شناسه خبر: 12938 منتشر شده در مورخ: 1396/11/17 ساعت: 11:26 گروه: اقتصادی  
وجود ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران

وجود ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران وجود دارد و رویکرد شواری شهر کاهش تراکم‌فروشی است.

به گزارش ایران سپید رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران وجود دارد و رویکرد شواری شهر کاهش تراکم‌فروشی است.

در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران در بخش درآمدها و منابع مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص عوارض مازاد بر تراکم مواردی مطرح شد.

در ادامه محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران 400 هزار واحد خالی در تهران وجود دارد که عدد کوچکی نیست و رویکرد شورا کاهش تراکم‌فروشی بوده است.

وی افزود: اگر تراکم‌فروشی کم است نباید آن را بپذیریم و در جهت بهتر شدن حال مردم شهر باید بیشتر تلاش شود. ما نباید عددی را برای افزایش تراکم‌فروشی بگذاریم که همکاران شهرداری نیز در آینده به آن استناد کنند.

حق‌شناس افزود: در 9 ماهه امسال تنها 2500 میلیارد تومان از محل تراکم‌فروشی شهرداری درآمد داشته و هزار میلیارد تومان آن هنوز اتفاق نیفتاده است.

در ادامه این جلسه کاهش بودجه 3 هزار و 500 میلیارد تومانی شهرداری تهران از محل تراکم‌فروشی به 3 هزار میلیارد تومان به رأی گذاشته شد که اعضاء به این پیشنهاد رأی ندادند و درنهایت پیشنهاد شهرداری مبنی بر درآمد 3 هزار و 500 میلیارد تومانی از این محل تصویب شد.

در حاشیه بررسی این لایحه هاشمی رئیس شورای شهر تهران به افرادی که هم در کاهش هم در افزایش درآمد از این محل رأی داده بودند، تذکر جدی و دوستانه دادند.
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *