شناسه خبر: 12932 منتشر شده در مورخ: 1396/11/16 ساعت: 08:44 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه دوشنبه 16 بهمن 1396

روزنامه دوشنبه 16 بهمن 1396

ابلاغ میزان یارانه بهزیستی به مراکز غیر دولتی نگهداری از معلولان - مشروعیت, نرم افزار دفاع است - بیش از ۱۲ میلیون ایرانی مشتری ثابت مواد دخانی - آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروز - مواد غذایی مؤثر در سلامت پوست "بخش پایانی" - ورزشکاران طلایی حقوق ثابت میگیرند - پیام تلگرامی دو زن آرایشگر قبل از مرگ

روزنامه «ایران سپید»

دوشنبه 16 بهمن 1396

18 جمادی الاول 1439

5 فوریه 2018

سال بیست و دوم شماره 5784

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

ابلاغ میزان یارانه بهزیستی به مراکز غیر دولتی نگهداری از معلولان 2

مشروعیت, نرم افزار دفاع است 5

بیش از ۱۲ میلیون ایرانی مشتری ثابت مواد دخانی 7

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروز

مواد غذایی مؤثر در سلامت پوست "بخش پایانی" 10

فرهنگ و هنر

ورزشکاران طلایی حقوق ثابت میگیرند 16

پیام تلگرامی دو زن آرایشگر قبل از مرگ

 

..........ویژه

* ابلاغ میزان یارانه بهزیستی به مراکز غیر دولتی نگهداری از معلولان: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه ۱/۱۱/۱۳۹۶ به پیشنهاد مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان بهزیستی کشور و به استناد ماده (۱۰) قانون جامع حمایت از حقوق معلولان, مصوب ۱۳۸۳ تصویب کرد:

۱- میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیر دولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری و خدمات توانبخشی، آموزشی و حرفه آموزی معلولان از محل اعتبارات مصوب سازمان یاد شده, موضوع ردیف (۱۳۱۵۰۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور است. ۲- سازمان بهزیستی کشور مجاز است با در نظر گرفتن کیفیت خدمات ارائه شده در مراکز مذکور و با توجه به سقف اعتبارات مصوب مربوط، نسبت به پرداخت یارانه بر اساس درجه بندی مراکز منطبق با ضوابط مربوط اقدام کند. اسحاق جهانگیری, معاون اول رئیس ­جمهوری این مصوبه را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی, وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرده است.

* پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی همزمان با مستمری اسفند: معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت عیدی به میزان یک ماه مستمری به مددجویان خبر داد و گفت: همزمان با پرداخت مستمری اسفند, عیدی هم پرداخت خواهد شد. حسین نحوینژاد با اشاره به ادامه طرحهای توانبخشی در استانهای مختلف، اظهار کرد: در این زمینه طبق برنامه ریزی انجام میشود؛ به طوری که اعتبارات لازم برای این موارد پیشبینی شده است. وی تصریح کرد: اجرای طرح تأمین تجهیزات توانبخشی در استانها محروم از برنامه هایی است که به طوری جدی از سوی سازمان بهزیستی در حال انجام است و نتایج خوبی را نیز در بر داشته است. نحوینژاد بیان کرد: ارائه خدمات پرستاری در منزل و همچنین پرداخت یارانه به مراکز, از اقداماتی است که معمولاً انجام میشود؛ به طوری که این گونه طرحها رضایت جامعه هدف بهزیستی را نیز در پی دارد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت عیدی به مددجویان اعم از معلولان و سایر افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته, عیدی در نظر گرفته شده همزمان با مستمری مددجویان در اسفند پرداخت خواهد شد. وی در خصوص میزان عیدی پرداختی به مددجویان بیان کرد: میزان عیدی مبلغ یک ماه مستمری مددجویان است.

* سالانه ۱۲۰ هزار نفر در اثر تصادفات معلول میشوند: حسن لطفی, نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از این که آمار تلفات جاده ای از شهدای جنگ تحمیلی بیشتر است، افزود: متأسفانه علاوه بر فوت سالانه 18 هزار نفر، 120 هزار نفر نیز به تعداد معلولان افزوده میشود. این در حالی است که تا کنون گام مناسبی در جهت تأمین زیرساختها برای کاهش تصادفات برداشته نشده است.

.........سیاسی

* مشروعیت, نرم افزار دفاع است. دکتر روحانی, رئیس جمهوری در مراسم افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در 10 استان کشور, نخستین نرم افزار برای دفاع و ایجاد یک حماسه در برابر متجاوزین را مشروعیت دفاع دانست و گفت: اگر مردم به سازمان رزم، به فرماندهان میدانی و دفاع و به مقامات ارشد سیاسی کشور اعتماد نداشته باشند، نه خودشان به میدان جنگ میآیند و نه همسران و فرزندانشان را به میدان جنگ میفرستند. رئیس جمهوری تأکید کرد: آمریکاییها دیگران را با سلاحهای اتمی تهدید میکنند و از صلح میگویند؛ بنا بر این تا روزی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعیمان را تقویت کنیم.

* نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: حقوقهای کمتر از دو میلیون و 300 هزار تومان از پرداخت مالیات معاف و بالاتر از این رقم مشمول مالیات پلکانی شود.

* ربیعی, وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی بخشنامه ای به سازمانها و نهادهای تابعه این وزارتخانه, خواستار ممنوعیت بکارگیری منسوبین به افراد سیاسی در سطوح مدیریتی شرکتها و هلدینگهای تابعه به آنها شد.

* سرلشکر جعفری, فرمانده کل سپاه گفت: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال با حضور گسترده خود جواب مخالفان داخلی و دشمنان خارجی را خواهد داد.

* در میان نگرانی شرکتهای اروپایی از تحریمهای آمریکا در صورت فعالیت در ایران، یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه از منافع شرکتهای خود مقابل اقدامات واشنگتن حمایت میکند.

* «جاش کمبل» مأمور ویژه نظارت پلیس فدرال آمریکا (FBI) به دلیل آنچه که حملات «بی وقفه» منتقدانی همچون «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و جمهوریخواهان کنگره به این نهاد برای کسب اهداف سیاسی عنوان کرد، از پست خود کناره گیری کرد.

 

........اجتماعی

* بیش از ۱۲ میلیون ایرانی مشتری ثابت مواد دخانی هستند: شیوع مصرف دخانیات در ایران در جمعیت عمومی ۱۵ درصد است که این میزان در بین مردان بیشتر و در بین زنان کمتر است. به گفته دبیر کل جمعیت مبارزه با مواد مخدر، سن مصرف سیگار به ۱۲ سال رسیده و ۲۰ درصد دختران دبیرستانی و دانشجویان نیز قلیان مصرف میکنند. سالانه ۶۴ میلیارد نخ سیگار دود میشود که این میزان معادل ۲۵۰۰ میلیارد تومان به سبد خانوارهای ایرانی اضافه میکند؛ یعنی حدود ۳۰ برابر بیشتر از متوسط پولی که ایرانیها برای رفتن به سینما در 4 سال گذشته هزینه کردند. گزارشهای بانک مرکزی همچنین نشان میدهند که از سال ٨۵ تا کنون هزینه دخانیات در سبد خانوار ایرانی ٣.٧ برابر شده است.

* امکان ثبت نام مجدد جاماندگان کنکور فراهم شد: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از امکان نامنویسی جاماندگان کنکور ۹۷ از ۱۳ اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: بر اساس آمار نهایی گزارش‌شده تعداد ۹۵۱ هزار و ۹۱ داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری ۹۷ ثبت نام کرده اند. بر اساس برنامه زمانی پیشبینی شده، آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم تیر ماه ۹۷ در حوزه های امتحانی مربوطه برگزار میشود.

* درآمد یک زن متکدی برابر با درآمد روزانه ۴ میلیون تومانی: رضا قدیمی، مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: در حوزه برخورد با متکدیان, نیازمند توجه و همراهی مردم هستیم. وقتی ما زن متکدی را جذب میکنیم که چهار میلیون تومان کارکرد تنها یک روزش بود, آیا به نظرتان این فرد نیازمند است؟ مردم از روی دلسوزی به کودکان و متکدیان کمک میکنند. مردم باید به خیریه ها یا هر کس که خودشان میشناسند کمک کنند و به این کودکان لقمه ای نان و پنیر، شکلات، میوه و... بدهند. همه باندها در ابتدای تشکیلشان خانوادگی و فامیلی هستند؛ حتی در ایران.

 

........اقتصادی

* آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروز: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی حد فاصل زمانی ٢۵ اسفند ٩۶ لغایت ۱۵ فروردین ٩٧ برای محور تهران-مشهد و بالعکس آغاز شده است و از امروز دوشنبه برای سایر محورها باز خواهد شد.

* آزادترین اقتصادهای جهان کدامند: هنگ کنگ در سال ۲۰۱۷ برای سومین سال متوالی، در بین ۱۸۰ کشور، آزادترین اقتصاد جهان لقب گرفت و ایران در رده ۱۵۶ قرار گرفت.

* گوشیهای «ال جی» از 28 بهمن مشمول رجیستری میشوند: دهقانینیا، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: برند موبایل ال جی از 28 بهمن مشمول طرح رجیستری میشود و سایر برندها پس از تاریخ مذکور طی کمتر از یک ماه مشمول طرح میشوند. وی بیان داشت: بنا بر این مردم باید موقع خرید و فروش گوشی تلفن همراه فرآیند فعال سازی و انتقال مالکیت را با ارسال کد 6 رقمی پشت کارت گارانتی به #7777* انجام دهند.

........آموزشی

* مواد غذایی مؤثر در سلامت پوست "بخش پایانی": در این بخش به 5 ماده غذایی دیگر در زمینه سلامت پوست اشاره میکنیم. ۵- مرکبات:

مرکبات فقط به غذاها رنگ و لعاب و انرژی نمیدهند، آنها میتوانند چهره شما را نیز بشاش کنند. پرتقال، لیموها، گریپ فروت و... بدنتان را پر از ویتامین ث میکنند، آنتی اکسیدانی که جوانی را برای پوستتان به ارمغان میآورد. دکتر گیتلمن میگوید: نقش ویتامین C در ساخت کلاژن شناخته شده است و درخشندگی و زیبایی خاصی را برای پوستتان به ارمغان میآورد، علاوه بر این میتواند لکه های قهوه ای را محو کند و آثار آسیبهای ناشی از اشعه های خورشید را از بین ببرد. مرکبات را میتوان به صورت میوه در میان وعده ها، نوشیدنیهای مختلف، در سالاد و دسرهای مختلف مصرف کرد. ۶- گردو: گردو سرشار از آلفا لینولنیک اسید (ALA): اسید چرب امگا ۳ گیاهی است که با حفظ رطوبت موجب تقویت غشای سلولهای پوست شده و به عنوان یک محافظت کننده از سلولهای پوست شناخته شده است. گردو همچنین تقریباً دو برابر دیگر آجیلها آنتی اکسیدان دارد که برای مبارزه با آسیبهای رادیکالهای آزاد و پیری زودرس پوست بسیار مفید است. میتوانید آن را در صبحانه تان با پنیر میل کنید یا در غذاهایی مثل فسنجان یا حتی در سالادتان بریزید. ۷- تخمه کدو: تخمه کدو سرشار از روی است. روی یک ماده مغذی است که به ترمیم سلولهای پوست و بهبود سریعتر زخمها کمک میکند. روی همچنین باعث جذب اسیدهای چرب ضروری میشود که برای تغذیه پوست ضروریند و علاوه بر این مس اضافی را که میتواند باعث مشکلات پوستی و شکستگی و آسیب مویرگها شود را دفع میکند؛ البته جای تعجب نیست که گفته شود کمبود روی با آکنه، اگزما و پسوریازیس ارتباط دارد. جگر، گوشت، تخم مرغ، غلات کامل و تخمه کدو منابع خوب روی هستند. ۸- دانه آفتابگردان: دانه های آفتابگردان منبع شگفت انگیزی از ویتامین ای هستند و مصرف آنها موجب نرمی و لطافت پوست میشود. آنها موجب تقویت غشای پوست میشوند؛ هم از طریق مبارزه با رادیکالهای آزاد و آسیبهای اشعه های ماوراء بنفش خورشید و هم از طریق حفظ رطوبت مناسب پوست. یک مشت تخمه آفتابگردان همچنین امگا ۶ را در اختیار پوست میگذارد که موجب تحریک رشد پوست میشود و همچنین سلنیوم دارد که آن هم با عفونتهای پوستی مبارزه میکند. از تخمه آفتابگردان هم علاوه بر مصرف به صورت آجیل در میان وعده ها میتوان در برخی غذاها، کیکها، کلوچه ها، سالاد و... نیز استفاده کرد. ۹- ماهی سالمون: دکتر کیتس میگوید: اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در سالمون میتوانند به حفظ غلظت چربی روی سطح سلولی کمک کنند تا پوست رطوبت بیشتری را در خود نگه دارد و جوانتر به نظر برسد. ماهیهای آبهای سرد همچنین از معدود منابع غذایی ویتامین D هستند که با خاصیت ضد التهابی که دارند میتوانند به درمان آکنه، اگزما و پوست قرمز و تحریک شده کمک کنند. ماهی سالمون را میتوان به صورت آب پز، گریل، کبابی یا سرخ شده مصرف کرد. ماهی شکم پر هم گزینه خوبی است. برخی افراد آن را در سوپ و سالاد نیز میریزند. ۱۰- روغن جوانه گندم: دریافت چربیهای سالم در رژیم غذایی به طور قابل توجهی میتواند موجب افزایش شفافیت و درخشندگی پوست شود. میلر میگوید: چربیها موجب لیز و روان شدن و در واقع انعطاف پذیری میشوند، در نتیجه از فسفولیپیدهای غشای سلولی حفاظت کرده و موجب میشوند که سلولها در برابر آسیبهای سموم و رادیکالهای آزاد مقاومت بیشتری داشته باشند. روغن جوانه گندم یکی از غلیظترین منابع ویتامین E است که موجب نرم شدن پوست میشود؛ علاوه بر این, حاوی سرامید نیز است که به خوبی موجب آب رسانی به پوست میشود. روغن جوانه گندم را میتوان به اندازه یک قاشق غذاخوری به اسموتیها یا سالاد اضافه کرد یا این که آن را به برنج و ماکارونی بعد از پخت اضافه کرد.

 

........فرهنگ و هنر

* شنبه 14 بهمن ماه, روز نسبتاً بی سر و صدایی برای اهالی رسانه بود. پردیس سینمایی ملت که امسال به عنوان سینمای رسانه انتخاب شده, فیلمهای «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله, «بمب, یک عاشقانه» ساخته پیمان معادی و همچنین 4 فیلم کوتاه را برای اصحاب رسانه نمایش داد. داستان «شعله ور», راوی زندگی مرد میان سالیست به نام فرید که امین حیایی نقش او را بازی میکند. او احساس میکند در زندگی به جایگاهی که باید میرسید, نرسیده است؛ احساس میکند توانمندیهای بالایی دارد, اما این توانمندیها دیده نمیشوند. به همین علت دست به کارهای مختلفی میزند و در تمام آن کارها شکست میخورد. این اتفاقات زندگی او را به فروپاشی میکشاند, تا آنجا که همسرش تقاضای طلاق میکند؛ شرایطی که برای نوید, پسر جوان این زوج, سرگشتگی در انتخاب مسیر برای ادامه زندگی به دنبال دارد. تمام این اتفاقات که منتهی به تزلزل و فروپاشی زندگی فرید شده, حسی آکنده از حسادت در او ایجاد میکند, تا جایی که به دوستان و همکلاسیهای دوران مدرسه بخل ورزیده و از آنها دوری میکند؛ اگر در گروه تلگرامی با دوستان است, از آن خارج میشود یا نهایتاً با نگاهی تحقیرآمیز به موفقیتهای آنها, پیامهای رد و بدل شده را تعقیب و بعضاً پاسخ میدهد. فرید در این مسیر که برای خودش برگزیده و خود او معتقد است برایش برگزیده اند, به دنبال اتفاقاتی به زابل میرسد و در آنجا سوداهای دست نیافته اش را تعقیب میکند, اما حوادثی رخ میدهند که حس حسادت او را شعله ور میسازند؛ تا جایی که بر آن میشود آتش این حسادت را در موقعیت کاری یکی از همکلاسیهای قدیمیش که اتفاقاً او «فرید» را به یاد نمیآورد, سرایت دهد. نعمت الله در نشست خبری که بعد از نمایش فیلم برگزار شد, هدف از انتخاب این سوژه را, وجود آن در جامعه عنوان کرد: «غیر قابل انکار است که حسد, این روزها در جامعه ما به طور محسوسی موج میزند».

 

......ورزشی

* ورزشکاران طلایی حقوق ثابت میگیرند: مسعود اشرفی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به هدف کمیته ملی پارالمپیک در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا گفت: هدف ما در این بازیها این است که از رتبه چهارمی بازیهای دوره قبل (2014 اینچئون کره جنوبی) به رتبه سومی آسیا ارتقا پیدا کنیم و برای رسیدن به این هدف، سیاستگذاری ما بر این مبناست که روی رشته ها و ورزشکارانی که امکان کسب مدال طلای بیشتری دارند، سرمایه گذاری کنیم. در مرحله نخست ورزشکاران طلایی را مورد حمایت قرار خواهیم داد و سایر رشته های ورزشی که مدالهای نقره و برنز کسب میکنند، در مرحله دوم حمایت میشوند. اشرفی دلیل این امر را اهمیت جایگاه ایران در جدول توزیع مدالها دانست و اظهار داشت: کسب مدال طلا، رنکینگ کشورمان را در جاکارتا و توکیو ارتقا میدهد. همه ورزشکاران و مربیان طلایی در رشته های انفرادی و تیمی، از حقوق ثابت خوبی برخوردار خواهند شد. اشرفی به نداشتن حاشیه امنیت ورزشکاران طلایی در ارزیابیهای سه ماهه اشاره کرد و گفت: ممکن است در بازه زمانی ۱۲ ماهه تا پاراآسیایی جاکارتا و دو سال و نیم تا پارالمپیک توکیو، ورزشکار طلایی بر اساس سنجشهای سه ماهه فنی، به دلایلی افت کرده و به ورزشکار نقره ای و برنزی تبدیل شود. از طرفی ممکن است ورزشکار برنزی به دلیل عملکرد خوبش به ورزشکار نقره ای و طلایی ارتقا پیدا کند. این موارد تا زمان اعزام به بازیهای پاراآسیایی جاکارتا و پارالمپیک توکیو، دچار تغییر میشوند، چون ورزشکاران در افت و خیز هستند و عملکرد ورزشکاران از طریق کمیته فنی، واحدهای سنجش و آکادمی ثبت میشود. وی با اشاره به مشکل مهم بازیهای پاراآسیایی جاکارتا افزود: هم برگزار کننده این مسابقات بسیار ضعیف است و هم مدیریت پارالمپیک منطقه آسیا تیم بسیار ضعیفی است. برای مثال، از ۲۳ رشته ورزشی بازیهای پاراآسیایی اینچئون، فقط ۱۷ رشته در جاکارتا برگزار میشود.

.......حوادث

* پیام تلگرامی دو زن آرایشگر قبل از مرگ: زن آرایشگر و شاگردش، لحظاتی قبل ازمرگ با فرستادن پیام خداحافظی برای اعضای خانواده هایشان، آنها را در جریان تصمیم هول انگیزشان قرار دادند. عصر جمعه اعضای خانواده دو زن جوان به‌نامهای «مریم» و «فریبا» پیامی همزمان در تلگرام دریافت کردند. اما پیام، به هیچ عنوان عادی نبود و خبر از اتفاقی شوم داشت. همان موقع چند تن سراسیمه راهی آرایشگاه زنانه مریم در شهر قدس شدند. چند نفر هم سعی کردند به هر شکل ممکن با آنها تماس بگیرند، اما هیچ کس پاسخگو نبود. تا این که سر انجام فردی گوشی تلفن را برداشت و از مرگ خودخواسته دو زن با قرص برنج خبر داد و... معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در تشریح پرونده گفت: «ظهر جمعه مأموران کلانتری شهرستان قدس در جاده قدیم کرج در جریان مرگ دو زن 32 و 22 ساله در یکی از آرایشگاه های زنانه این شهرستان قرار گرفتند. تحقیقات مقدماتی نشان داد آنها یک زن آرایشگر و شاگردش بودند که به‌علت نوشیدن آبمیوه حاوی قرص برنج دچار مسمومیت شده و توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان لقمان تهران انتقال داده شده بودند. اما متأسفانه هر دو نفر شامگاه جمعه جان خود را از دست دادند. کارآگاهان پس از تحقیقات میدانی و بررسی تلفن همراه زنان جوان دریافتند آنها پیش از هر اقدامی برای تعدادی از اعضای خانواده هایشان در شبکه های اجتماعی پیامی فرستاده و از آنها خداحافظی کرده بودند. تا کنون همه شواهد از خودخواسته بودن این اقدام هولناک حکایت داشته, با این حال کارآگاهان همچنان در حال تحقیق در این باره هستند.» پیگیریهای خبرنگار ایران درباره این پرونده نشان داد «مریم» که مادر دو پسر خردسال بود و با همسرش در شهر قدس زندگی میکرد، از چند ماه قبل آرایشگاه را اجاره کرده و به همراه دختر جوانی به نام فریبا در آنجا مشغول به کار شده بود. اما هنوز جزئیات بیشتری درباره این پرونده عجیب به‌دست نیامده است.

* آزادی اعدامی پس از ۱۶ سال: زندانی محکوم به قصاص، پس از تحمل ۱۶ سال حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده اش بازگشت. این زندانی که در زندان چابهار به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم قصاص بود, با پیگیریهای رئیس و مددکاران زندان چابهار و مساعدت یکی از خیرین از زندان آزاد شد.

* سقوط پل عابر پیاده در پاکدشت با ۳ کشته: در ساعت 22:30 دقیقه شنبه شب یک دستگاه تریلر در حالی که جک کمپرسی را نبسته بود، به پایه پل عابر پیاده در شهرستان پاکدشت برخورد کرد و سبب سقوط آن روی خودروهای عبوری شد. ۳ مصدوم در پی این حادثه نجات داده و به مراکز درمانی انتقال داده شد و تا کنون دو نفر از هموطنان ما جان خود را از دست دادند. مسؤول مدیریت بحران پاکدشت گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، شمار قربانیان حادثه سقوط پل عابر پیاده در پاکدشت به سه نفر رسیده است.

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *