شناسه خبر: 12924 منتشر شده در مورخ: 1396/11/12 ساعت: 07:58 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 12 بهمن 1396

روزنامه پنجشنبه 12 بهمن 1396

شرایط اعطای رایگان طرح ترافیک به جانبازان و معلولان اعلام شد - هیچ کس نمیتواند مردم را از اعتراض باز دارد - هنگام سرماخوردگی از خوابیدن بیش از حد بپرهیزید - NCDB حامی نابینا-ناشنوایان در آمریکا - ابقای رئیس هیأت ورزش نابینایان سیستان و بلوچستان - شکستن دست و پا برای کلاهبرداری از بیمه - چاردیواری

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 12 بهمن 1396

14 جمادی الاول 1439

1 فوریه 2018

سال بیست و دوم شماره 5781

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

سالروز ورود امام خمینی به ایران و آغاز ایام الله دهه فجر گرامی باد.

* اطلاعیه اعتذار از خوانندگان: متأسفانه به دلیل نرسیدن به موقع کاغذ به چاپخانه، روزنامه ایران سپید مورخ چهارشنبه 11 بهمن چاپ و منتشر نشد. بدین وسیله از کلیه خوانندگان ایران سپید به خاطر این اختلال عذرخواهی میکنیم. قابل توجه آن که متن روزنامه به روال هر روز از طریق سایت ایران سپید قابل دسترسی است.

عناوین امروز

شرایط اعطای رایگان طرح ترافیک به جانبازان و معلولان اعلام شد

هیچ کس نمیتواند مردم را از اعتراض باز دارد

هنگام سرماخوردگی از خوابیدن بیش از حد بپرهیزید

NCDB حامی نابینا-ناشنوایان در آمریکا

فرهنگ و هنر

ابقای رئیس هیأت ورزش نابینایان سیستان و بلوچستان

شکستن دست و پا برای کلاهبرداری از بیمه

چاردیواری

.........ویژه

* شرایط اعطای رایگان طرح ترافیک به جانبازان و معلولان اعلام شد: اعضای شورای شهر تهران در رابطه با اعطای رایگان طرح ترافیک به جانبازان و معلولان تصمیم گیری کردند. اعضای حاضر در چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران جزئیات ارائه طرح ترافیک در سال 97 را مورد بررسی قرار دادند. پس از بررسیهای صورت گرفته، مقرر شد امتیازاتی به قشر جانباز و معلول اختصاص یابد. در تبصره یک این لایحه آمده است که جانبازان دارای پلاک ویلچر میتوانند مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک را به طور رایگان دریافت کنند. در ادامه این جلسه، موضوع ارائه مجوز رایگان ورود به محدوده طرح به جانبازان بالای 25 درصد اعصاب و روان، بیماران خاص، افراد دارای مشکلات جسمی و حرکتی که برای درمان باید به محدوده طرح ترافیک وارد شوند، مورد بررسی اعضا قرار گرفت. در این جلسه مطرح شد که جانبازان بالای 70 درصد از پرداخت عوارض ورود به محدوده طرح معاف شوند. جانبازان برای دریافت طرح باید به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران برسند. در نهایت پس از رأی گیری صورت گرفته، با 15 رأی پیشنهاد به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

* پرداخت کامل سود سهام عدالت مددجویان در دهه فجر: مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد از پرداخت کامل سود سهام عدالت دهکهای پایین درآمدی در دهه فجر خبر داد و گفت: با توجه به تصمیمات جدید دولت در خصوص پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت پرداخت کامل سود سهام عدالت برای اقشار آسیبپذیر و دهکهای پایین درآمدی در دهه فجر امسال صورت میگیرد. وی افزود: مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در دهه فجر امسال، باقی مانده سود سهام عدالت خود را به میزان 100 هزار تومان برای هر فرد دریافت خواهند کرد.

.........سیاسی

* هیچ کس نمیتواند مردم را از اعتراض باز دارد. دکتر روحانی, رئیس جمهوری در مراسم تجدید بیعت هیئت دولت با آرمانهای امام (ره) در حرم مطهر با بیان این که «امام خمینی (ره) به ما جرأت ایستادگی داده و نقد و اعتراض را به ما یاد داد»، گفت: نقد و اعتراض حق مردم است و هیچ کس نمیتواند ملت بزرگ ایران را از اظهار نظر, نقد و انتقاد و حتی اعتراض بازدارد. گوش همه مسئولان کشور باید در برابر همه خواسته ها و مطالبات مردم گوش شنوایی باشد.

* حضرت آیت الله خامنه ای, رهبر انقلاب اسلامی در آستانه دهه فجر، روز چهارشنبه در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی و گلزار شهدا حضور یافتند.

* حجت الاسلام سید حسن خمینی گفت: امروز دشمنان نظام و مردم ایران بیش از هر چیزی امید مردم را هدف قرار داده اند، بنا بر این پمپاژ یأس حتی اگر نابخردانه توسط برخی دوستان انجام شود، نتیجه ای جز بهره برداری دشمنان ندارد.

* احمد توکلی, نماینده ادوار مجلس با بیان این که ما اعتدال را در موافقت و مخالفت رعایت نمیکنیم، تأکید کرد: به طور کلی ما نسبت به مخالفان خود بیرحم هستیم. وقتی بر سر کار میآییم، میخواهیم مخالفان خود را حذف کنیم. وی در پاسخ به سؤالی درباره ریشه ناآرامیهای اخیر گفت: نمیتوان ریشه های این اعتراضات را از یکدیگر تفکیک کرد؛ زیرا مسائل انسانی علت واحدی ندارند. وی ادامه داد: به نظر من اعتراض مالباختگان مؤسسات متخلف آن قدر که تحت تأثیر مسئولانی بود که به حرفهایشان گوش نمیکردند، تحت تأثیر از دست دادن پولشان نبود.

* نشست سوچی با تأکید بر حل و فصل سیاسی مشکلات سوریه بر اساس 12 اصل, از جمله یکپارچگی این کشور، تعیین سرنوشت سوریه از سوی مردم آن و ارتش ملی یکپارچه به کار خود پایان داد.

* 'سامح عسکر' تحلیلگر سیاسی مصر گفت: آل سعود در جنگ یمن، شکست همه جانبه خورده است.

.......بهداشت و سلامت

* هنگام سرماخوردگی از خوابیدن بیش از حد بپرهیزید: متخصص طب ایرانی اصول درمان سرماخوردگی گفت: هنگام سرماخوردگی، سرتان را همیشه حتی در خواب بپوشانید و هنگام سرماخوردگی از خوابیدن بیش از حد بپرهیزید؛ چرا که خواب باعث کاهش متابولیسم مغزی و کاهش قدرت هضم ماده بیماری توسط آن میشود؛ البته استراحت ضروری است. هنگام سرماخوردگی بخور دهید، حتی بخار آب به‌تنهایی به هضم ماده مرض کمک میکند, اما اگر بینی و گلو، خارش یا سوزش دارد گل بنفشه و اگر ندارد گل بابونه را کمی با آب بجوشانید.

* خوردن سبزیجات برگ سبز ریسک سکته را کاهش میدهد: طبق یافته های جدید, افرادی که سبزیجات برگدار سبز بیشتری میخورند, ۶۴ درصد کمتر در معرض بروز سکته مغزی قرار دارند.

..........از شش نقطه جهان

* NCDB حامی نابینا-ناشنوایان در آمریکا: نابینایانی هستند که علاوه بر امکان بینایی، از نعمت شنیدن هم برخوردار نیستند. ممکن است از نگاه مردم عادی این گونه به نظر برسد که رسیدن به موفقیت یا داشتن یک زندگی معمولی برای افراد نابینا-ناشنوا امری محال است. اما با نگاهی دقیقتر به جوانب مختلف زندگی در مییابیم که رسیدن به نقطه دلخواه در زندگی؛ نیازمند تلاش و استقامت فراوان است. این حکم در مورد همه انسانها صادق است و از این نظر تفاوتی میان نابینا؛ ناشنوا یا سایر افراد وجود ندارد. طبق آخرین آمار امروز حدود 10 هزار کودک نابینا-ناشنوا در آمریکا زندگی میکنند که 90 درصدشان از مشکلاتی غیر از نابینایی و ناشنوایی هم رنج میبرند. از آن جا که میزان بهره مندی هر کدام از این کودکان از امکان بینایی و شنوایی با دیگری متفاوت است؛ چالشهایی که این کودکان با آنها مواجه میشوند هم باهم تفاوت دارد. به همین دلیل است که برای آموزش این کودکان باید از معلمان متخصص در زمینه مسائل مربوط به نابینا-ناشنوایان استفاده کرد. در آمریکا؛ مرکز ملی نابینا-ناشنوایی یا اختصاراً NCDB وظیفه رسیدگی به امور مربوط به نابینا-ناشنوایان را بر عهده دارد. کارشناسان این مؤسسه سعی دارند با بهره گیری از چهار روش در جهت بهبود سطح کیفی زندگی نابینا-ناشنوایان حرکت کنند: 1- مشخص کردن اولویتهای زندگی نابینا-ناشنوایان با استفاده از مشارکت مستقیم در زندگی آنها. 2- تشویق و ترویج و حمایت از ایده های نو در خصوص زندگی نابینا-ناشنوایان در سطح منطقه؛ ایالت و کشور. 3- فراهم آوردن بسترهای گفتگو و مناظره میان نظریه پردازان مختلف این حوزه. 4- ایجاد, حفظ و گسترش یک پایگاه اطلاعاتی شامل تاریخچه, اطلاعات پزشکی, روانشناسی و اجتماعی در خصوص این گروه. در مدارس وابسته به NCDB انواع آموزشها برای گروه های مختلف سنی در اختیار نابینا-ناشنوایان و خانواده های آنها قرار میگیرد. کودکان نابینا-ناشنوا در این مدارس علاوه بر آموزشهای عمومی دوره های مختلف تحصیلی, از آموزشهای توانبخشی و مهارتهای مختلف روزمره نیز بهره مند میشوند. کودکان در این مدارس یاد میگیرند چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ کارهای شخصی خود شامل: خرید، نظافت، پآشپزی و... را انجام دهند، از سخت افزارها و نرم افزارهای ویژه نابینایان استفاده کنند و به دنبال شغل مناسب خود بگردند. برای نابینا-ناشنوایان بزرگسال هم فکری شده است. آنهایی که در دوره نوجوانی از آموزشهای این مدارس بهره نبرده اند یا از کشورهای دیگر به آمریکا مهاجرت کرده اند میتوانند در مدارس ویژه بزرگسالان ثبت نام کرده و از این آموزشها استفاده کنند. کاریابی از دیگر وظایف این مدارس محسوب میشود. فرد نابینا با کمک کارشناسان این مدارس حرفه مورد علاقه اش را میآموزد؛ سپس بر عهده مدرسه است که شغل مناسبی برایش پیدا کند.

..........فرهنگ و هنر

* با فرا رسیدن دهه فجر، 9 عنوان نمایش سریالی برای پخش از رادیو نمایش و سایر شبکه های رادیویی آماده شده است. به نقل از روابط عمومی اداره هنرهای نمایشی رادیو, سریال «بیشه در مه» به کارگردانی صدر الدین شجر را مهدی معبودی نوشته و در خلاصه داستان آن آمده است:  بعد از کودتای 28 مرداد میرزا حسین در شهر کوچکی به نام "بیشه" به طبابت میپردازد. این سریال، از 14 بهمن ماه ساعت 9 صبح به روی آنتن رادیو نمایش میرود. - "طاهره" به کارگردانی رضا عمرانی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و مریم تاجیک نویسنده آن است. در خلاصه داستان آن آمده است: طاهره و احمد هر دو دانشگاه قبول میشوند و در آنجا توسط مرضیه, دوستش باخبر میشود که احمد

فعالیت انقلابی دارد و طاهره  میخواهد او را منصرف کند و همان موقع متوجه میشود که پدرش هم جزو انقلابیون است و هر دو دستگیر میشوند و سختیهای فراوانی را پشت سر میگذارند و... این سریال از 14 بهمن ماه، ساعت 7:15 از رادیو نمایش پخش میشود. - "نیمه گمشده" از 14 بهمن ماه ساعت 11:15 به روی آنتن رادیو نمایش میرود و داستان آن  درباره یک بازپرس اداره آگاهی است که یک سال پس از انقلاب مأموریت بررسی پرونده ای را به عهده میگیرد. - "روح آسمانی" برشی از زندگی شهید ابوترابی از قبل انقلاب تا زمان شهادت, از 14 بهمن ماه ساعت 13:15 از رادیو نمایش پخش خواهد شد. - "شبهای بیدار" بر اساس خاطرات عزت الله مطهری از 14 بهمن ماه ساعت 16:00 به روی آنتن رادیو نمایش میرود. - "تحت نظر" از 14 بهمن ماه، ساعت 19:00 از رادیو نمایش پخش میشود. در خلاصه داستان آن آمده است: خلیل خان با بیرحمی در روستای شریفآباد تهران حکومت میکند و زمین مردم را غصب میکند و از دختر مردم خواستگاری میکند. علی, پسر عزیز برای احقاق حق خود و خانواده اش در برابر او می ایستد. - "محله حاجی" داستان دو جوان است که در مراسم تشیع آقای آخوند همدانی درگیر تظاهرات و... این سریال رادیویی از 21 بهمن ماه، ساعت 15:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش میشود. - "زارستان" حرکتهای انقلابی مردم روستای زارستان استان فارس در مقابله با رژیم پهلوی و

درگیری با ژاندارمهای منطقه است. این سریال از 21 بهمن ماه، ساعت 9 صبح از رادیو نمایش پخش میشود. - نمایش "تبخال" به نویسندگی حمیرا قربانی و کارگردانی مجید حمزه که از 14 بهمن ماه به روی آنتن رادیو نمایش میرود, ماجرای دو نفر به نامهای بیژن و امیر است که از دوران کودکی در جریان مبارزات انقلابی هر کدام سرنوشتی جدا

یافته اند. بیژن از دانشگاه اخراج و امیر به ارتش رفته, ولی مفقود شده است. این نمایشهای رادیویی با هنرمندی تمامی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به همراه نویسندگان، کارگردانان، صدابرداران، افکتورها در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است که همزمان با رادیو نمایش به روی آنتن سایر شبکه های رادیویی نیز خواهد رفت.

.........ورزشی

* ابقای رئیس هیأت ورزش نابینایان سیستان و بلوچستان: در مجمع انتخابات هیأت ورزش نابینایان سیستان و بلوچستان، ابو الفضل میر با کسب 15 رأی از 15 رأی مأخوذه، مجدداً به این سمت انتخاب شد. مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان در این مجمع گفت: رشته های مختلف ورزش نابینایان، نسبت به سایر رشته های ورزشی در اقلیت قرار دارند، لذا سیاستهای فدراسیون بر این است که با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان، ورزش این قشر را توسعه دهیم. مظلومی با اشاره به نگاه ویژه دولت به ورزش نابینایان افزود: دولت تدبیر و امید در برنامه ششم توسعه از ارزش افزوده، برای ورزش همگانی و عمرانی اعتبار ویژه دیده است. محمودرضا امیاری، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: اداره کل ورزش و جوانان با تمام توان از ورزش نابینایان حمایت کرده و هر گونه امکانات ورزشی لازم را مهیا خواهیم کرد. وی افزود: از ریاست فدراسیون نابینایان انتظار داریم به ورزش استان نگاه ویژه داشته باشد تا با تعامل در خدمت ورزش نابینایان باشیم. ادهم کرد، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: تمام ورزشکاران نابینا و کمبینا میتوانند از همه سالنهای ورزشی بصورت رایگان در شیفت صبح استفاده کنند.

* رکورد شمسایی شکسته شد: ستاره تیم ملی فوتسال برزیل با گلزنی مقابل اروگوئه، آقای گلی فوتسال جهان را از آن خود کرد. تیم ملی فوتسال برزیل در اولین دیدار خود در جام گرندپری، به مصاف تیم ملی اروگوئه رفت که این مسابقه با برتری 10 بر 1 سلسائو خاتمه یافت. فالکائو، ستاره تیم ملی برزیل در این دیدار دو بار دروازه حریف را گشود و تعداد گلهای ملی خود را به 393 گل رساند. فالکائو با عبور از وحید شمسایی 392 گله، آقای گل جدید فوتسال جهان لقب گرفت.

.........حوادث

 * شکستن دست و پا برای کلاهبرداری از بیمه: ۴ عضو باند کلاهبرداری که با ایجاد تصادف ساختگی قصد کلاهبرداری از شرکت بیمه را داشتند, دستگیر شدند. اواسط آذر ماه یکی از شرکتهای بیمه در کرج هنگام بررسی پرونده های پرداخت خسارت به یکی از آنها مشکوک شد. فردی در جریان یک تصادف به‌شدت آسیب دیده بود, اما مدارک و شواهد موجود در پرونده نشان میداد که آسیبها ناشی از تصادف نبوده است. در ادامه, ماجرا به پلیس آگاهی استان البرز اعلام شد. مأموران نیز با انجام تحقیقات خود پی بردند که افرادی با ایجاد تصادف ساختگی قصد کلاهبرداری از شرکت بیمه را داشتند. کارآگاهان با انجام بررسیهای پلیسی و اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه اعضای این گروه کلاهبردار را شناسایی و آنها را در عملیاتی غافلگیرانه به دام انداختند. اگرچه متهمان در بازجوییهای اولیه منکر هر گونه خلافی بودند, اما وقتی شواهد و مدارک را علیه خود دیدند مجبور به اقرار شدند. تحقیقات از آنها نشان میداد که یکی از اعضای این گروه نقش مصدوم را بازی میکرده است. اعضای دیگر گروه، او را به باغی در حاشیه کرج برده و پس از تزریق آمپول بیحسی با ضربات پتک وی را مصدوم کرده و دست و پایش را شکسته بودند. پس از آن فرد مصدوم را برای صحنه سازی‌ تصادف به سطح شهر انتقال داده و در محلی خلوت او را مقابل خودرویی که از قبل در اختیار داشتند قرار داده و با پلیس تماس گرفته و مدعی شده بودند که تصادفی رخ داده است. پس از آن نیز کروکی تهیه کرده و با انتقال مصدوم به بیمارستان، قصد کلاهبرداری از شرکت بیمه را داشتند که دستشان رو شد و دستگیر شدند.

* عامل قتل شب عید: پشیمانم!

 28 اسفند سال 95 گزارش جدال مرگبار در یک مجتمع مسکونی واقع در بلوار فردوس به پلیس گزارش شد. با حضور مأموران پلیس در محل و آغاز تحقیقات مشخص شد ضارب، سرایدار ساختمان است که در جریان درگیری با تعمیرکار آسانسور، او را به قتل رسانده بود. متهم در بازجویی گفت: «مقتول برای تعمیر و سرویس آسانسور آمده بود, اما من به هیچ عنوان قصد درگیری و کشتن او را نداشتم. وقتی هم برایش ناهار بردم چاقویی که برای کارش خواسته بود را کنارش گذاشتم. اما زمانی که برای سرکشی رفتم دیدم هنوز پیچها را هم نبسته است. به او اعتراض کردم که ناراحت شد و خواست برایش چای ببرم. وقتی برگشتم و دیدم هنوز کاری نکرده, عصبانی شدم و دعوایمان شد. من با چوبدستی او را زدم که همسایه ها دخالت کردند و دعوا تمام شد. اما دقایقی بعد او با تخته، شیشه اتاقم را شکست که شیشه خرده ها روی سر همسر و دخترم ریخت. وقتی دیدم قصد فرار دارد به سمتش رفتم. او چاقو دستش بود که با هم درگیر شدیم و هلش دادم که چاقو به رگ پایش خورد و ناباورانه کشته شد.» متهم صبح سه شنبه در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار قصاص او شدند. مرد سرایدار نیز با پذیرفتن اتهامش تقاضای بخشش کرد.

 

........چاردیواری

* با سلام؛ ضمن تبریک آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی, همزمان تقارن ایام دهه فاطمیه را به خوانندگان عزیز ایران سپید تسلیت میگویم. در آغاز این شماره میخواهم در پاسخ به پرسشهای مکرر خوانندگان در مورد وضعیت توزیع تقویم سال 97 به اطلاع برسانم: بر اساس گفته جناب خوانینزاده, مسئول مرکز فرهنگی رودکی, روند تولید تقدیم در این مرکز آغاز شده است و به طور قطع تقویم همچون سالهای گذشته چاپ و منتشر میشود. بر اساس هماهنگی به عمل آمده بین ایران سپید و مرکز رودکی خوانندگان ایران سپید همچون روال سالهای اخیر تقویم سال 97 را با اطلاع قبلی از طریق روزنامه دریافت خواهند کرد. کوشش میشود پس از آماده شدن تقویم توزیع آن از طریق روزنامه در اسرع وقت صورت پذیرد و کار به روزهای پایانی سال نرسد. اما تماسها و پیامکهای شما: آقای داود پارسا از تهران با اعلام این که خانواده او شامل سه فرد نابیناست, اما فقط یکی از آنها کد اشتراک سامانه حمل و نقل شهرداری را دارد, از عدم خدمت دهی این سامانه به نابینایان شکوه کردند. ایشان همچنین از شورای نگهبان به خاطر عدم تأیید متن لایحه حمایت از حقوق افراد معلول انتقاد کردند که انتقاد واردی نیست؛ زیرا این نهاد بر اساس وظیفه خود خروجی مجلس را بررسی و در صورت عدم مغایرت با شرع و قانون اساسی, آنها را تأیید و تبدیل به قانون میکند. در مورد لایحه حقوق معلولان اشکالات وارده شورای نگهبان بیشتر شکلی و غیر محتوایی است که در این هفته این اشکالات رفع شده است که امیدوارم با اعمال اصلاحات لازم, لایحه حمایت از حقوق معلولان قبل از پایان سال تأیید گرفته و قانون شود. باید دوستان در قضاوت خود بر اساس اطلاعات موثق سخن بگویند؛ شورای نگهبان کمترین نقش در طولانی شدن تدوین لایحه معلولان داشت و ایرادات این نهاد به لایحه در دو مرحله از نظر فنی و حقوقی درست و بجاست. آقای محمود حضوری پس از تشکر از مطلب آموزشی در مورد سرطان خواهان اطلاعاتی در خصوص بیماریهای پروستات شدند. آقای نوروزی از تهران با اشاره به ستون چوب الف و آگاهی از انتشار ماهنامه ای از سوی مؤسسه همشهری با محتوای ادبیات داستانی, خواهان اختصاص ستونی در ایران سپید به انعکاس ادبیات داستانی مذکور شدند تا خوانندگان ایران سپید نیز در این عرصه نیازهای ادبی خود را رفع کنند. خانم سکینه حیدربیگی از دیار اسلامآباد غرب که در منطقه عمومی زلزله کرمانشاه قرار دارد, از مطالب آموزشی مربوط به آمادگی مقابله با زلزله در ستون گوش به زنگ قدردانی کردند که امیدوارم سایر دوستان خواننده نیز از مطالب این ستون که در گفتگو با منابع اصلی آموزش مقابله با زلزله تهیه شده است استفاده کنند. آقای مهدی عزیز زاده از دیرکرد واریز مستمری در دی ماه هم شکایت و هم پرسش کردند که این مشکل رفع شده است. خانم معرفنژاد نیز دهه فجر را تبریک گفتند. تنها میماند وداع با شما تا درود و سلامی دیگر, با قید همیشگی همواره امیدوار باشید.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *