شناسه خبر: 12462 منتشر شده در مورخ: 1396/7/15 ساعت: 08:49 گروه: اجتماعی  
43 درصد معلولان نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند

43 درصد معلولان نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند

ربیعی: 43 درصد از 21 هزار معلول نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی به واسطه سوانح رانندگی دچار معلولیت نخاعی شدند که هزینه‌های اجتماعی هنگفتی دارد.

به گزارش ایران سپید به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علی ربیعی در همایش یادبود قربانیان حوادث رانندگی با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوعات ترافیکی، بی‌کیفیتی در جامعه امروز را یکی از مشکلات موجود عنوان کرد و با انتقاد از رانندگی بی‌کیفیت برخی از راننده‌ها گفت: موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد آن است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا برای تایید صلاحیت رانندگان موارد بسیاری را درنظر می‌گیرند چرا که یک راننده به واسطه نشستن پشت فرمان جان سرنشینان و سایر شهروندان را در اختیار دارد و هر حرکت مخاطره‌آمیز می‌تواند جان آنان را به خطر بیندازد. 

وزیر کار ادامه داد: در برخی از کشورهای دنیا 5 هزار بند برای تعیین صلاحیت رانندگان وجود دارد و ما نیز باید اقدامات سختگیرانه‌تری برای رانندگی و تایید صلاحیت رانندگان درنظر گیریم. وی با انتقاد از مشکلات و نواقص موجود در فناوری حمل و نقل کشور افزود: متاسفانه ساختارهای حمل و نقل کشور سیگنال‌های بی‌نظمی را به مخاطبان و رانندگان ارسال می‌کنند و لازم است برای ارتقای این فناوری تلاش کرد. 
ربیعی با اشاره به ابعاد بزرگ اجتماعی وقوع هر تصادف و لزوم بررسی حرفه‌ای آن تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم 50 هزار تصادف در اختیار جامعه‌شناسان قرار گیرد تا با بررسی جزئی تمام آنها ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی آن را مورد پژوهش قرار دهند و لازم است تولید دانش در این بخش افزایش یابد. 
وزیر کار درباره نسبت جنسی متوفیان حوادث رانندگی گفت: 77 درصد متوفیان مرد و 23 درصد زن هستند که میانگین سنی آنها 38 سال است بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشت چرا که بخش بزرگی از زنان بی‌سرپرست کشور قربانیان حوادث رانندگی هستند. ربیعی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه بیمه‌ها به میزان ریسک رانندگان گفت: ما در کمیسیون اجتماعی دولت این بحث را مطرح کردیم و معتقدیم بیمه‌ها باید به میزان خطرپذیری رانندگان حق بیمه آنها را تعیین کنند و برای دادن گواهینامه نیز تخلفات رانندگان در نظر گرفته شود. وی در پایان با گرامیداشت یاد قربانیان حوادث رانندگی به نقل خاطره‌ای از مرگ دلخراش فرزندش بر اثر یک سانحه رانندگی اشاره کرد و گفت: متاسفانه فرزند من که 14 سال سن بیشتر نداشت در کنار خیابان و در حالی که روزه بود و 3 ساعت هیچ کس حاضر نشده بود او را به یک بیمارستان برساند جان خود را از دست داد و من ساعت 3 صبح او را در شرایطی پیدا کردم که در بیمارستان حضرت رسول جان خود را از دست داده بود ومن خود قربانی تصادف هستم.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *