شناسه خبر: 13080 منتشر شده در مورخ: 1396/12/20 ساعت: 10:44 گروه: اجتماعی  
آخرین خبرها از افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

آخرین خبرها از افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: قانون افزایش حقوق کارکنان دولت دربودجه ۹۷ شامل مستمری بیگران بهزیستی نیز می شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از خانه ملت،ذوح الله بابایی صالح درخصوص افزایش مستمری مددجویان بهزیستی، گفت: افزایش مستمری مددجویان بهزیستی درقانون برنامه ششم در مجلس به میزان دو برابر مصوب شد، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در قالب برنامه ششم به میزان دو برابر افزایش پیدا کرد؛ البته افزایش ها طبق الگوی مجلس برای کارکنان، پرسنل و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد صورت می گیرد.

نماینده مردم بویین زهرا درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دو قشر یعنی اعضاء هیات علمی و قضات درقانون بودجه سال 97 از افزایش حقوق مستثنی شدند، افزود: گروه ها و اقشار دیگر با توجه به حقوق پایه خود از 10 تا 20 درصد افزایش مستمری و حقوق بهره می گیرند، افرادی که حقوق پایین تری داشته 20 درصد افزایش حقوق دارند، اما افرادی که حقوق بالاتری دارند به میزان 10 درصد افزایش خواهند داشت.

وی با بیان انیکه مستمری مددجویان بهزیستی نیز به نوعی حقوق محسوب می شود، تصریح کرد: خارج از قانون گفته شده دربودجه مصوبه دیگری برای افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد درنظرگرفته نشده است، اما مددجویان بهزیستی نیز جزو مستمری بگیران محسوب شده و این قانون شامل آنها نیز می شود؛ درحال حاضر قانون دیگری برای افزایش مستمری این اقشار وجود ندارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه درقانون برنامه ششم توسعه میزان مستمری ها به 2 برابر افزایش پیدا کرد، گفت: قانون مربوط به افزایش حقوق کارکنان دولت و مستمری بگیران دربودجه درصورت تایید شورای نگهبان شامل مستمری بگیران بهزیستی نیز می شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *