شناسه خبر: 13153 منتشر شده در مورخ: 1397/1/21 ساعت: 10:13 گروه: اجتماعی  
بهره‌مندی معلولان از تسهیلات بلیط نیم‌بها شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران

بهره‌مندی معلولان از تسهیلات بلیط نیم‌بها شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران

در راستای تحقق قانون جامع حمایت از حقوق معلولین و انعقاد تفاهمنامه همکاری بین سازمان بهزیستی کشور و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران معلولان می‌توانند برای استفاده از خدمات شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران از تسهیلات بلیط نیم بها از طریق دسترسی الکترونیکی بهره‌مند گردند.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی و امور بینالملل سازمان بهزیستی کشور، تفاهمنامه همکاری در راستای توسعه دولت الکترونیک و با هدف تسهیل در رائه خدمات به افراد دارای معلولیت در راستای تحقق مواد 4 و 16 قانون جامع حمایت از حقوق معلولین فی‌مابین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و سازمان بهزیستی کشور منعقد شد. زمینه‌های همکاری در این تفاهم نامه  تبادل نظر در خصوص فراهم نمودن تسهیلات قانونی جامعه هدف سازمان در قالب نرم افزار های مورد استفاده از سوی سازمان و شرکت هما، ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات بر بستر شبکه ملی اطلاعات و مبتنی بر بستر امن و فراهم شدن شرایط مربوط به استعلام فوری و الکترونیکی دو طرف به منظور دسترسی به اطلاعات معلولین و بلیط‌های صادره می‌باشد.براین اساس معلولان می‌توانند برای استفاده از خدمات شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران از تسهیلات بلیط نیم بها  از طریق دسترسی الکترونیکی بهره‌مند گردند. انعقاد این تفاهم نامه ضمن تسریع روند خرید بلیط، فرصتی را برای افراد معلول فراهم می سازد تا از تردد غیر ضروری در فضاهای شهری اجتناب نمایند.بدون شک این اقدام که حاصل تقویت ارتباط بین بخشی سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی و سازمان بهزیستی کشور می باشد گامی موثر در مسیر اجرای قوانین مرتبط با معلولان از جمله کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت است که مقوله دسترسی آسان افراد معلول به خدمات و تلفیق اجتماعی آنان را صراحتاً مورد تاکید قرار داده است. تحقق اهداف و چشم  اندازهای حقوق شهروندی و تسهیل دسترسی افراد معلول به امکانات مورد نیاز در زندگی نیز مستلزم همسویی هر چه بیشتر سایر دستگاه های اجرایی با سازمان های متولی آموزش و توانبخشی معلولان و حرکت مجدانه این دستگاه ها در ایفای نقش ها و مسئولیت هایی است که بر اساس قوانین حمایتی از حقوق معلولان بر عهده آنها نهاده شده است. بدیهی است ماحصل تمامی این تلاش ها حضور موثر افراد معلول در جامعه و مشارکت فعال آنان در عرصه های اجتماعی مختلف خواهد بود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *