شناسه خبر: 12542 منتشر شده در مورخ: 1396/8/1 ساعت: 09:51 گروه: اجتماعی  
تخصیص ۵۵ میلیارد تومان اعتبار به حوزه توانبخشی بهزیستی در کشور

تخصیص ۵۵ میلیارد تومان اعتبار به حوزه توانبخشی بهزیستی در کشور

مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی کشور اعتبار در نظر گرفته شده برای حوزه توانبخشی بهزیستی کشور را طی امسال ۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و از رشد آن نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش ایران سپید زهرا نوع‌ پرست در حاشیه گردهمایی معاونین توانبخشی سراسر کشور که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد و  در جمع خبرنگاران از وجود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در کشور خبر داد که از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.

وی افزود: ۲ هزار مرکز بهزیستی به این معلولین خدمات ارائه می کنند که از این تعداد یک هزار و ۱۰ مرکز روزانه و مابقی شبانه روزی و انواع دیگر مراکز هستند.

مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی کشور از تامین وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی معلولان توسط مراکز بهزیستی  خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان وسایل کمک توانبخشی به ۹۹ هزار معلول تحت پوشش این سازمان ارائه شد.

وی از رشد اعتبار مذکور طی امسال نسبت به سال قبل خبر داد و تصریح کرد: امسال حدود ۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای این بخش پیش بینی و در نظر گرفته شده است که طی آن پیش بینی شده به ۱۲۰ معلول از این طریق خدمات و تجهیزات توانبخشی ارائه شود.

نوع پرست افزود: از میزان اعتبار ذکر شده ۱۲ میلیارد تومان صرف وسایل ارتوپدی فنی شامل پروتز و اوروتز می شود.

مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی کشور گفت: همچنین امسال به  ازای هر نفر۷۰۰ هزار تومان برای  تامین وسایل بهداشتی در نظر گرفته شده است.

وی بیمه را مهمترین مشکل حوزه توانبخشی برشمرد و گفت: تحت پوشش بیمه نبودن باعث می شود برخی افراد در نوبت بمانند اما اگر قانون جامع حمایت از معلولین بازنگری شود می‌توان امیدوار بود که این خدمات توانبخشی و کمک توانبخشی تحت پوشش بیمه برود.

نوع پرست، اولویت خدماتدهی در حوزه وسایل کمک توانبخشی را کودکان عنوان کرد.

وی به فعالیت سه دفتر تخصصی در حوزه توانبخشی اشاره کرد  و افزود: این دفاترشامل  دفتر توانبخشی مراقبتی و خدمات شبانه روزی، دفتر توانبحشی روزانه و توانپزشکی و دفتر فعالیت‌های رفاهی و اجتماعی  هستند و هر دفتر خدمات متعددی را به معلولان ارائه می دهد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *