شناسه خبر: 12266 منتشر شده در مورخ: 1396/5/28 ساعت: 09:47 گروه: اجتماعی  
لزوم ترویج فرهنگ مناسب سازی

لزوم ترویج فرهنگ مناسب سازی

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: در میان بررسی ۳۹ دستگاه استان های سراسر کشور ادارات کردستان ۴۱درصد به بحث مناسب سازی توجه کرده اند.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر ابراهیم کاظمی مومن سرایی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان کردستان که در سالن جلسات اداره بهزیستی شهرستان سنندج برگزار شد، گفت: ستاد مناسب سازی بر اساس آیین نامه و قانون با ریاست وزیر کشور و دبیر خانه سازمان بهزیستی کل کشور دایر شده است که تشکیل این ستاد در استان و شهرستان ها به استانداری های کل کشور ابلاغ شده است.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اظهار کرد: ترویج فرهنگ مناسب سازی بسیار در کشور لازم و ضروری است و تنها مختص افراد معلول نمی شود.

وی افزود: مناسب سازی معابر و ساختمان های سطح شهر ها تنها مختص به معلولان نمی شود و کودکان زنان باردار و حتی افراد سالمی که در بعضی مواقع با در دست داشتن وسایل توان عبور از معبری را ندارند را در بر خواهد گرفت.

کاظمی مومن سرایی گفت: توجه به رنگ آمیزی درون شهری برای معلولان بسته به شرایط محل قرار گرفتن محل زندگی در قسمت های کوهستانی یا بیابانی متفاوت است  و باید در نظر گرفته شود.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور عنوان کرد:  توجه به امر فرهنگ سازی برای آحاد جامعه به خصوص معلولان ثمر بخش خواهد بود.

وی گفت: کمیته تخصصی در استان متشکل از افراد متخصص، معلول و دستگاه های ذی ربط برای بررسی مشکلات و نظارت بر فعالیت ها تشکیل شود.

کاظمی مومن سرایی گفت: ۲۰ امتیاز برای بحث مناسب سازی ادارات در جشنواره شهید رجایی در نظر گرفته شده و دستگاه هایی که امتیاز آنها کمتر از ۱۰ در این جشنواره باشد فرصت رفع مشکلات داده می شود.

وی افزود: ردیف بودجه مناسب سازی به شهرداری ها با امضا معاون وزیر کشور به استانداری ها ابلاغ شده که امید است فعالیت هایی مثبت در زمینه مناسب سازی انجام گیرد.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور از وجود سامانه معبر خبرداد و گفت: تمام مردم از طریق سامانه معبر و شماره ۳۰۰۰۱۲۳۲۲ می توانند مشکلات مربوط به مناسب سازی را اعلام کنند.

وی گفت: از استان کردستان به این سامانه تا به حال تنها سه پیام ارسال شده که برای رسیدن به پیام های بیشتر و انعکاس مشکلات نیازمند معرفی و تبلیغ است.

کاظمی مومن سرایی افزود: در هر استان ۳۹ دستگاه را بر اساس ۱۳ آیتم مورد پایش قرار داده و استان یزد با ۵۹ درصد بیشترین و تهران با ۲۴ درصد کمترین مناسب سازی را انجام داده بودند.

به گفته وی، استان کردستان با ۴۱ درصد مناسب سازی دستگاه ها در رتبه خوبی قرار دارد اما در کل کشور شرایط مناسب سازی بسیار ضعیف است.

وی افزود: در میان دستگاه ها بهزیستی با ۶۸ درصد و متاسفانه نظام پزشکی با ۲۳ درصد بیشترین و کمترین توجه را به مناسب سازی داشته اند.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور عنوان کرد: پیشنهاد می شود که همایشی استانی در زمینه مناسب سازی انجام گیرد و ستاد نیز همکاری های لازم را با برگزار کنندگان این همایش خواهد داشت.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *