شناسه خبر: 13007 منتشر شده در مورخ: 1396/12/7 ساعت: 11:35 گروه: بهداشت و سلامت  
سالمندان و کودکان در معرض سوختگی های حرارتی

سالمندان و کودکان در معرض سوختگی های حرارتی

دبیر اجرایی هفتمین کنگره کشوری سوختگی کهنسالان و کودکان را به عنوان بیشترین افراد در معرض سوختگی های حرارتی دانست و گفت: این افراد که مراقبت بیشتری نیاز دارند بیشتر دچار سوختگی های حرارتی می شوند

به نقل از مهر، دکتر طیب قدیمی روز دوشنبه در نشست خبری هفتمین کنگره کشوری سوختگی که قرار است ۱۲ تا ۱۳ اسفند ۹۶ در مرکز همایش های رازی برگزار شود، افزود: مولفه های اجتماعی و اقتصادی موثر بر سوختگی باید در ذهن جامعه نهادینه شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به این مطلب که سوختگی بیشتر در قشر آسیب پذیر جامعه اتفاق می افتد بر ضرورت پیشگیری از سوختگی تاکید کرد و گفت: بیمار سوخته یک بیمار شکننده است که می بایست تمام مراقبت های درمانی برای او به صورت کامل انجام شود.

وی با اعلام این مطلب که مداخلات عامیانه باعث آسیب رساندن بیمار سوخته می شود، اظهار داشت: اگر مراقبت علمی و درست در مراکز سوختگی انجام شود شاهد عوارض کمتری برای بیمار و جامعه خواهیم بود.

قدیمی از سوختگی های حرارتی به عنوان شایع ترین نوع سوختگی در کشور نام برد و گفت: متاسفانه سوختگی های حرارتی در بین اقشاری از جامعه اتفاق می افتد که در تامین انرژی استاندارد دچار مشکل هستند.

وی همچنین از کهنسالان و کودکان به عنوان بیشترین افراد در معرض سوختگی های حرارتی نام برد و گفت: چون این افراد که مراقبت بیشتری نیاز دارند در نتیجه بیشتر دچار سوختگی های حرارتی می شوند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *