شناسه خبر: 12818 منتشر شده در مورخ: 1396/10/18 ساعت: 08:10 گروه: اجتماعی  
لایحه حمایت از حقوق معلولان به شورای نگهبان رفت

لایحه حمایت از حقوق معلولان به شورای نگهبان رفت

رئیس سازمان بهزیستی گفت: لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با تصویب در مجلس برای بررسی بیشتر به شورای نگهبان رفته است.

به گزارش ایران سپید به نقل از تسنیم انوشیروان محسنی بندپی شامگاه یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به رویکرد سازمان بهزیستی در دولت دوازدم اظهار داشت: نخستین راهبردی که بهزیستی در این دولت به‌کار گرفت سیستمی کردن فرایندها برای جلوگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌هاست تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.

وی افزود: نظام مراقبت دانش آموزی، آموزش‌های پیش از ازدواج، غربالگری شنوایی سنجی و رسیدگی به معلولان از جمله اقدامات انجام شده در این راستا بوده است. پوشش غربالگری بینایی سنجی و شنوایی سنجی به 85 درصد رسیده که عاملی برای پیشگیری از شیوع این موارد است.

وی با بیان اینکه سالانه بین 25 تا 30 هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود، بیان کرد: در تعامل با وزارت بهداشت و برنامه‌ریزی‌های لازم در برنامه 6 توسعه تمهیدات لازم در آموزش‌های پیش از ازدواج برای پیشگیری از متولدان معلول درنظر گرفته شده و از یک ماه آینده اجرایی می‌شود.

محسنی بندپی تصریح کرد: لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با تصویب در مجلس برای بررسی بیشتر به شورای نگهبان رفته است. این لایحه از جمله اثربخش‌ترین و جامع‌ترین لوایح برای اشتغال و معیشت و رسیدگی به وضع معلولان است.

وی با اشاره به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی بهزیستی خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی در 150 هزار شهرستان بالای 50 هزار خانوار تشکیل شده و با مداخله علمی و تخصصی خود در رفع بحران‌های فردی و اجتماعی و کاهش آسیب‌ها بسیار اثرگذار بوده است.

رئیس بهزیستی پیرامون اقدامات اورژانس اجتماعی در برخورد با موارد خودکشی گفت: در سال 94 از 4 هزار اقدام به خودکشی و در سال 95 از خودکشی 5 هزار نفر جلوگیری شده است.

وی استفاده از ظرفیت خیران را مهم و همکاری آنها را افتخاری برای بهزیستی خواند و بیان کرد: بهزیستی توانسته با جلب اعتماد خیران و افراد نیکوکار شرایطی را فراهم کند که بیشترین واگذاری تصدی‌ها به این افراد را داشته باشد و استان اصفهان در این مسیر سرآمد کشور است.

محسنی بندپی افزود: مردم خیر اصفهان در 9 ماهه ابتدایی سال بالغ بر 25 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را اهدا کردند و شرایطی فراهم شده که برای کنترل و مهار آسیب‌های اجتماعی با برخورداری از نیروهای متخصص اقدامات موثری انجام شود.

وی با اشاره به کمک‌های مردم اصفهان به مردم مناطق زلزله زده غرب کشور تصریح کرد: استان اصفهان با ارسال 120 کانکس و ارسال مقادیر بالای کمک‌های نقدی و غیرنقدی در این زمینه بیشترین اقدامات را داشت.

رئیس سازمان بهزیستی ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل سابق بهزیستی اصفهان گفت: سعید صادقی از سال 93 تا 95 توانسته بود رتبه نخست ارزیابی جشنواره شهید رجایی در عملکرد اجرایی را به دست آورد و مشارکت فرابخشی برای جامعه هدف بهزیستی فراهم کرده است.

وی با تاکید بر مناسب سازی معابر شهر برای تردد معلولان، سالمندان، زنان باردار و افراد مبتلا به آسیب‌های موقتی بیان کرد: باید به این موارد مهم توجه ویژه شود.

محسنی بندپی با اشاره به انتصاب مرضیه فرشاد به عنوان مدیرکل جدید بهزستی اصفهان خاطرنشان کرد: ایشان کارنامه موفقی در عملکرد بهزیستی دارند و پس از رفتن سعید صادقی وی نخستین گزینه برای انتصاب این مسئولیت بودند و کارشناسان و فعالان این سازمان همان‌طور که در مسیر خدمت گذاری صادقی فعال بودند باید از خانم فرشاد نیز حمایت کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *