شناسه خبر: 12277 منتشر شده در مورخ: 1396/5/30 ساعت: 12:14 گروه: فرهنگی  
گفتگو ایران سپید با مسئول بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد
نیمسال دوم 96 با حسینیه ارشاد

گفتگو ایران سپید با مسئول بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد

بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، در کنار تولید کتابهای گویا برای نابینایان، فعالیت های جانبی به منظور ایجاد تنوع در ارائه خدمات خود در نظر گرفته است.

به گزارش ایران سپید پرستو ولدخان، مسئول بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد در گفت و گو با ایران سپید، خبر از پیشبینی برنامه های تازه این بخش از کتابخانه برای نیمسال دوم سال جاری داد: «به منظور ارائه خدمات متنوع فرهنگی، از سال گذشته اقداماتی در بخش نابینایان کتابخانه حسینیه ارشاد صورت گرفته که بخشی از آن ها به مرحله اجرا رسیده و بخش دیگر، به دلایلی مثل مشکلات فنی، در دست بررسیست تا با رفع آن موارد، امکان بهره برداری اعضای بخش نابینایان کتابخانه به طور کامل فراهم شود.» ولدخان در خصوص برنامه های ویژه ای که از سوی کتابخانه حسینیه ارشاد و بخش نابینایان برای نیمسال دوم پیشبینی شده، اظهار داشت: «یکی از تازه ترین اقدامات ما، تولید برنامه های فیلم گویاست. این برنامه، مشابه همان برنامه رادیو فیلم است که قبلاً در رادیو نمایش تولید می شد؛ منتها از آن جا که به لحاظ حقوقی عنوان رادیو فیلم مربوط به رادیوست، به پیشنهاد دوستان دست اندرکار تولید این برنامه، از عنوان فیلم گویا استفاده کردیم.» وی ضمن ابراز امیدواری از بازخورد های مثبت این برنامه اظهار داشت: «خوشبختانه در تولید برنامه های فیلم گویا، از عواملی بهره گرفتیم که در این زمینه پیشکسوت هستند. تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه بر عهده فرشاد آذرنیا، نام آشنای مخاطبان پر و پا قرص رادیوست. امیدوارم با رونمایی از این برنامه، شاهد بازخورد های گسترده و مثبتی از طرف مخاطبان و اعضای نابینای کتابخانه باشیم.» ولدخان همچنین در باره رونمایی برنامه فیلم گویا اظهار داشت: «مقرر شده در شهریور ماه، طی یک برنامه مفصل، با حضور هنرمندان مختلف و فرهیختگان نابینا، این برنامه رونمایی شده و پس از آن، به طور رسمی در اختیار اعضای نابینای کتابخانه قرار بگیرد.» مسئول بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، در پایان به ایجاد کانون طب سنتی ویژه اعضای بخش نابینایان اشاره کرد و اظهار داشت: «یکی دیگر از برنامه هایی که جزو دغدغه های خود من بوده، برگزاری جلسات طب سنتی به عنوان یک برنامه جذاب و مفید است  که به دلایلی اجرای آن به تعویق افتاد. اما همین فاصله، سبب شد تا به فکر ایجاد کانون طب سنتی، با همکاری کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد و یکی از متخصصان در این زمینه بیفتیم. خوشبختانه با توجه، همراهی و همکاری همیشگی که خانم خراسانچی، مدیریت محترم کتابخانه نسبت به فعالیت های بخش نابینایان داشته اند، اقدامات مقدماتی صورت گرفته و امیدوارم به زودی خبر آغاز رسمی فعالیت این کانون را اعلام کنیم.» گفتنیست بخش نابینایان کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، فعالیت های خود را از اوایل دهه 70 آغاز کرده و در طول بیش از دو دهه، کتاب های متنوعی در زمینه های مختلف برای نابینایان به صورت گویا و بریل تولید کرده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *