شناسه خبر: 12603 منتشر شده در مورخ: 1396/8/15 ساعت: 10:37 گروه: اجتماعی  
کمک روزانه۱۱۰ تومانی خیرین به بهزیستی/ افزایش ۲۹ درصدی مشارکتها
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی:

کمک روزانه۱۱۰ تومانی خیرین به بهزیستی/ افزایش ۲۹ درصدی مشارکتها

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی از افزایش ۲۹ درصدی مشارکت های مردمی خبر داد و گفت: خیرین روزانه ۱۱۰ تومان به بهزیستی کمک می کنند.

به گزارش ایران سپید دکتر محمد علی کوزه گر در همایش نیکوکاری و خیر جمعی از راه اندازی نهضت خیرین سلامت اجتماعی در کشور خبر داد و گفت: برای اینکه جامعه ای سالم داشته باشیم باید با کمک نیکوکاران و خیرین و همچنین نهادهای غیردولتی بتوانیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و در این خصوص نیازمند همکاری این سازمان ها هستیم به طوری که باید نهضت کار و مشارکت را در حوزه سلامت اجتماعی نهادینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مددجوی سازمان بهزیستی هستند اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر معلول هستند که ۴۵۰ هزار نفر آنها معلول جسمی و ۳۰ هزار نابینای شدید، ۱۳۸ خانوار دارای ۵ معلول ۲۶ خانوار دارای ۶ معلول و ۴ خانوار دارای ۷ معلول هستند که برنامه ریزی بهزیستی در جهت کمک و رسیدگی برای رفع نیازهای این افراد صورت گرفته است.

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی تصریح کرد: همچنین ۳۰ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار دانشجوی معلول تحت پوشش بهزیستی هستند که به آنها خدمات آموزشی و تحصیلی ارائه می دهیم.

کوزه گر با اشاره به اینکه ۲۱ هزار و ۵۰۰ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش ما هستند ادامه داد: همچنین صدهزار معلول نیز غیر تحت پوشش از خدمات ما بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۳۰ هزار معلول متولد می شوند گفت: با اجباری شدن آزمایش های ژنتیک و غربالگری های مختلف سعی داریم از تعداد این افراد بکاهیم.

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه ۱۸ درصد از مرگ و میرهای کشور ناشی از تصادفات رانندگی است افزود: تصادفات در سال جان ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر را می گیرد و بسیاری از خانواده به این واسطه بی سرپرست شده و تحت پوشش بهزیستی قرار می گیرند و در همین رابطه طی ۱۸ سال گذشته، ۴۵۹ نفر کشته و چند میلیون نفر نیز معلول شدند.

کوزه گر از رشد ۲۹ درصدی مشارکت های مردمی نیز خبر داد و اظهار داشت: در ۶ ماهه اول سال، کمک های مردمی از روش های مختلف جمع آوری شد که نشان دهنده افزایش رشد آن طی این مدت بود به طوری که میزان کمک های مردمی ۳۱۶ میلیارد تومان بوده است.

به گفته وی مردم نیکوکار و خیر ۴۰ هزار تومان در سال، سه هزار و ۳۰۰ تومان در ماه و ۱۱۰ تومان روزانه به مددجویان بهزیستی کمک می کنند.

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با تأکید بر اینکه روزانه ۴۹۳ مورد طلاق به ثبت می رسد تصریح کرد: در هر ساعت ۲۱ مورد طلاق در کشور ثبت می شود که این موضوع نشان دهنده این است که بهزیستی باید برنامه ریزی های گسترده تری را در راستای رسیدگی به زنان مطلقه و آسیب دیدگان انجام دهد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *