شناسه خبر: 13159 منتشر شده در مورخ: 1397/1/22 ساعت: 11:21 گروه: اجتماعی  
مستمری مددجویان بهزیستی در سال ۹۷ چند درصد افزایش پیدا می کند؟

مستمری مددجویان بهزیستی در سال ۹۷ چند درصد افزایش پیدا می کند؟

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از دولت خواست با قطع یارانه به افراد متمول هزینه این بخش را در جهت حمایت مالی از افراد پشت نوبتی تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) بکار گیرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از خانه ملت، مسعود رضایی در مورد اظهارنظر رئیس سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه درآمد حاصل از حذف یارانه نقدی ۳ دهک بالای جامعه به افراد پشت نوبت پرداخت خواهد شد گفت: فلسفه دادن یارانه در حقیقت همین بود که به دست نیازمندان جامعه برسد و سیستم هوشمندی که در این رابطه تعریف شد نیز با هدف این بود که اگر نرخ حامل‌های سوخت افزایش پیدا کرد، مبلغ اضافه شده در راه خدمات‌رسانی به فقرامورد استفاده قرار بگیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه پرداخت یارانه‌ها به عموم مردم روش اشتباهی بود، ضمن اینکه پالایش کردن برای شناسایی افراد نیازمندی که مستحق دریافت یارانه باشند نیز دشوار بود.

وی تاکید کرد: این وظیفه دولت است که افراد نیازمند جامعه را شناسایی کند و با قطع پرداخت یارانه به افرادی که متمول هستند هزینه این بخش را در جهت حمایت مالی از افراد پشت نوبتی تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) بکار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته بر اساس گزارش رئیس سازمان بهزیستی، از ابتدای سال ۱۰ درصد به مستمری فعلی مددجویان افزوده می شود.

رضایی با تاکید بر اینکه ما باید در جهتی حرکت کنیم که کمک‌های نقدی دولت تنها در اختیار افراد نیازمند جامعه قرار بگیرد یادآور شد: امروزه درکشورهای توسعه یافته همزمان با اقتصاد، فرهنگ جامعه نیز رشد پیدا می‌کند، کما اینکه در این رابطه رفراندوم برگزار می‌کنند و از این طریق مردم متمول از دریافت یارانه دولتی انصراف می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون باید از طریق فرهنگسازی از کانال رسانه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که افراد بی نیاز از دریافت یارانه برای انصراف اعلام آمادگی کنند تا این مبلغ در مسیر توسعه کشور هزینه شود چرا که قطعا می‌توان با اعتبارات حاصل از این بخش هر سالمشکلات اقتصادی یکی از استان‌های کشور را برطرف کرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت یارانه به صورت نقدی باعث افزایش تورم می‌شود تصریح کرد: یارانه باید به صورت کمک‌های غیرنقدی پرداخت شود، چرا که روش پرداخت نقدی باعث ایجاد تنبلی افراد و افزایش نرخ بیکاری در سطح جامعه می‌شود، بنابراین بهتر است یارانه در تعرفه قبوض آب، برق، گاز و ....افراد نیازمندی که شناسایی شده‌اند، لحاظ شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *