شناسه خبر: 13164 منتشر شده در مورخ: 1397/1/23 ساعت: 10:13 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 23 فروردین 1397

روزنامه پنجشنبه 23 فروردین 1397

تمهیدات ارزی اندیشیده شده است - ۳۰ هزار کارگر پارسال دچار حادثه شدند - بانک مرکزی نحوه تأمین ارز مسافرتی را اعلام کرد - تغییر نرخ ارز تأثیری بر قیمت دارو ندارد - خواننده نابینای پاپ-اپرا با صدایی فرازمینی - آغاز سمینار سرپرستان مسابقات پارا آسیایی - حکم قصاص قاتل اهورا اجرا شد - چاردیواری - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 23 فروردین 1397

25 رجب 1439

12 آوریل 2018

سال بیست و دوم شماره 5826

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را به خوانندگان گرامی تسلیت و عید سعید مبعث، آغاز راه رستگارى را به همه خوانندگان ایران سپید تبریک عرض میکنیم.

.........عناوین این شماره.......

یادداشت

تمهیدات ارزی اندیشیده شده است 3

۳۰ هزار کارگر پارسال دچار حادثه شدند 5

بانک مرکزی نحوه تأمین ارز مسافرتی را اعلام کرد

تغییر نرخ ارز تأثیری بر قیمت دارو ندارد

خواننده نابینای پاپ-اپرا با صدایی فرازمینی 10

آغاز سمینار سرپرستان مسابقات پارا آسیایی 13

حکم قصاص قاتل اهورا اجرا شد

چاردیواری 17

اطلاعرسانی

.......یادداشت

* عید مبعث بر عموم مسلمین مبارک باد: تاریخ، به مکه رسیده است تا شروعی دیگرگونه را رقم بزند؛ آغازی دیگرگونه در خاکی آفتاب سوخته، در خاکی تشنه، در خاک آکنده از دختران زنده به گور، در خاک آرزوهای زیر خاک. تاریخ ایستاده است تا بنویسد؛ تا پنجره ها را به خواندن فرا خواند و کوچه ها را به شنیدن. ایستاده است تا در دل صخره ها و سنگریزه ها، نور جاری کند. تاریخ، به مکه رسیده است، نوای ملکوتی وحی، در فضای روحانی حرا شکفت، جبرئیل گفت: بخوان! تو به پیامبری مبعوث شدی؛ با کوله باری از رسالت. آمدی تا با تبلور حضورت، سرزمین خشکیده حجاز را نفسی دوباره ببخشی. آمدی تا خار جهل و جهالت را برکنی. آمدی تا بساط ظلم را برهم زنی. نامت محمد، لقبت امین است.

* گلواژه: این زندگانی چند روزه دنیا افسوس و بازیچه ای بیش نیست. قرآن کریم, سوره عنکبوت, آیه ۶۴

 

........سیاسی

* تمهیدات ارزی اندیشیده شده است. بعد از دومین جلسه بررسی مسائل ارزی کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهوری, جهانگیری گفت: دولت به مردم و فعالان اقتصادی اطمینان میدهد که با قدرت و قوت سیاست, تک نرخی شدن ارز را اجرا خواهد کرد. معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که تمهیدات لازم برای تأمین نیاز ارزی کسانی که نیاز فوری به ارز دارند، تصریح کرد: با برنامه ریزیهای انجام شده هیچ افزایش قیمتی در حوزه دارو و کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

* بیژن زنگنه, وزیر نفت ایران که به هند سفر کرده است، در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، سطح فعلی قیمت نفت را برای ایران مناسب دانست.

* در جلسه علنی صبح روز یکشنبه مجلس که به بررسی شرایط نابسامان بازار ارز اختصاص داشت و از رئیس کل بانک مرکزی دعوت شده بود تا به نمایندگان گزارش دهد، برخی نمایندگان به یکباره با هجوم به تریبونی که ولی ا... سیف در حال سخنرانی از آن بود، برای دقایقی نظم جلسه را برهم زدند. امیر خجسته, نماینده همدان یکی از همین نمایندگان بود که در صحنه این درگیری حضور داشت. وی گفت: این اقدام، "حمله" نبود، بلکه القای حس مردم به رئیس کل بانک مرکزی بود. خجسته معتقد است که اگر این حس را در مجلس نشان نمیدادند، مردم آن را در خیابانها نمایش میدادند.

* روزنامه اطلاعات در واکنش به سخنان دادستان کل کشور پیرامون استعفای شهردار تهران نوشت: دستگاه قضایی نمیتواند بجز دفاع از حق و قانون, وظیفه دیگری برای خود تعریف کند. بدتر از همه دخالت و موضعگیری و مصاحبه در مواضعی که صراحتاً از منزلت قانون و موضع قضا دور است، جای تأمل دارد.

* در پی تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر پاسخی "شدید و قریب الوقوع" به سوریه در پی انتشار گزارشهایی ادعایی درباره حمله شیمیایی در دوما در غوطه شرقی دمشق, ارتش سوریه در تمامی سطوح به حالت آماده باش درآمد.

......اجتماعی

* ۳۰ هزار کارگر پارسال دچار حادثه شدند: داریوش پناهیزاده، معاون طب کار و کمیسیونهای پزشکی اداره کل درمان تأمین اجتماعی با تأکید بر این که نرخ حوادث ناشی از کار در کشور ما بالا است، گفت: سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کارگر دچار حادثه شدند. وی تصریح کرد: عمده حوادث مربوط به اتفاقاتی است که در استفاده از تجهیزات غیر استاندارد رخ داده است.

* خرید کالاهای ایرانی برای زائران عتبات: مرتضی آقایی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور زیارت سازمان حج و زیارت گفت: به منظور تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد نیاز زائران عتبات، از طریق خرید اجناس ایرانی تأمین میشود. آقایی در خصوص سوغات خریداری شده توسط زائران نیز گفت: با برنامه ریزیهای انجام گرفته, به دنبال مذاکره و توافق با برخی شرکتها، تجار و غیره هستیم تا بتوانیم با ایجاد و راه اندازی بازاری جدید، زائران بتوانند در راستای حمایت از کالای ایرانی سوغات خود را از این بازار با قیمت کمتر و نیز با ضمانت خریداری کنند.

* رقم «وام مسکن» فرهنگیان در سال ۹۷: گودرز کریمیفر، مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره اعطای وام مسکن به فرهنگیان توضیحاتی ارائه داد و اظهار کرد: برای دریافت وام مسکن چهار گروه در اولویت اول قرار دارند. وی افزود: اولویت اول زنان سرپرست خانوار، اولویت دوم فرهنگیان فاقد مسکن ۲۰ تا ۳۰ سال سابقه خدمت، اولویت سوم فرهنگیان فاقد مسکن ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت و اولویت آخر فرهنگیان فاقد مسکن تا ۱۰ سال سابقه هستند. وی افزود: وام مسکن ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که نحوه بازپرداخت آن بر حسب مشارکت در ساخت یا خرید متفاوت است. بر این اساس بازپرداخت وام برای خرید مسکن ۱۰ ساله یا ۱۲۰ ماهه با سود ۱۲ درصد است, ولی اگر بنا بر ساخت خانه باشد ۲۴ ماه به مدت بازپرداخت اقساط اضافه میشود.

 

......اقتصادی

* بانک مرکزی نحوه تأمین ارز مسافرتی را اعلام کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در اطلاعیه (شماره 2)، نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد. مفاد این اطلاعیه در راستای اجرای تصمیم مورخ 20 فروردین 1397 ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان سازی نرخ ارز با بهای 42000 ریال برای هر دلار به منظور تثبیت بازار به شرح زیر است: ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان 1000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت میشود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم مرز و کشورهای مشترک المنافع به غیر از عراق 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها است. متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی هستند.

 

......بهداشت و سلامت

* تغییر نرخ ارز تأثیری بر قیمت دارو ندارد: وزیر بهداشت گفت: تا کنون مانع از تأثیر تغییرات نرخ ارز بر قیمت داروهای مصرفی در کشور شده و بازار را کنترل کرده ایم. قاضیزاده افزود: البته کنترل بازار در برخی موارد منطقی نیست و باید مشکلات وارد کنندگان مواد اولیه تجهیزات پزشکی و اقلام دارویی را هم با توجه به افزایش نرخ ارز مورد توجه قرار دهیم. وی تصریح کرد: هرچند که تصمیم رئیس جمهوری به طور قطع موجب ثبات بازار ارز در روزهای آینده خواهد شد, امیدوارم با تصمیماتی که در دولت گرفته شده, از ضرر و زیان مالی مصرف کنندگان و وارد کنندگان اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی جلوگیری شود. به طور قطع بر اساس تدابیر اتخاذ شده در روزهای آتی شاهد ایجاد ثبات در بازار ارز خواهیم بود.

* شیوه های ساده محافظت از چشم: امروزه با افزایش استفاده از اسمارت فونها و تغذیه ضعیف، بسیاری از افراد از بینایی ضعیف رنج میبرند. اگرچه تغذیه سالم و متعادل به حفظ سلامت چشم کمک میکند، اما شیوه های دیگری هم برای محافظت از چشم ضروری است. - باید همیشه در فضای باز، بخصوص در تابستان برای حفاظت از چشمها در مقابل اشعه UV از عینک آفتابی استفاده شود. - نوشیدن مقادیر زیاد آب به حفظ آب بدن کمک میکند. همچنین به دلیل میزان بالا رطوبت، از خشکی چشمها هم پیشگیری میشود. – با مصرف روغن ماهی اُمگا۳ را در رژیم غذاییتان افزایش دهید, چرا که به تحریک تولید اشک کمک کرده و چشمها را روان مینماید. - در صورتی که مکرراً دچار خشکی چشم میشوید، از قطره چشمی "اشک مصنوعی" استفاده کنید. - سبزیجات برگدار سبز، ماهی، تُن، تخم مرغ و مغزیجات آجیلی را در رژیم غذاییتان بگنجانید؛ چرا که سرشار از مواد مغذی نظیر اسیدهای چرب اُمگا۳، لوتین، زینک و ویتامینهای A، C و E هستند که قوه بینایی را بهتر کرده و مشکلات چشمی مرتبط با افزایش سن نظیر دژنراسیون ماکولا و آب مروارید را کاهش میدهند.

.......از شش نقطه جهان

* خواننده نابینای پاپ-اپرا با صدایی فرازمینی: آواز مرد نابینا این روزها همه سالنهای کنسرت را به تسخیر خود در آورده است. وقتی آواز را سر میدهد، حس میکنی حتی صندلیهای سالنها هم بدل به گوش شده اند و نت به نت صدای آوازخوان نابینا را میبلعند. در توصیف صدایش، روزی یکی از خوانندگان نامآشنای دنیا گفته بود: اگر خداوند قرار بود برای خودش صدایی برگزیند تا با آن صدا با مردم سخن بگوید بیتردید آن صدا, صدای آندره بوچلی، Andrea Bocelli بود. Bocelli در 22 سپتامبر 1955 و در شهر Lajatiko ایتالیا پا به زندگی نهاده است. این خواننده تِنور که حالا دیگر محبوبترین خواننده در سبک پاپ-اپرا در دنیا محسوب میشود، علاوه بر آواز خواندن آهنگسازی هم میکند. سازهای پیانو، فلوت، سَکسوفون، ترومبون و درامز را به زیبایی مینوازد. Bocelli از بدو تولد دچار آسیب بینایی بوده است, اما در 12 سالگی و در یک برخورد در مسابقه فوتبال او به کلی بینایی خود را از دست داد. در خانواده ای بسیار فقیر زندگی را آغاز کرد. خانواده او که در یکی از روستاهای توسکانی ایتالیا به فروش ماشینآلات کشاورزی اشتغال داشتند, ابتدا تصمیم گرفته بودند نوزادشان را پیش از به دنیا آمدن از بین ببرند! غافل از این که با این کار جهانی را از یک صدای آسمانی محروم میکنند. اما با اصرار مادرش، عمر بوچلی به دنیا ماند. به گفته مادرش، در دوران کودکی، تنها چیزی که بوچلی را آرام میکرد موسیقی بود. او از 6 سالگی شروع به فراگیری پیانو کرد. کم کم نواختن گیتار، درامز و سازهای بادی را هم فرا گرفت. وقتی دایه اش اولین نوار Franco Corelli را به او داد، او متوجه شد که دلش میخواهد یک خواننده تِنور شود. در 7 سالگی قادر بود صداهای معروف زمانه خود را از یکدیگر تشخیص دهد و آنها را تقلید کند. در 14 سالگی اولین جایزه اش را به عنوان خواننده و آهنگساز در یک فستیوال محلی دریافت کرد. بوچلی پس از به پایان رساندن دبیرستان، در رشته حقوق وارد دانشگاه پیزا شد. آن روزها برای این که بتواند خرج تحصیلش را تأمین کند، شبها در رستورانی پیانو میزد و آواز میخواند. پس از پایان دانشگاه، یک سالی را به عنوان وکیل دادگستری فعالیت کرد. همان جا بود که برای نخستین بار با Enrica همان دختری که بعدها همسرش شد ملاقات کرد.

ورود آندره به دنیای حرفه ایهای موسیقی اما حکایت جالب و جذابی دارد که در شماره بعد به آن خواهیم پرداخت و خواهیم خواند که چه اتفاقی منجر به کشف این استعداد فرازمینی شد. همچنین از آماری سخن خواهیم گفت که این خواننده نابینا از خود به جا گذاشته که در نوع خود در میان هنرمندان مشابه بینظیر است. «ادامه دارد»

* گلواژه: ای کسانی که ایمان آورده اید! اموال و فرزندانتان شما را از یاد خدا غافل نکند و کسانی که چنین کنند زیانکارانند. قرآن کریم, سوره منافقون, آیه ۹

 

 

.......ورزشی

* آغاز سمینار سرپرستان مسابقات پارا آسیایی: سمینار سرپرستان کشورهای شرکت کننده در سومین دوره بازیهای پارا آسیایی، از 22 فروردین در جاکارتا آغاز شده است. ابتدا ثبت نام از نمایندگان کشورهای مختلف صورت گرفت. هادی رضایی به عنوان سرپرست کاروان ایران و فرجی، به عنوان نماینده کمیته ملی پارالمپیک، در این نشست حضور دارند. در ابتدای این سمینار، رئیس کمیته برگزاری بازیها سخنرانی کرد و سپس ماجد راشد، رئیس کمیته پارالمپیک آسیا، به سرپرستان کشورهای مختلف خوشآمد گفت. بازدید از غرفه های اطلاع رسانی، ثبت نام رشته های ورزشی، معرفی و ارائه گزارش در خصوص رشته های ورزشی و سالنهای مسابقات، کلاسبندی پزشکی و مبارزه با دوپینگ، ثبت نام کاروان و دریافت کارت شناسایی، بررسی دستور العمل مربوط به رسانه ها و درج تبلیغات و برند شرکتهای سازنده تجهیزات ورزشی از جمله مواردی بود که روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت. امروز پنجشنبه 23 فروردین نیز بازدید از اماکن ورزشی، سالنهای مسابقات و دهکده ورزشکاران و جلسه آزاد جهت ملاقات با چهار بخش مستقر در غرفه ها انجام خواهد شد.

* احتمال انتقال هری کین به رئال مادرید: با توجه به عملکرد ضعیف بنزما در فصل جاری، رئال مادرید در تابستان به دنبال خرید یک مهاجم گلزن است و هری کین، ستاره 24 ساله تاتنهام یکی از گزینه های اصلی این تیم است. ماه هاست مذاکرات بین مدیریت 2 باشگاه برای انتقال هری کین در حال انجام است و با توجه به رضایت شخصی هری کین، حالا تنها پذیرش پیشنهاد از سوی تاتنهام باقی مانده است. حتی این نشریه مدعی شد هری کین به همتیمیهای خود در رختکن اعلام کرده که در تابستان امسال، راهی مادرید خواهد شد. پیشنهاد رئال مادرید برای جذب هری کین، 175 میلیون یورو خواهد بود, اما پرز با توجه به تجربیات قبلی خود برای انتقال مودریچ و گرت بیل، میداند جذب بازیکن از اسپرز کار آسانی نیست.

 

.......حوادث

* حکم قصاص قاتل اهورا اجرا شد: حکم اعدام ناپدری اهورا، سحرگاه سه شنبه در زندان رشت در حالی اجرا شد که تلاشهای خانواده قاتل برای جلب رضایت پدر مقتول خردسال بی نتیجه ماند. این در حالی بود که مادر اهورا در محل اجرای حکم حضور پیدا نکرده بود و پدر مقتول حکم را اجرا کرد. مجتبی –مرد اعدامی- اواخر مهر سال گذشته به اتهام آزار و اذیت و قتل پسر دو سال و نیمه همسرش در منطقه لاکان رشت دستگیر و پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود. راز این جنایت تلخ هنگامی فاش شد که همسایه ها صدای فریاد و گریه های کودک معصوم را شنیده و به محل زندگی او رفتند, اما هر چه در زدند کسی پاسخگو نبود. پس از تماس با پلیس ۱۱۰ دقایقی بعد تیمی از مأموران خود را به محل حادثه رساندند. آنان پس از شکستن در وارد خانه شده و با بدن نیمه جان اهورا رو برو شدند. کودک که غرق در خون بود و به سختی نفس میکشید به بیمارستان پورسینای رشت انتقال یافت, اما سه روز بعد به‌خاطر شدت صدمات وارده تسلیم مرگ شد. با مرگ کودک, از آنجا که گزارش پزشکان آزار و شکنجه را تأیید کرده بود، مجتبی، همسر موقت مادر اهورا به‌عنوان تنها مظنون بازداشت شد. او در نخستین بازجوییها مدعی شد اهورا در داخل حمام به زمین خورده, اما پس از رو برو شدن با شواهد و مدارک, لب به اعتراف گشود و به آزار کودک و قتل وی اعتراف کرد. بدین ترتیب پرونده این متهم بعد از صدور قرار مجرمیت از سوی بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب رشت به دادگاه کیفری استان ارسال شد و در آنجا نیز با توجه به درخواست والدین اهورا, برای متهم حکم قصاص صادر شد. با توجه به اعتراض وی به رأی صادره، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد, اما در نهایت حکم قصاص مورد تأیید قرار گرفت و بعد از استیذان از رئیس قوه قضائیه برای اجرا به دادگستری رشت ارسال شد. بر اساس این گزارش، سحرگاه سه شنبه 21 فروردین 97 حکم اعدام ناپدری قاتل در محوطه زندان رشت اجرا شد.

.......چاردیواری

* با سلامی دوباره, به قول جمله پایانی آگهی فیلم به وقت شام که میپرسد: «چطوری ایرانی؟» چطوری نابینا؟ حال و هوایتان چگونه است؟ آیا بهاری شده و آیا بهاری مانده اید؟ به هر حال امیدوارم عکس پیشبینیهای اکثریت کارشناسان سال جاری, حد اقل از نظر مالی و اقتصادی سال سختی نباشد. جا دارد عید مبعث پیامبر مکرم اسلام (ص) را به سمت خطیر پیامبری تبریک بگویم و همچنین عرض تسلیت پیشاپیش شهادت امام موسی کاظم (ع). تحریریه ایران سپید در حال برنامه ریزی تغییرات محتوای روزنامه در سال جدید است که از اردیبهشت ماه شاهد آن خواهید بود, اما گوش به زنگ پیشنهادها و نظرات شما عزیزان در این زمینه هستیم. زیرا قطعاً نظارت شما عزیزان با یکدیگر متفاوت است و باید امکان جمعبندی این تفاوتها و نقاط اشتراک را داشته باشیم. دوست دارید راجع به چه مسائلی گزارش تهیه شود؟ چه در حوزه نابینایان و چه در حوزه های عمومی جامعه. چه موضوعاتی را شایسته میزگردهای تخصصی و حضور کارشناسان میدانید؟ فکر میکنید چه مسائلی در جامعه نابینایان وجود دارد که میتوان آن را به گفتگوی جمعی گذاشت؟ چه ستونهایی را پیشنهاد میکنید؟ در یک کلام نظرات خود را در زمینه بهبود کیفیت روزنامه ارائه دهید؟ این نظرات در مورد سایت ایران سپید نیز صادق است. اما تماسهای شما. خانم ریگی از زاهدان از مطالب کل روزنامه به ویژه آموزشهای بهداشتی تشکر کردند. آقای علی صابریان از تهران نیز از مطالب روزنامه قدردانی کردند. آقای نوروزیان از شهریار با تشکر از مطلب بورس خواهان تداوم آموزش در این زمینه شدند. آقای حسینزاده از تهران با قدردانی از گفتگو با برقکار نابینا, از وجود نابینایان دیگر برقکار مانند خودشان خبر دادند و پیشنهاد معرفی این عزیزان را داده اند. آقای حبیب ا... اسماعیل پناهی از اهواز پیشنهاد کردند با توجه به این که مطالب آموزشی بهداشت و سلامت و فناوریهای امیدبخش را گردآوری میکنند, شیوه چاپ ستون بهداشت به گونه ای باشد که دو صفحه آن کنار هم قرار گیرد. آقای فلاح از یزد خواهان استفاده از احادیث و کلام ائمه در گلواژه های روزنامه شدند. همزمان خانم فاطمه یادمند نیز خواهان درج ستون احکام و آموزشهای اخلاقی شدند و همچنین گفتگو با هنرپیشه های سریالهای نوروزی و آموزش عروسک بافی. تعجب میکنم! زیرا بارها در پاسخ به خانم یادمند گفته ام چنین آموزشهایی از طریق روزنامه قابل ارائه نیست. آخر چگونه میتوان عروسکبافی یا صنایع دستی را از طریق روزنامه آموزش داد! آقای میرزایی از شهرک اندیشه از صفحه حوادث که تلخ و نا امید کننده است انتقاد کرده و خواهان درج مطالب نوید بخش شدند. آقای ربانی از نجفآباد از وضعیت مدیریت شمیم رویش انتقاد کرده و آن را فاقد هیئت مدیره ذکر کردند و خواهان گزارش در این خصوص شدند. چند تن از دوستان, از جمله آقای رحمتی از دریافت به موقع تقویم تشکر کردند. میماند وداع پایانی و تأکید بر ارسال پیشنهادها و نظرات برای تغییرات روزنامه.

......اطلاع رسانی

* کانون دانشپژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران برگزار میکند: اولین دوره مسابقه ادبی با موضوع "یک روز در دانشگاه" در سه بخش داستان کوتاه، دلنوشته و شعر. در این مسابقه دانشجویان نابینای دانشگاه های تهران و البرز میتوانند آثار فرهنگی خود را در قالبهای مختلف چون طنز، روایت و... برای ما ارسال کنند. داستان کوتاه و دلنوشته میتواند حد اکثر دو هزار کلمه باشد. در بخش شعر نیز میتوانید در قالبهای مختلف کلاسیک و نو آثارتان را بفرستید. نوشته های نفرات برتر در کانال و نشریه کانون دانشپژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران منتشر خواهند شد و به نفرات برگزیده جوایزی از طرف معاونت فرهنگی دانشگاه اهدا خواهد شد. فایل نوشته خود را همراه با مشخصات کامل, شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس به ایمیل زیر ارسال کنید.

Fatemehmkh95@gmail.com

توجه کنید که آخرین مهلت ارسال آثار 31 فروردین است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *