شناسه خبر: 11998 منتشر شده در مورخ: 1396/5/3 ساعت: 11:14 گروه: حوادث  
کودکی درمیان آرواره های گرگ

کودکی درمیان آرواره های گرگ

طی حادثه شگفت‌آوری که در حاشیه یکی از روستاهای استان کرمانشاه اتفاق افتاد، گرگ گرسنه با حمله به دو کودک، پسربچه 3 ساله‌ای را در حال بازی با خواهر بزرگترش به دندان گرفت و درحالی که کودک در میان آرواره‌های حیوان درنده دست و پا می‌زد، گرگ گرسنه به بیشه زاری در آن سوی زمین‌های کشاورزی خیز برداشت.

به گزارش ایران خواهر پسربچه با دیدن صحنه ربوده شدن برادر 3 ساله‌اش «متین» وحشت زده به سوی والدینش دوید که در فاصله چند قدمی مشغول برداشت محصول در زمین کشاورزی بودند. این دختربچه با لکنت زبان تنها توانست بگوید: گرگ... گرگ داداشم را برد که بخوره. بعد آن سوی کشتزار را با دست نشان داد و از شدت هیجان زبانش بند آمد و نقش زمین شد.والدین کودک با شنیدن خبر ربوده شدن پسر خردسال‌شان بلافاصله دست از کار کشیدند. پدر به همسرش اشاره کرد که به روستا بدود و مردم را به کمک بطلبد و خود هراسان با در دست داشتن یک داس به سوی بیشه‌ زار دوید.چند لحظه بعد صدای همهمه و خروش زنان و مردان روستای «بیشه آباد» بلند شد که با چوبدستی و داس و بیل به دست، به سمت صحرا می‌دویدند.روستاییان با رسیدن به بیشه‌ زار در دسته های مختلف در اطراف پراکنده شدند و به جست‌و‌جو برای نجات کودک ربوده شده پرداختند. تا اینکه پس از چند ساعت جست‌و‌جو با پیکر زخمی و خون آلود پسربچه روبه‌رو شدند در حالی که با شکم دریده و سراپا زخمی و خون‌آلود در میان بوته‌زار افتاده بود. پسرک خردسال که از میان آرواره و دندان‌های تیز گرگ بر زمین افتاده بود نیمه جانی داشت و در حال اغما بسختی نفس می‌کشید و هنوز علائم حیاتی‌اش نشان می‌داد که احتمال نجاتش وجود دارد.روستاییان پیکر خونین پسربچه را به سرعت به بیمارستانی در کرمانشاه انتقال دادند و جراحان نیز خیلی سریع او را به اتاق عمل منتقل کردند. پس از چند ساعت جراحی، کودک در حالی که همچنان در کما به سر می‌برد به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال یافت. به گفته پزشکان گرگ بخشی از شکم کودک را دریده و به ریه و دهانش آسیب رسانده است.همچنین مشخص شد گرگی که به این پسربچه حمله کرده بود پلاک ویژه‌ای به گردن داشت که به تازگی از سوی کارشناس‌های محیط زیست در حاشیه روستا رها شده بود.
حال وخیم کودک
مراد، پدر کودک 3 ساله با اشاره به رهاسازی تعدادی گرگ در محدوده روستای بشیرآباد گفت: یک هفته قبل از این حادثه، محیط زیست کرمانشاه تعدادی گرگ با پلاک‌های مخصوص آویزان به گردن‌شان را در سطح منطقه رها کردند. با توجه به پیگیری‌هایی که داشتیم متوجه شدیم که برای حفظ نسل یک گونه از گرگ ها تعدادی از آنها را در اطراف روستای ما ر‌ها کرده‌اند  و  پلاک‌هایی به گردن داشته و گوشواره‌هایی به گوش دارند.به همین خاطر شکایتی از محیط زیست کرمانشاه داشتیم که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دادیم. باید به ما توضیح بدهند که چرا گرگ‌ها را در حاشیه روستا ر‌ها کرده‌اند. این پدر درباره وضعیت فرزندش هم گفت: شکم، ریه و دهان پسرم  با چنگ و دندان دریده شده و از روز سه‌شنبه «۲۷ تیرماه» تاکنون در بیمارستان بستری است که به گفته پزشکان وضعیتش کاملاً وخیم است و همچنان در کما  به سر می‌برد. از مردم عزیز کشورم می‌خواهم برای سلامتی پسرکوچولویم دعا کنند.
 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *