شناسه خبر: 12662 منتشر شده در مورخ: 1396/9/8 ساعت: 12:28 گروه: اجتماعی  
رونمایی از سامانه ویژه برای معلولان تهرانی

رونمایی از سامانه ویژه برای معلولان تهرانی

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از راه اندازی سامانه ثبت درخواست معلولان در تهران خبر داد و گفت: هدف ما از ایجاد این سامانه بهره گیری از تکنولوژی های روز و ایجاد دسترس پذیری مناسب برای افراد دارای معلولیت است.

به گزارش ایران سپید  محمدرضا اسدی، معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران درگفتگو با ایران سپید از راه اندازی سامانه ثبت درخواست معلولان در تهران خبر داد و گفت: هدف ما از ایجاد این سامانه بهره گیری از تکنولوژی های روز و ایجاد دسترس پذیری مناسب را برای افراد دارای معلولیت است.

شهری که ما در ان زندگی میکنیم شهر دسترس پذیری برای حضور معلولان و تردد انها نیست به طور کلی هنوز نمی توانیم شهری را شهر مناسب معلولان نام گذاری کنیم. با توجه به شرایط و سختی های که افراد دارای معلولیت در تردد با آن رو به رو هستند ما تصمیم گرفتیم تا با ایجاد سامانه ای رفت آمد مددجویان را به ادارات بهزیستی به حداقل برسانیم.  

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به همکاری شرکتهای نرم افزاری برای تولید این سامانه بیان کرد: سامانه ثبت درخواست معلولان 12آذر ماه روی سایت سازمان بهزیستی استان تهران قرار خواهد گرفت و در این روز رونمایی می شود.

این سامانه در حال حاضر فقط در استان تهران قابل استفاده است و در آینده طی مذاکراتی که با سازمان بهزیستی کشور خواهیم داشت  لینک این سامانه را در سایت بهزیستی کل کشور قرار خواهیم داد. اسدی ادامه داد: مدیران بهزیستی در دیگر استانها می توانند با بهره گیری از این ایده آن را بر روی سایت خود قرار دهند. تهران یک پنجم جمعیت مددجو را دارد و باید برای سهولت کار این عزیزان تسهیلات خاصی را مد نظر قراردهیم.

اسدی با اشاره به نحوی استفاده از این سامانه گفت: معلولانی که می خواهند ویچر، عصا، سمعک واکر و... را از سازمان بهزیستی دریافت نمایند ابتدا با مراجعه به سایت سازمان و ورود به لینک سامانه ثبت درخواست  باید مشخصات خود را وارد کنند و بعد از آن کالا یا خدمت خاصی را که نیاز دارند را درخواست می دهند و کد رهگیری به آنها داده میشود. درخواست معلولان با توجه به خدماتی که در طول سال دریافت کرده اند مورد بررسی قرار میگیرد و بعد از چند روز کاری پیامکی به شماره تلفن مددجو مبنی بر اینکه آیا با درخواست شما موافقت شده است یا نه ارسال میشود.

وی ادامه داد: اگر با درخواست موافقت نشده باشد فرد با مراجعه به سامانه میتواند علت این امر را جویا شود و اگر با درخواستش موافقت کرده باشند میتواند از طریق سامانه  تاریخ تحویل و نحوی دریافت کالا آگاه شوند. وی همچنین افزود: برای سهولت دریافت کالا توسط معلولان، با شرکتی درحال مذاکره هستیم که اگر به نتیجه برسد کالاهای درخواستی به منزل افراد ارسال میشود. هدف ما افزایش رضایتمندی مددجویان است این سامانه در قدم اول ارائه تجهیزات توانبخشی برای معلولان را انجام میدهد اما هدف ما در برگیرنده کلیه خدمات سازمان بهزیستی است.

وی در پایان با اشاره نزدیک شدن به 12 آذر گفت: در هفته آتی مراسمهای مختلفی را شاهد هستیم ، بزرگترین آن  18آذر ماه است که با حضور 1600 معلول در سالن همایشهای برج میلاد برگزار می شود. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *