شناسه خبر: 12700 منتشر شده در مورخ: 1396/9/20 ساعت: 12:30 گروه: اجتماعی  
یک میلیون معلول پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی

یک میلیون معلول پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت نام کرده اند، گفت: بیش از یک میلیون نفر هم پشت نوبت قرار دارند که نیازمند بهره مندی از خدمات مختلف سازمان هستند.

به گزارش ایران سپید انوشیروان محسنی بندپی در نشست تخصصی حمایتهای قانونی از افراد معلول که با حضور تشکل های غیردولتی معلولان برگزار شد، گفت: دستگاه های مختلف برای ارائه خدمات و رسیدگی به امور معلولان، وظایفی بر عهده شان گذاشته شده است به طوری که در قانون جامعه حمایت از حقوق معلولان این وظایف به روشنی بیان شده است.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات خوبی از سوی دولت برای ارائه خدمات به معلولان انجام شده اما باز هم با مشکلات و  تنگناهایی مواجه هستیم و باید بتوانیم از ظرفیت های موجود برای شکوفا شدن استعداد و توانایی معلولان استفاده کنیم. بندپی تاکیدکرد: در پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلول نیز عنوان شده بود که معلولان با سختیهای زیادی مواجه هستند  و علیرغم اینکه دولت یازدهم توجه ویژه ای به آنها داشته است، اما  هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

این مقام مسئول در خصوص لایحه حمایت از حقوق معلولان نیز اظهار داشت: این لایحه از نقاط قوت بالایی برخوردار است و در ۱۰ فصل و ۳۵ ماده تدوین شده است و تلاش ما این است که هفته آینده در صحن علنی مجلس برای آن تصمیم گیری شود.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت نام کرده اند، گفت: بیش از یک میلیون نفر هم پشت نوبت قرار دارند که نیازمند بهره مندی از خدمات مختلف سازمان هستند. هم اکنون ۱۵۰ هزار معلول داریم که نیازمند مستمری هستند و با تصویب این لایحه میتوانیم شرایط بهتری برای زندگی آنها فراهم سازیم.

امیدواریم جامعیت این لایحه حفظ شود تا بتوانیم مشکلات جامعه هدفمان را بهبود بخشیم.  بندپی با اشاره به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: برنامه خاصی را در قالب مسکن اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار و تک معلول ها داریم تا آنها نیز صاحب خانه شوند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *