشت.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *