شناسه خبر: 12600 منتشر شده در مورخ: 1396/8/14 ساعت: 11:39 گروه: اجتماعی  
حدود 80 هزار نفر سال گذشته دچار معلولیت شدند
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

حدود 80 هزار نفر سال گذشته دچار معلولیت شدند

رئیس سازمان بهزیستی کشوربا بیان اینکه باید در کنار دولت بتوانیم افراد نیکوکار و نوع دوست را پای کار بیاوریم گفت: نمی‌توانیم در جامعه‌ای زندگی کنیم که بی‌اعتنا به سرنوشت دیگران باشیم.

به گزارش ایران سپید  انوشیروان محسنی بندپی در اولین همایش نیکوکاری و خیرجمعی که در مرکز خیریه معلولان وحدت برگزار شد، با بیان اینکه امروز در جامعه شاهد وجود افرادی هستیم که از فرصت‌های برابر بهره مند نشده‌اند گفت: این افراد دچار آسیب‌هایی شدند که نیازمند کمک و توجه ویژه هستند.

وی افزود: با توجه به رشد آسیب ها، سوانح، بروز اختلالات ژنتیکی و... با زنان سرپرست و بد سرپرست، کودکان بدسرپرست، معتادان متجاهر و افراد دچار معلولیت روبرو هستیم. در سال گذشته15 هزار و 900 نفر جان خود را از دست دادند و پنج برابر این جمعیت معلول شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه باید در کنار دولت بتوانیم افراد نیکوکار و نوع دوست را پای کار بیاوریم گفت: همواره آموزه های دینی ما این کار را توصیه و ترویج کرده است. همکاران بهزیستی بیش از هر نهاد و دستگاهی هر روز منشاء اقداماتی هستند که لبخند را بر لبان افراد تحت حمایت بنشانند، در این میان یاری نیکوکاران که در کنار ما هستند بسیار ارزشمند است.

بندپی ادامه داد: نمی‌توانیم در جامعه‌ای زندگی کنیم که بی‌اعتنا به سرنوشت دیگران باشیم، طبق نگاه آینده نگر باید شرایطی فراهم کنیم که دیگران را مورد محبت قرار دهیم. باید با رویکردهای اجتماع محور از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد بهره‌برداری کنیم.

به گفته وی، سازمان بهزیستی در صدد تخصصی و آینده محور کردن برنامه‌های خود برای جلوگیری از ایجاد معلولیت‌هاست و اقدامات این سازمان روز به روز کیفی تر و تخصصی‌تر می‌شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *