شناسه خبر: 13116 منتشر شده در مورخ: 1397/1/2 ساعت: 09:07 گروه: اجتماعی  
راهنمای ثبت‌نام طرح ترافیک 97 برای بیماران خاص و معلولان جسمی – حرکتی

راهنمای ثبت‌نام طرح ترافیک 97 برای بیماران خاص و معلولان جسمی – حرکتی

بیماران خاص و معلولان جسمی – حرکتی برای دریافت مجوز طرح ترافیک در سال 97 باید مدارک لازم که در این گزارش به آن پرداخته شده، همراه داشته باشند.

به گزارش ایران سپید بیماران خاص‌ و معلولان جسمی- حرکتیبرای دریافت مجوز طرح ترافیک‌ در سال 97 باید مراحل زیر را طی کنند.

ابتدا با ورود به سامانه my.tehran.ir با وارد کردن اطلاعات مندرج در کارت ملی، اطلاعات مربوط به خودرو مندرج در کارت ماشین یا سند مالکیت‌ خودرو و بارگذاری‌ تصویر کارت ملی، کارت ماشین و یا سند مالکیت خودرو با حجم حداکثر 200 کیلوبایت اقدام کنند.

در گام بعدی پس از تکمیل ثبت نام در سامانه، امکان شارژ و استفاده از حساب شهروندی برای تردد در محدوده طرح ترافیک به وجود می‌آید و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک شهر نیست. شهروندان در صورت درخواست استفاده از خدمات ویژه‌ تردد در محدوده طرح ترافیک باید پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام با همراه داشتن اصل مدارک‌ برای فعال‌سازی خدمات ویژه‌ خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند.

در گام دوم، شهروندان پس از ثبت‌نام در سامانه و شارژ حساب شهروندی خود در هر هفته‌ امکان رزرو‌ 3 روز برای تردد در محدوده طرح ترافیک را خواهند داشت. با توجه به محدودیت ظرفیت‌ برای تردد در محدوده مذکور در هر روز باید تأییدیه‌ آنلاین‌ از سایت گرفته شود و در صورت ارائه مجوز از سوی سامانه تردد امکان‌پذیر است.

در پایان هر روز تردد شهروندان مجاز در محدوده بررسی و عوارض‌ قابل پرداخت پس از اعمال ضرایب قانونی محاسبه‌ شده و از حساب شهروندی هر فرد کسر می‌شود. در صورت شارژ نکردن حساب شهروندی جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک برای خودرو اعمال و مبلغ عوارض تردد در صورت‌حساب بدهی مالک خودرو لحاظ می‌شود.

بیماران خاص و معلولان جسمی- حرکتی نیاز است تصویر نامه یا کارت شناسایی‌ بیماران خاص یا معلولان از بهزیستی یا انجمن‌های مربوطه‌ که تاریخ اعتبار آن مقتضی‌ نشده باشد را با حجم حداکثر 200 کیلوبایت‌ در سایت ارسال کنند و سپس با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر با در دست داشتن اصل مدرک، ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *