شناسه خبر: 12830 منتشر شده در مورخ: 1396/10/20 ساعت: 13:38 گروه: دانش و فن آوری  
مروری بر کلیدهای میانبر در ویندوز 10

مروری بر کلیدهای میانبر در ویندوز 10

از آنجا که صفحه کلید, یار جدا نشدنی نابینایان در هنگام کار با سیستم عامل ویندوز به حساب میآید, سعی خواهیم کرد در این نوشتار اشاره ای داشته باشیم به برخی از کلیدهای میانبر پرکاربرد در ویندوز 10 که خاص این ویندوز طراحی شده و در نسخه های پیشین در اختیار کاربران نبوده اند.

به گزارش ایران سپید از آنجا که صفحه کلید, یار جدا نشدنی نابینایان در هنگام کار با سیستم عامل ویندوز به حساب میآید, سعی خواهیم کرد در این نوشتار اشاره ای داشته باشیم به برخی از کلیدهای میانبر پرکاربرد در ویندوز 10 که خاص این ویندوز طراحی شده و در نسخه های پیشین در اختیار کاربران نبوده اند.

Windows snapping

این امکان که مناسب کاربران کمبینا است و برای نخستین بار در ویندوز هفت مورد استفاده قرار گرفت و به واسطه آن کاربران میتوانستند با کشیدن یک صفحه خاص به یکی از جهتهای نمایشگر، صفحه را در آن بخش تنظیم کنند و برای نمونه با کشیدن به سمت راست، صفحه نیمه راستی مانیتور را میپوشاند یا با کشیدن صفحه به سمت بالای مانیتور، صفحه یادشده به صورت فول اسکرین درمیآمد. این امکانات در  ویندوز 10 با کلیدهای میانبر امکانپذیر خواهند بود که لیست آن به این شرح است:

ویندوز و چپ: تنظیم صفحه فعلی در سمت چپ نمایشگر

ویندوز و راست: تنظیم صفحه فعلی در سمت راست نمایشگر

ویندوز و بالا: تنظیم صفحه فعلی در سمت بالای نمایشگر

ویندوز و پایین: تنظیم صفحه فعلی در سمت پایین نمایشگر

البته میتوان از این کلیدها به صورت ترکیبی نیز استفاده کرد تا اندازه صفحات به صورت یک چهارم مانیتور دربیاید.

Task View / Window Management

این بخش در ویندوز کاملا تازگی دارد و به واسطه آن می توان صفحات ویژه ای برای انجام فعالیت ها را به صورت موازی با صفحه اصلی ویندوز باز کرد. در ادامه به معرفی کلیدهای میانبر این بخش خواهیم پرداخت.

ویندوز و Tab: این ترکیب دکمه موجب میشود تا صفحه Task جدیدی برای شما باز شود و البته لازم نیست نگران باشید زیرا با رها کردن این دو دکمه، Task بازشده، بسته نخواهد شد و پنجره لیست taskها برای شما باز خواهد ماند و میتوانید در پایین صفحه بین دو حالت استفاده از سیستم task ها یا سیستم عادی را انتخاب کنید.

Alt + Tab: این ترکیب کلید شاید برای تمامی شما بسیار آشنا باشد ولی در  ویندوز 10 کاربری آن پیشرفت داشته است و با کمک آن می توانید علاوه بر انتقال بین صفحات باز در سیستم خود، در وضعیت مشاهده Task ها نیز به task های دیگر انتقال پیدا کنید.

Virtual Desktops

در حقیقت ماهیت این بخش چندان با بخش قبلی متفاوت نیست و تمامی Task هایی که در بخش قبل به آنها اشاره شد در دسکتاپ مجازی شما بازخواهند شد، همین موضوع نیز نشان میدهد که این امکان برای ویندوزهای قبلی موجود نبوده است و بار دیگر با یک مزیت تازه برای ویندوز 10 روبرو هستیم. در ادامه به لیست کلیدهای میانبر این بخش خواهیم پرداخت.

ویندوز و کنترل و D: این ترکیب برای شما یک دسکتاپ مجازی جدید باز خواهد کرد.

ویندوز و کنترل و F4: از این ترکیب میتوان برای بستن دسکتاپ مجازی موجود استفاده کرد.

ویندوز و کنترل و جهت چپ یا راست: با کمک این ترکیب کلید میتوانید به دسکتاپ ها مجازی سمت چپ یا راست انتقال پیدا کنید.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *