شناسه خبر: 12721 منتشر شده در مورخ: 1396/9/25 ساعت: 09:49 گروه: اجتماعی  
معلولان مشمول بیمه تکمیلی می‌شوند

معلولان مشمول بیمه تکمیلی می‌شوند

رئیس سازمان بهزیستی از بیمه تکمیلی معلولان خبر داد و گفت: تمام خدمات توانبخشی مشمول بیمه قرار گرفته و جامعیت این قانون برای همه معلولانی که توان کار ندارند، لحاظ شده است.

به گزارش ایران سپید نقل از روابط عمومی بهزیستی استان فارس انوشیروان محسنی بندپی در کارگروه اجتماعی شهرستان جهرم پیرامون آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در راهبرد و توسعه اقدامات پیشگیرانه در همه ابعاد به ویژه آسیب‌های اجتماعی مانندطلاق، اعتیاد، کودکان کار و خیابانی و حاشیه‌نشینی اقداماتی انجام شده است. 

وی گفت: سازمان بهزیستی همه ساله بالغ بر ٧٥ درصد از کودکان زیر یک سال را مورد غربالگری شنوایی قرار داده و همچنین هر ساله سه میلیون و سیصد هزار کودک را مورد غربالگری چشم قرار می‌دهد و با غربالگری ژنتیک از به دنیا آمدن 25 هزار کودک معلول جلوگیری شده است. 

محسنی بندپی از بیمه تکمیلی معلولین  خبر  داد و گفت: تمام خدمات توانبخشی در شمولیت بیمه قرار گرفته است که جامعیت این قانون برای همه معلولینی که توان کار ندارند، لحاظ شده است.

سید مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی فارس نیز گفت: نقش و جایگاه بهزیستی  در مسائل اجتماعی وپیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به جهت اهمیت  در برنامه ششم توسعه ١٨ بار تکرار شده و رویکرد بهزیستی در این برنامه معطوف بر پیشگیری آسیب‌ها است. 

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در این نشست بیان کرد: بهزیستی سازمانی است که با حداقل امکانات بیشترین خدمات را به جامعه هدف ارائه می‌دهد ولی در توزیع اعتبارات به این حجم، تنوع و سختی کار بهزیستی که بالغ بر ١٥� فعالیت و خدمت است، توجه نشده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *