شناسه خبر: 12904 منتشر شده در مورخ: 1396/11/8 ساعت: 08:46 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 8 بهمن 1396

روزنامه یکشنبه 8 بهمن 1396

اشکالات شورای نگهبان قابل رفع است - حتی یک سنت هم گم نشده - پیش ثبت نام سفر به عتبات در ایام نوروز - عرضه میوه شب عید ۲۰ اسفند در بازار - بودجه سلامت ۶.۴ درصد رشد دارد - وادی شعر (سیمین بهبانی) - رکورد گیری شنای نابینایان در اردیبهشت - لباسهای خونآلود، سرنخ کشف جنایت خانوادگی - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 8 بهمن 1396

10 جمادی الاول 1439

28 ژانویه 2018

سال بیست و دوم شماره 5777

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

اشکالات شورای نگهبان قابل رفع است 2

حتی یک سنت هم گم نشده 5

پیش ثبت نام سفر به عتبات در ایام نوروز 7

عرضه میوه شب عید ۲۰ اسفند در بازار 8

بودجه سلامت ۶.۴ درصد رشد دارد 9

وادی شعر (سیمین بهبانی) 11

رکورد گیری شنای نابینایان در اردیبهشت 15

لباسهای خونآلود، سرنخ کشف جنایت خانوادگی 17

اطلاعرسانی

..........ویژه

* دیدار مدیر عامل شبکه نابینایان کشور با حقوقدان شورای نگهبان؛ اشکالات شورای نگهبان قابل رفع است: سهیل معینی, مدیر مسئول ایران سپید و مدیر عامل شبکه تشکلهای نابینایان و کمبینایان کشور «چاووش» روز شنبه 7 بهمن ماه طی دیدار با دکتر کدخدائی, عضو محترم شورای نگهبان, به طرح و بررسی اشکالات وارد آمده از سوی شورای نگهبان به لایحه حمایت از حقوق معلولان پرداخت. در این جلسه اشکالات مطرح و در خصوص چگونگی رفع آن گفتگو شد. به گفته دکتر کدخدائی, حقوقدان شورای نگهبان, اشکالات شورا به متن لایحه, اساسی نبوده و قابل رفع است. بر اساس گفته عضو حقوقدان شورای نگهبان, قرار است به زودی نماینده شورای نگهبان در نشستی تخصصی با کمیسیون تخصصی مجلس به طرح اشکالات پرداخته و با توجه به اساسی نبودن این نقاط ضعف انتظار میرود لایحه پس از رفع اشکالات نهایتاً در فرصتی 10 روزه از سوی شورای نگهبان تأیید و ابلاغ شود. به گفته مدیر عامل شبکه چاووش, بیشتر اشکالات شکلی و با جا بجایی یک کلمه یا قید یک توضیح قابل رفع است. فقط در سه مورد باید تغییراتی در متن اعمال شود که این تغییرات را نمیتوان صرفاً شکلی دانست؛ مانند ضرورت حذف رأی نمایندگان دستگاه های خارج ازقوه مجریه در ستاد مناسب سازی کشور یا نمایندگان  تشکلهای ملی معلولان در شورای هماهنگی امور معلولان که به گفته معینی ضعفی جدی است, اما ظاهراً چاره ای به جز اعمال آن نیست.

* واریز عیدی مددجویان بهزیستی تا پایان بهمن ماه: معاون رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغی که به عنوان عیدی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی در نظر گرفته شده است، تا پایان بهمن ماه به حساب آنها واریز میشود.  غلامرضا عباس پاشا, معاون رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: مبلغی که به عنوان عیدی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی در نظر گرفته شده است، تا پایان بهمن ماه به حساب آنها واریز میشود. وی ادامه داد: در حال حاضر بحث عیدی همه مستمری بگیران سازمان بهزیستی کشور مطرح است و مسئولان در اداره کل بودجه و همچنین مسئولان سازمان بهزیستی کشور، تمام تلاش خود را به کار میگیرند که عیدی مددجویان تحت پوشش تا پایان بهمن ماه پرداخت شود. معاون رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: واریز عیدی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور منوط به تخصیص بودجه مورد نیاز این امر است و امیدواریم که بتوانیم تا تاریخ اعلام شده این کار را عملیاتی کنیم. عباس پاشا اضافه کرد: مبلغ عیدی مستمری بگیران سازمان بهزیستی کشور متفاوت است و بر اساس این که هر فرد چه میزان مستمری از این سازمان دریافت میکند، به همان اندازه مبلغی به عنوان عیدی به حساب افراد تحت پوشش واریز خواهد شد. وی تأکید کرد: منابع عیدی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور از سرانه داخلی این سازمان تامین میشود و با منابع تأمین مستمری متفاوت است.

.........سیاسی

* حتی یک سنت هم گم نشده. بیژن زنگنه, وزیر نفت گفت: همه پول شرکت گاز روشن و شفاف است و آن که برای هدفمندی واریز شده و آن که خود هزینه کرده است، مشخص است. وی در خصوص عدم واریز وجوه ۷ میلیون بشکه نفت افزود: به مردم اطمینان میدهم که حتی یک سنت از درآمد فروش نفت هم گم نشده و ما همه پول را به خزانه ریخته ایم. همه وجوه به حساب بانک مرکزی واریز میشود.

* جهانگیری, معاون اول رئیس جمهوری به نقش و جایگاه امروز جوانان در عرصه های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جوانان باید احساس کنند که شرایط برای حضورشان در هر سطحی از مدیریت فراهم است.

* پزشکیان, نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف سپرده های 100 تا 200 میلیون تومانی مؤسسات مالی تا پایان بهمن خبر داد.

* رضایی, دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین جلسه کمیسیون نظارت این مجمع گفت: اصلاح رفتار اقتصادی دولت و ساماندهی نظام پولی و بانکی میتواند منشأ تحول اقتصادی باشد.

* سید احمد خاتمی, خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: این روزها قصه بودجه را درآورده اند و در سایتها و فضای مجازی درباره بودجه حوزه ها حرفهایی میزنند؛ به عنوان کسی که ۴۵ سال است طلبه هستم، به مردم میگویم که و الله یک ریال از حقوق ماهانه طلاب که به آن «شهریه» میگویند، از بودجه کشور نیست؛ بلکه از وجوهات و سهم امام (عج) است که مردم میدهند.

* حکیمیپور, عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاحطلبان، تشکیل پارلمان اصلاحات را 'طرحی در دست بررسی' توصیف کرد و گفت: این طرح در صورت تصویب، جایگزین شورای عالی سیاستگذاری اصلاحطلبان خواهد شد.

* مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی با هدف تعادل بخشی به بازار، گسترش عرضه از 15 بهمن ماه امسال و از طریق تمام شعب بانک ملی در سراسر کشور اقدام به پیش فروش سکه میکند.

........اجتماعی

* پیش ثبت نام سفر به عتبات در ایام نوروز: مرتضی آقایی، سرپرست دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام سفر به عتبات عالیات در اولین روز دهه مبارک فجر در سراسر کشور خبر داد و گفت: ثبت نام کاروانهای اعزامی نیز از 23 اسفند ماه امسال تا 20 اردیبهشت ماه 97 ادامه خواهد یافت؛ لذا در این دوره متقاضیان تشرف باید قبل از نام نویسی در کاروانها در مهلت مقرر در سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

* توزیع «کارت خرید جهیزیه» از سال ۹۷: مجید زارع فرد، مدیر کل حمایتهای اجتماعی کمیته امداد با اشاره به آغاز توزیع «کارت خرید جهیزیه» از سال ۹۷ بین مددجویان این سازمان, از امکان خرید کالای با کیفیت ایرانی و با تخفیف از فروشگاه های منتخب کمیته امداد خبر داد و گفت: شارژ کارت «خرید جهیزیه» به طور میانگین ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

........اقتصادی

* عرضه میوه شب عید ۲۰ اسفند در بازار: علی اوسط هاشمی، مدیر عامل سازمان تعاون روستایی از توزیع ۶۰ هزارتن سیب و پرتقال برای مصارف شب عید خبر داد وگفت: این اقلام از ۲۰  اسفند در میادین تره بار و ۳هزار فروشگاه تعاون روستایی و میوه فروشی‌ها توزیع میشود. وی افزود: برداشت پرتقال والنسیا به تازگی آغاز شده  و  پرتقال تامسون نیز حدود ٢٧ هزار تن از ٢٩ هزار و ٧٠٠ کیلوگرم تعیین شده؛ خریداری شده است.

* بانک مرکزی، انجام تمام تراکنشهای مالی، به جز پرداخت قبوض عمومی، در تمام مسیرهایی که به جای فیزیک کارت از اطلاعات آن استفاده میشود را، منوط به رمز نگاری مبدأ تا مقصد تراکنش کرد. اطلاعات حساس کارت مردم، نظیر رمز دوم آنها، نباید از مسیرهایی که فاقد رمز نگاری مناسب بوده و امکان ذخیره سازی آن توسط عواملی غیر از بانک یا ارائه دهنده خدمات پرداخت وجود دارد، مبادله شوند.

........بهداشت و سلامت

* بودجه سلامت ۶.۴ درصد رشد دارد: سخنگوی وزارت بهداشت با تأکید بر این که برای اصلاح نظام سلامت، چاره ای جز تقویت وزارت بهداشت نداریم، گفت: برای رسیدن به اهداف برنامه های توسعه در حوزه سلامت و کاهش پرداختی از جیب مردم، باید نقش و مشارکت دولت و بیمه ها افزایش یابد و بسته های خدمات سلامت نیز کنترل شوند. دکتر حریرچی افزود: تجربه ۵۰ سال اخیر کشور نشان میدهد خیریه ها، بیمه های خصوصی و تکمیلی ۷ تا ۹ درصد از هزینه های سلامت را تأمین میکنند؛ ۹۰ تا ۹۲ درصد بودجه سلامت از دو منبع اصلی بیمه ها و دولت و همچنین پرداختی از جیب مردم تأمین میشود. ۱۰ سال قبل از اجرای طرح تحول سلامت، مجموع پرداختی دولت و بیمه ها، حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد بود و مردم ۵۰ تا ۵۸ درصد از هزینه های سلامت را پرداخت میکردند، در حالی که تجربه جهانی این شاخص، میانگین پرداختی مردم از جیب ۱۸ تا ۲۴ درصد است و اگر بیشتر از این باشد، مردم با هزینه های کمرشکن و فقرزای حوزه سلامت رو برو میشوند. امروز سهم دولت و بیمه ها به ۵۰ درصد افزایش یافته و پرداختی از جیب مردم، به حدود ۳۷.۷ درصد تا ۳۸.۷ کاهش یافته است.

* تغذیه فست فودی, ناسالم است: فست فود به سرعت پخته میشود و بیشتر به شکل ساندویچ سرو میشود. فست فودها پر خوری، کم تحرکی و سریع غذا خوردن را ایجاد میکنند. چاقی و اضافه وزن، بیماریهای قلبی و عروقی و اختلالات گوارشی و کبد، از عوارض مصرف فست فودها هستند. زیرا کالری، نمک و چربی زیادی داشته و در مقابل، ویتامین و مواد معدنی مفید اندکی دارند. بعضی از این غذاها دارای نیترات و نیتریت هستند که مصرف مداوم آنها خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. سُسها و چاشنیهایی که با غذاهای آماده مصرف میشوند محرّک اشتها بوده و ترشح اسید معده را افزایش میدهند که منجر به پر خوری و چاقی میشود.

 

........وادی شعر

* سیمین خلیلی معروف به سیمین بهبهانی، در سال 1306 در تهران متولد شده و در سال 1393 در گذشته است. او نویسنده و غزلسرای ایران است که کانون نویسندگان ایران را تأسیس کرد. وی در طول زندگی خود بیش از 600 غزل را در 20 کتاب چاپ کرده است. از جمله آثار او میتوان به سه تار شکسته، جای پا، رستاخیز، کولی و نامه عشق، مجموعه آثار، شعر زمان ما و غیره اشاره نمود. او همچنین از زنان پیشرو و از شاعران موفق زمان خود بود و در انجمن نسوان وطنخواه عضویت داشت و مدتی هم سردبیر روزنامه آینده ایران بود. او همچنین عضو کانون بانوان و حزب دموکرات بود و به عنوان معلم زبان فرانسه در آموزش و پرورش خدمت میکرد. مهمترین تخصص شاعرانه سیمین بهبهانی که موجب حیرت و تحسین میشد کشف، به کارگیری یا ابداع اوزان تازه و نیز سرودن اشعار در مصراعهای طولانی بود؛ در حالی که وزن را با دقت رعایت کرده بود و با مهارتی خیره کننده قالبهای کهن را در شکل تازه و با مضامین مدرن عرضه میکرد. او چندان در این کار و خلاقیتهای نوآورانه در عرصه غزل چیره دست بود که «نیمای غزل» لقب گرفت. سیمین بهبهانی از مؤثرترین و مبتکرترین شاعران عرصه غزل معاصر است. وی شاعری را از آغاز جوانی با سرودن غزلها و چهارپاره های کلاسیک و رمانتیک آغاز کرد که غالباً دارای مضامین عاشقانه و عواطف عریان زنانه, احساسات انسان دوستانه بودند. رفته رفته از دهه سی به بعد تحت تأثیر اشعار نو پردازان رگه هایی از زبان و تخیل تازه رمانتیک در غزلهای او پدیدار شد که مجموعه مرمر نشانگر این تحول بود. بعدها مجموعه غزل رستاخیز، تلاش موفق او را در تلفیق روح تغزلی با نگرش و محتوای اجتماعی به نمایش گذاشت. بهبهانی به قصد دمیدن روح تازه در پیکره غزل, بعدها علاوه بر نوگردانی زبان و تخیل، از حوزه اوزان رایج غزل فارسی گام فراتر نهاده و وزنهای غیر رایج یا ابتکاری به کار گرفت که در سالهای بعد از انقلاب نیز در آثار او تداوم داشت و کوشید تا با بهره گیری از فضا سازی های روایی، توالی منطقی ابیات بافت موسیقایی نو و رگه های بینش فلسفی-اساطیری غزل را از روح سنتی تهی کند و به آن روحی تازه و متناسب با زمان بخشد. سیمین بهبهانی بانوی غزل ایران در 15 مرداد ماه به کما رفت و در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان بستری شد و در نهایت بامداد سه شنبه 28 مرداد ماه 1393 به علت ایست قلبی و تنفسی درگذشت. - مرا هزار امید است و هر هزار تویی, شروع شادی و پایان انتظار تویی؛ بهارها که ز عمرم گذشت و بی تو گذشت, چه بود غیر خزانها اگر بهار تویی؛ دلم ز هرچه به غیر از تو بود خالی ماند, در این سرا تو بمان! ای که ماندگار تویی؛ شهاب زود گذر لحظه های بو الهوسی است, ستاره ای که بخندد به شام تار تویی؛ جهانیان همه گر تشنگان خون منند, چه باک زان همه دشمن، چو دوستدار تویی؛ دلم صراحی لبریز آرزومندی است, مرا هزار امید است و هر هزار تویی.

* دلم گرفته، ای دوست! هوای گریه با من؛ گر از قفس گریزم کجا روم، کجا من؛ کجا روم که راهی به گلشنی ندارم, که دیده بر گشودم به کنج تنگنا من؛ نه بسته ام به کس دل, نه بسته کس به من دل, چو تخته پاره بر موج, رها رها رها من؛ ز من هر آن که او دور, چو دل به سینه نزدیک, به من هر آن که نزدیک, از او جدا جدا من؛ نه چشم دل به سویی, نه باده در سبویی, که تر کنم گلویی, به یاد آشنا من؛ ز بودنم چه افزود؟ نبودنم چه کاهد, که گویدم به پاسخ, که زنده ام چرا من؛ ستاره ها نهفتم, در آسمان ابری, دلم گرفته ای دوست, هوای گریه با من. - باور نداشتم که چنین واگذاریم, در موج خیز حادثه تنها گذاریم؛ آمد بهار و عید گذشت و نخواستی, یک دم قدم به چشم گهرزا گذاریم؛ چون سبزه دمیده به صحرای دور دست, بختم نداد ره که به سر پا گذاریم؛ خونم خورند با همه گردنکشی کسان, گر در بساط غیر، چو مینا گذاریم...

........ورزشی

* رکورد گیری شنای نابینایان در اردیبهشت: حمید شریفیان، سرمربی تیم ملی شنای نابینایان گفت: فهرست ورزشکارانی که شانس کسب حضور در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا را دارند به کمیته پارالمپیک اعلام کردیم که ۱۱ نفر هستند. قصد داریم بیستم اردیبهشت ماه سال آینده، از این افراد رکورد گیری کنیم. وی افزود: این رکورد گیری در استخر ۵۰ متر برگزار خواهد شد و هر پارا شناگری که رکورد نفر اول رنکینگ آسیا را کسب کند، میتواند از حقوق و هزینه هایی که پارالمپیک برای افراد طلایی در نظر گرفته است، بهره مند شود. هر کس که بتواند رنکینگ نفر سوم آسیا را به دست آورد و شانس ایستادن بر روی سکو را داشته باشد، در ترکیب تیم ملی قرار خواهد گرفت و میتواند در بازیهای جاکارتا حضور داشته باشد. شریفیان اظهار داشت: افرادی که در رکورد گیری انتخاب میشوند، در اردوهای متمرکز شرکت میکنند و کمیته پارالمپیک پنج مرحله اردوی آمادگی ۲۵ روزه تا بازیهای پاراآسیایی برگزار خواهد کرد. در این اردوها، هر ورزشکار که رنکینگ اول تا سوم آسیا را کسب کند، میتواند در مسابقات شرکت کند. طبق برنامه ریزی پارالمپیک، یک اعزام برون مرزی نیز قبل از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در خرداد یا تیر ماه سال آینده خواهیم داشت که این مسابقه بین المللی در یکی از کشورهای انگلستان، ایتالیا یا آلمان برگزار میشود. شریفیان در پایان گفت: شرکت در این مسابقات دو حسن دارد؛ یکی این که این رقابتها سری آ جهانی است و دوم این که در این مسابقات، کلاسبندی انجام میشود و تمام ورزشکاران ما که شانس کسب مدال بازیهای پاراآسیایی را دارند، میتوانند در این بازیها کلاسبندی شوند. این رقابتها محک جدی برای ورزشکاران است. از طرفی انجمن شنا و کادر فنی، فهرست رکوردها را با تأیید معاون فنی پارالمپیک اعلام کرده و هر ورزشکار که ادعا کند میتواند در این فهرست باشد و رکورد مورد نظر را کسب کند، میتواند در اردوهای تیم ملی قرار گیرد.

........حوادث

 * لباسهای خونآلود، سرنخ کشف جنایت خانوادگی: کشف لباسهای خونآلود یک مرد در لباسشویی و آثار پنجه روی کمرش، به افشای جنایت خانوادگی انجامید. عامل جنایت قصد داشت با داستانسرایی، قتل همسرش را به گردن دزدان نقابدار بیندازد که دستش رو شد. صبح جمعه مأموران کلانتری 161 ابوذر از قتل بانوی 63 ساله در محله فلاح تهران باخبر شدند و بلافاصله خود را به آنجا رساندند. اما به محض ورود با پیکر خونین این زن رو برو شدند. بنا بر این موضوع را به بازپرس و تیم جنایی پایتخت اعلام کردند. همسر مقتول به مأموران گفت: ساعت 8 صبح برای خرید سبزی از خانه بیرون رفتم, اما وقتی برگشتم با دو مرد نقابدار رو برو شدم که در حال فرار از خانه ام بودند. مأموران نیز در بازرسیها متوجه سرقت 30 میلیون تومانی طلاهای مقتول شدند. در حالی که مأموران و تیم جنایی به اظهارات همسر مقتول مشکوک بودند, به بازرسی خانه پرداختند تا این که لباسهای خونآلودی لا بلای لباسهای مخفی شده داخل ماشین لباسشویی پیدا کردند. بنا بر این همسر مقتول دوباره مورد بازجویی قرار گرفت, اما همچنان منکر قتل شد تا این که مأموران پس از بازرسی بدنیش، با آثار درگیری و خراشیدگی ناخن بر پشت بدنش رو برو شدند. بدین‌ترتیب همسر مقتول که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به ناچار اعتراف کرد که خودش با ضربات چاقو همسرش را به قتل رسانده و بعد هم با صحنه سازی و داستانسرایی قصد گمراه کردن مسیر تحقیقات را داشت.

* دسیسه زن جوان خیانتکار برای قتل شوهر: زن جوان که با همدستی مرد مورد علاقه اش، دسیسه قتل شوهرش را طراحی و اجرا کرده بود، 15 ماه پس از جنایت مرموز لب به اعتراف گشود. قربانی ماجرا که مرد جوانی به نام محمد بود 14 مهر سال 95 در یکی از روستاهای استان مازندران به قتل رسید. با پیدا شدن جسد و اعلام موضوع به پلیس، تحقیق برای شناسایی هویت مقتول و افشای راز جنایت در دستور کار تیم ویژه جنایی قرار گرفت تا این که با شناسایی او و خانواده اش، تجسسها وارد مرحله تازه ای شد. در حالی که همسر و چند نفر از مطلعان و مظنونان بارها مورد تحقیق قرار گرفته بودند, اما هیچ سرنخی برای کشف پرونده به دست نیامد. همسر مقتول که به‌عنوان یکی از مظنونان ردیف اول بارها تحت بازجویی قرار گرفته بود نیز به‌دلیل کافی نبودن دلایل و مستندات همچنان تحت کنترل نامحسوس قرار داشت. تا این که 15 ماه بعد کارآگاهان جنایی با کشف مدارکی پی بردند این زن به‌طور مخفیانه با مرد غریبه ای ملاقاتهایی داشته است. بنا بر این او برای چندمین بار تحت بازجویی قرار گرفت و این بار پس از مشاهده مستندات پلیسی چاره ای جز افشای حقیقت ندید. زن جوان در جریان اعترافهایش گفت: مدتی قبل از قتل شوهرم با مردی آشنا شده بودم. او با اظهار علاقه شدید به من و با وعده ساختن یک زندگی رؤیایی، دسیسه قتل شوهرم را طراحی کرد و بعد با کمک هم نقشه را اجرا کردیم. مرد جنایتکار نیز در ردیابی پلیس بازداشت شد.

 

........اطلاع رسانی

* قابل توجه بیماران مبتلا به بیماریهای ارثی شبکیه چشم: مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف استاندارد سازی تشخیص بیماران مبتلا به بیماریهای ارثی شبکیه (در رابطه با درمانهای احتمالی آینده) و پیشگیری از تولد نوزادان درگیر, از کلیه بیماران محترم در سراسر کشور دعوت به عمل میآورد، جهت انجام معاینات چشمی به صورت رایگان، به پلی کلینیک بیمارستان فوق تخصصی لبافینژاد مراجعه نمایند. قابل ذکر است که در این مرکز بررسی ژنتیک نیز انجام خواهد شد. لطفاً جهت تعیین نوبت مراجعه، تنها در روزهای شنبه و سه‌شنبه از ساعت 9 الی 13 با شماره تلفن 22795715-021 تماس حاصل فرمایید. روابط عمومی مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

* گلواژه: زندگان، مردگانی هستند که ایام رهاییشان را در این دنیا میگذرانند. موریس مترلینگ

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *