شناسه خبر: 12836 منتشر شده در مورخ: 1396/10/25 ساعت: 09:30 گروه: اجتماعی  
آخرین وضعیت قانون حمایت از حقوق معلولان تشریح شد

آخرین وضعیت قانون حمایت از حقوق معلولان تشریح شد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه قانون حمایت از حقوق معلولان پس از تصویب نمایندگان مجلس به شورای نگهبان ارسال شده است،گفت: شورای نگهبان دو هفته کاری فرصت دارد در این خصوص نظر خود را بدهد.

به گزارش ایران سپید حسین نحوی نژاد اظهار کرد: لایحه حمایت از حقوق معلولان حدود 10 روز پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و قرار شد به شورای نگهبان ارسال شود.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان طبق قانون باید در یک فرصت دو هفته نظر خود را در خصوص قانون حمایت از حقوق معلولان بدهد و در صورتی که در این زمان پاسخی ندهد به منزله تایید قانون است.

نحوی نژاد با بیان اینکه در این قانون تسهیلاتی خوبی برای معلولان پیش بینی شده است، گفت: افزایش مستمری معلولان بر اساس حداقل دستمزد، ارائه خدمات حمایتی،درمانی،توانبخشی و... تنها بخشی از تسهیلات در نظر گرفته شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: یکی از مشکلات معلولان در سال‌های اخیر عدم پوشش خدمات توانبخشی بوده که در این قانون به این موضوع اشاره شده و بر همین اساس خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه پایه قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان قانون همزمان با ارائه لایحه بودجه 97 دولت به تصویب رسیده است به همن دلیل جلساتی را با مسئولان سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم تا اعتباراتی را برای اجرای بخشی از این قانون در سال آینده پیش بینی کنند که در این زمینه قول‌های نیز داده شده است.

نحوی نژاد به پرداخت حق پرستاری برای مراقبت از معلولان در منازل اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز تمهیدات لازم در قانون جدید پیش بینی شده است ضمن اینکه رقم پرداختی نیز افزایش خواهد یافت.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *