شناسه خبر: 12003 منتشر شده در مورخ: 1396/5/3 ساعت: 12:37 گروه: اقتصادی  
ایرباس هواپیمای بدون سرنشین آزمایش می کند

ایرباس هواپیمای بدون سرنشین آزمایش می کند

ایرباس با همکاری چند دانشگاه آلمانی نمونه ای از یک هواپیمای بی سرنشین را آزمایش کرد. این هواپیما می تواند بدون هیچ مشکلی به طور وارونه پرواز کند.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر یک نمونه کوچک از هواپیمای بی سرنشین ایرباس نخستین پرواز آزمایشی خود را انجام داد. این هواپیما در مسیری از پیش تعیین شده به مدت ۷ دقیقه پرواز کرد.هواپیمای بی سرنشین Sagitta نام دارد و ایرباس آن را با همکاری دانشگاه نیروی هوایی فدرال آلمان در مونیخ، دانشگاه علوم کاربردی، دانشگاه فنی کمینتز، دانشگاه علوم کاربردی اینگولزاشتات و مرکز هوافضای آلمان ساخته است. در حال حاضر نمونه آزمایشی یک چهارم هواپیمای واقعی با طول ۳ متر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم است.جالب آنکه چون بخش های مختلف هواپیما لبه های تیز و گوشه دار ندارد، Sagitta می تواند بدون هیچ مشکلی به طور وارونه پرواز می کند.همچنین تمام بخش های این هواپیما به استثنای  ترمز آن از  کامپوزیت فیبر کربنی ساخته شده است. سیستم های پرواز  به وسیله محرک های الکترو مکانیکی کنترل می شوند.تمام ویژگی های گفته شده هواپیما، برای کاربردهای نظامی اهمیت ویژه ای دارد. قابلیت هواپیماهای بی سرنشین برای انجام فعالیت های هواپیمای معمولی بدون به خطر انداختن جان انسان و انجام ماموریت های نوین بسیار مهم است. به همین دلیل  هر روز به  هواپیماهای بی سرنشین در حوزه نظامی افزوده می شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *