شناسه خبر: 12383 منتشر شده در مورخ: 1396/6/25 ساعت: 12:33 گروه: ورزشی  
فعالیت 75 ورزشکار نابینا در یزد

فعالیت 75 ورزشکار نابینا در یزد

مجمع عادی و سالیانه هیأت ورزشی نابینایان استان یزد با حضور محمدرضا مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان، علی شریعتی، مدیر کل ورزش و جوانان یزد و حسین دشتی، رئیس هیأت ورزشی این استان برگزار شد.

به گزارش ایران سپید حسین دشتی، رئیس هیأت ورزشی نابینایان یزد در این مراسم گفت: تلاش کردیم از طریق ورزش، افراد نابینا و کمبینا را در جامعه فعال کنیم و ظرفیتهای موجود استان را شناسایی کنیم. وی افزود: در سال گذشته، در رشته های شنا، گلبال، پرس سینه و شطرنج فعال بودیم و در همین رشته ها نیز اعزام به مسابقات کشوری را انجام دادیم. دشتی بیان داشت: در سال گذشته، در رقابتهایی که شرکت کردیم، توانستیم جمعاً 15 مدال طلا، 12 نقره و 13 برنز را کسب کنیم که این نشان دهنده هنر و ظرفیتهای یزد است. علی شریعتی، مدیرکل ورزش و جوانان یزد در این مراسم با اشاره به روند توسعه ورزش نابینایان این استان گفت: با توجه به کمبودهایی که در سالهای اخیر با آن مواجه بودیم، اما در این بخش روند رو به رشدی را در سطح کشور داشتیم. وی افزود: در سال 94، رتبه هیأت ورزشی نابینایان استان یزد 23 کشور بود که این رتبه با توجه به پیگیریها و تلاشهای انجام شده در سال 95، به دهم کشوری رسید. شریعتی ادامه داد: در استان یزد، 65 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته داریم که تنها 7 درصد از جمعیت استان را شامل میشوند. در این بین، از میان یک هزار نابینا و کمبینایی که شناسایی شده اند، 75 نفر به صورت سازمان یافته ورزش میکنند. آنچه ما وظیفه داریم، ایجاد فضایی برای شناسایی ظرفیتها است. امیدواریم روزی برسد که 90 درصد از این هزار نفر، در فعالیتهای ورزشی شرکت کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد در پایان بیان داشت: سیاست ما در این جهت است که بودجه های ورزشی را ابتدا در بخش ورزش همگانی و سپس اقشار خاص توزیع کنیم و امیدواریم در این بین، سهم نابینایان افزایش یابد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *