شناسه خبر: 13176 منتشر شده در مورخ: 1397/1/28 ساعت: 08:36 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 28  فروردین 1397

روزنامه سه شنبه 28 فروردین 1397

سکوت ابدی پنجه های لکا - تماس تلفنی روحانی و پوتین - ارز برای چه مواردی فروخته میشود - خواص توتها در مقابله با پیری و سرطان - مروری بر اتفاقات موسیقی در سال ۹۶: «بخش دوم» - ارائه خدمات موسیقایی به نابینایان - رشته های اعزامی به جاکارتا مشخص شد - شکایت از همسر به خاطر مرگ فرزند

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 28  فروردین 1397

30 رجب 1439

17 آوریل 2018

سال بیست و دوم شماره 5830

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

سکوت ابدی پنجه های لکا  2

تماس تلفنی روحانی و پوتین 3 

ارز برای چه مواردی فروخته میشود 5

خواص توتها در مقابله با پیری و سرطان 8

مروری بر اتفاقات موسیقی در سال ۹۶: «بخش دوم»

ارائه خدمات موسیقایی به نابینایان 14

رشته های اعزامی به جاکارتا مشخص شد 16

شکایت از همسر به خاطر مرگ فرزند

 

 

.........ویژه

* سکوت ابدی پنجه های لکا.  متاسفانه با خبر شدیم محمدرضا لکا آهنگساز و مدرس نابینای موسیقی  در ساعات پایانی روز یکشنبه دارفانی را وداع گفت. این آهنگساز نابینا در سال 1354 در تهران به دنیا آمد و در کنار تحصیل در مدرسه موسیقی را در کنار استاد فقید محمد احمدزاده فرا گرفت. وی تحصیلات موسیقی خود را در سطح عالی در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رساند از جمله فعالیتهای مرحوم لکا می توان به ساخت چندین قطعه بی کلام، تنظیم آثار مشهور موسیقی ایرانی برای پیانو و ارکستر، همکاری با گروه های موسیقی مطرح نابینایان مثل پیک امید، مشارکت در تولید آلبوم تک درخت با تنظیم چهار قطعه و همچنین آموزش و تربیت هنرجویان نابینا و بینا اشاره کرد. گفتنی است محمدرضا لکا شامگاه یکشنبه به دلیل تومور مغزی دارفانی را وادع گفت و روز دوشنبه نیز مراسم تشیع جنازه او برگزار شد. ایران سپید این ضایعه را به خوانندگان و هنرمندان نابینا تسلیت میگوید.

......سیاسی

* تماس تلفنی روحانی و پوتین.  رؤسای جمهور ایران و روسیه در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات بین المللی، اوضاع سوریه و چگونگی همکاریها و روابط دوجانبه تهران-مسکو را مورد بررسی قرار دادند. در این تماس تلفنی دکتر روحانی حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی را اقدامی تجاوزکارانه و در راستای روحیه دادن به تروریستهای شکست خورده در این کشور عنوان کرد و گفت: اگر تجاوز و نقض آشکار قوانین بین المللی به سادگی و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از سوی عاملان آن امکانپذیر شود، باید شاهد بی‌ثباتی‌های جدیدی در نظام بین الملل و منطقه باشیم.

* میرمجید طاهری وکیل مدافع اولیای دم روح الامینی گفت: پرونده سعید مرتضوی در حال حاضر در دسترس قاضی اجرای احکام نیست و نزد سرپرست دادسرای کارکنان دولت است و آنها خود اقدامات مربوط به جلب و دستگیری را انجام میدهند.

* بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برجام موضوعی میان ایران و گروه1+5 است و مطالب عنوان شده در رسانه ها درباره اصلاح برجام از سوی آمریکاییها و اروپاییها گمانه زنی است.

* یوسف مولایی کارشناس حقوق بین الملل حمله موشکی آمریکا به سوریه را نقض آشکار حقوق بین الملل عنوان کرد و گفت: حملات واشنگتن به این کشور زمینه چینی برای مذاکراتی بزرگ است یعنی در پشت سر این هیاهوی نظامی به دنبال ارسال پیام به ایران و روسیه است.

* نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از سفر اعضای این کمیسیون در روز  سه شنبه (امروز) به سوریه خبر داد.

* فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست شورای امور خارجی اتحادیه اروپا گفت: حفظ برجام برای اروپا حیاتی است و وزیران خارجه اتحادیه اروپا امروز بار دیگر تعهد خود به اجرای کامل برجام را مورد تاکید قرار خواهند داد.

.........اقتصادی

* ارز برای چه مواردی فروخته میشود: بانک مرکزی مقررات مربوط به شرایط و چگونگی تأمین ارز به نرخ ۴۲ هزار ریال برای ۳۳ مورد زیر را به شبکه بانکی ابلاغ کرد:۱.  ارز مسافرتی،۲.  ارز درمانی،۳.  ارز مأموریت،۴.  ارز دانشجویی، ۵.  ارز بابت فرصتهای مطالعاتی و هزینه‌های درمانی اعضای هیأت علمی،۶.  ارز بابت حق عضویت و حق ثبت نام در سازمانها و مجامع بین‌المللی و محافل علمی و چاپ مقالات علمی،۷.  هزینه شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور،۸.  هزینه برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، ۹.  حق‌الوکاله در دعاوی خارجی، ۱۰.  اصل و سود سرمایه‌گذاری خارجی ، ۱۱.  کارمزدهای اعتبارات اسنادی، حواله‌ها و ضمانت‌نامه‌های ارزی، ۱۲.  هزینه دفاتر خارج از کشور،۱۳.  هزینه اجاره و اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی،۱۴.  هزینه انجام آزمایش‌های علمی و فنی، انتشار آگهی در خارج از کشور و دریافت گواهیهای بین‌المللی، ۱۵. هزینه خرید امتیاز پخش فیلم و دریافتهای ماهواره‌ای و ارتباطی،۱۶.هزینه شرکتهای بیمه ایرانی، ۱۷. فروش ارز به شرکت‌های منتخب برای اعزام زائران به عمره مفرده و عتبات عالیات (عراق) ،۱۸.  هزینه شرکت در آزمون‌های بین‌المللی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کشور برگزار میشود،۱۹.  هزینه ثبت‌نام در امتحانات علمی و تخصصی خارج از کشور، ۲۰.  بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی (دولتی و خصوصی)، فاینانس غیر خودگردان، بانک توسعه و تجارت اکو، بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی،۲۱.هزینه‌های سوخت، ناوبری، هندلینگ، لندینگ و حقوق خدمه خارجی شرکتهای هواپیمایی، ۲۲.  هزینه حق بیمه هواپیماها،۲۳.  حقوق و مزایای کارکنان خارجی در داخل کشور،۲۴.  هزینه‌های انتقال ارز بابت درآمد کنسولی سفارتخانه‌های خارجی، ۲۵.  هزینه‌های انتقال درآمد ریالی شرکتهای هواپیمایی خارجی،۲۶.  هزینه‌های مطالبه ارز ضمانتنامه‌های خارجی،۲۷.  هزینه‌های رانندگان حمل و نقل بین‌المللی،  ۲۸.  هزینه‌های فرصتهای مطالعاتی،۲۹.  هزینه‌های شرکت در دوره‌های آموزشی خارج از کشور، ۳۰.  هزینه‌های حق عضویت و ثبت نام در سازمانها و مجامع بین‌المللی، ۳۱. هزینه‌های انتقال جسد از خارج از کشور و هزینه‌های وابسته،۳۲. هزینه‌های ارزی راه‌آهن و شرکتهای ریلی،۳۳.  هزینه‌های تبدیل موجودی ریالی حسابهای ایرانیان مقیم خارج از کشور.

* ممنوعیت خرید و فروش فیزیکی ارز در صرافیها: براساس بخشنامه بانک مرکزی عملیات مجاز صرافی‌ها فقط در بخشهای، انتقال ارز به دستور هر یک از بانک‌های دارای مجوز ارزی، خرید ارز ناشی از صادرات کالاهای غیر نفتی از صادر کنندگان، فروش ارز خریداری شده به متقاضیان از طریق سیستم بانکی، تمام صرافی­‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی نبوده و این امر از طریق بانک‌ها انجام خواهد شد.

 

 

......بهداشت و سلامت

* خواص توتها در مقابله با پیری و سرطان: ترکیبات موجود در طیف وسیعی از توتها به ویژه در رنگدانه‌های طبیعیِ آنها (آنتوسیانینها) در درمان سرطان و کاهش سرعت روند پیری مورد استفاده قرار میگیرند. خواص آنتی‌اکسیدانیِ آنتوسیانین‌های موجود در توت‌ها به ویژه در بلوبری، کرنبری، تمشک و انگور فرنگی سیاه سالهاست که برای دانشمندان محقق شده است.آنتوسیانینها به طور طبیعی در گیاهان بوجود میآیند و به مقابله با برخی بیماریها مانند بیماریهای قلبی- عروقی و دیابت نوع ۲ کمک میکنند. به‌رغم تردیدهایی که در مورد جذب آنتوسیانینها توسط دستگاه گوارشی و وارد شدن آن به سلول‌های بدن ما وجود دارد، خوردن روزانه انواع توتها احتمالا موجب بهبود سلامت و افزایش طول عمر میشود.

* فروش نخی سیگار ممنوع:  مسئول دبیرخانه ستاد کنترل مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت با بیان اینکه فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال و فروش محصولات دخانی قاچاق و فروش نخی سیگار سه نکته بحرانی است که روی پرونده واحدهای عرضه کننده دخانیات درج میشود، گفت: اجرای یکی از این موارد برای همیشه پروانه فروش را باطل میکند. بهزاد ولیزاده افزود: در حال حاضر حوزه برنامه ریزی دخانیات کشور اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده تا عمده فروشان محصولات خود را فقط بین واحدهای دارای پروانه توزیع کنند. هدف اصلی قانونگزار در این زمینه، کاهش دسترسی به دخانیات است.اگر این قانون اجرا شود تعداد مراکز فروش و میزان نیاز منطقه به این واحدها مشخص میشود و نظارتها نیز صورت میگیرد. وی با اشاره به برنامه درج کد رهگیری روی محصولات دخانی به منظور جلوگیری از قاچاق این محصولات، بیان کرد: در حال حاضر شناسه کالا روی تمام محصولات دخانی در سطح عرضه به عنوان کالای با اولویت بالا درج شده است. کد رهگیری محصولات در کنار کد شناسایی کالا به جلوگیری از قاچاق این محصولات کمک میکند.

 

......آهنگ و درنگ

* مروری بر اتفاقات موسیقی در سال ۹۶: «بخش دوم»: در این شماره از مرور رخدادهای موسیقی در سال گذشته به اتفاقات حوزه بانوان خواهیم پرداخت. حوزه ای که فقط به اجراهای زنده خلاصه میشود و خبری از آلبوم و چهره و ستاره در آن نیست. سهم خوانندگان زن از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر تنها دو اجرا بود. یکی گروه ژن دنگ به سرپرستی آرزو بابایی از اصفهان و دیگری گروه کیدی به سرپرستی رومینا تنی از هرمزگان که هر دو در بخش موسیقی نواحی و در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفتند. در این دوره حمیدرضا نوربخش، دبیر جشنواره با حذف فراخوان، خود اقدام به دعوت از خوانندگان و گروهها کرد، هنگامه اخوان به عنوان یکی از خوانندگان پیشکسوت زن در مورد دلیل نبودنش گفت: «حمیدرضا نوربخش از من برای حضور در جشنواره دعوت کرد اما به او اعلام شده بود که بانوان باید در سالن نیاوران روی صحنه بروند و نه در تالار وحدت. من خود از اعضای شورای نظارت بر کیفیت سالنهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم. ما در ردهبندیمان نیاوران را به جوانان تازهکار اختصاص میدهیم، در این ردهبندی تالار رودکی درجه دو و تالار وحدت درجه یک است. در نتیجه با تمام احترامی که برای نوربخش قائلم پیشنهادش را نپذیرفتم. هر چند میدانستم او به هیچ وجه در این میان مقصر نیست.» جدا از آنچه در جشنواره موسیقی فجر بر بانوان گذشت، ممانعت از روی صحنه رفتن نوازندگان زن در اصفهان هم واکنشهای بسیاری را بر انگیخت به گونه ای که حتی سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در مورد آن صحبت کرد. ارکستر ملی اصفهان ۲۲ و ۲۳ دی بدون حضور بانوان نوازنده خود در این شهر به اجرای برنامه پرداخت. شهروز بلوچستانی، نوازنده فلوت ارکستر ملی اصفهان، در گفتوگویی ضمن بیان این نکته که سالهاست که بانوان موزیسین اصفهانی حق اجرا در اصفهان را ندارند، گفته بود: «در این زمینه بسیار صحبت شده است و همیشه گفته میشود که مسئله حضور بانوان روی صحنه در حال بررسی است اما واقعا مشخص نیست این بررسیها چه زمانی به اتمام میرسد.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: «از نظر ما حضور نوازندگان خانم روی صحنه کنسرتهای ارکسترال اشکالی ندارد و همه جا هم باید با همین رویه نسبت به انجام این کار اقدام کنند. در حوزه تکنوازی هم ما دستور العملهایی داریم که در همه جای کشور به صورت یکسان وجود دارد. به هر ترتیب من از معاون هنری وزارتخانه میخواهم دستور العملهای اجرای زنده بانوان نوازنده در اجراهای صحنه ای شهرستانها به صورت کاملا شفاف تدوین شود. ضمن اینکه همه مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها نیز براساس این دستورالعمل کارها را انجام داده و پای این داستان باقی بمانند. هنگامه اخوان در ادامه گفت: «یکی از این مسائل بحث تبلیغات است. چطور است که تبلیغ تئاترها و فیلمهای سینمایی را با حضور چهره ها و اتفاقاً خانمها از بالا تا پایین تهران میبینیم؟! ولی نوبت به کنسرت بانوان که میرسد فقط میتوانیم پوسترهایمان را در چند آموزشگاه موسیقی نصب کنیم و اجازه تبلیغ محیطی نداریم!» او افزود: «مسئله دیگر ساعت برگزاری کنسرت بانوان است. چه کسی ساعت دو و سه بعدازظهر آواز میخواند؟! اصلا چه کسی برای دیدن کنسرتی که صلات ظهر برگزار میشود به سالن میآید؟! منِ نوعی در آن ساعت از کجا تماشاگر بیاورم؟! و وقتی تماشاگر نباشد از کجا اجرا بهای تالاری مثل وحدت را که برای اجرا در آن ساعتی ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است بپردازم؟!» اخوان در مورد عدم اجازه فیلمبرداری و حتی عکسبرداری از کنسرتهای بانوان گفت: «نزدیک به هشت یا ۹ سال است که ما نه تنها حق فیلمبرداری از اجراهایمان را نداریم که اجازه عکاسی هم نداریم!. خود هنرمندان نه روی صحنه و نه پشت صحنه اجازه گرفتن یک عکس را با هم ندارند. «ادامه دارد»

 

......فرهنگ و هنر

* ارائه خدمات موسیقایی به نابینایان: آهنگساز و عضو هیات علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر از تلاش مجموعه «فوژان» برای برگزاری چند کارگاه آموزشی موسیقی ویژه نابینایان خبر داد.

 حمیدرضا دیبازر آهنگساز، مدرس دانشگاه و سرپرست گروه موسیقی «فوژان» با اشاره به تازه ترین فعالیتهای خود در عرصه موسیقی بیان کرد: بنده از جمله فعالان عرصه موسیقی هستم که طی سالهای اخیر تلاش کردم تا عمده فعالیت خود را روی فعالیتهای آموزشی و دانشگاهی موسیقی متمرکز کنم و بر اساس مسئولیت حرفه ای که دارم به کیفیت آفرینی و آموزش در موسیقی به سهم خود تلاشهایی را انجام دهم از این جهت عمده فعالیتها و کارهایی که انجام دادم با این محوریت بوده است. وی افزود: مدتی است در آکادمی «فوژان» روی این موضوعات تمرکز دارم و تلاش کردم در این ۲ سالی که از فعالیت آکادمی میگذرد با حضور جمعی از بهترینهای آموزش موسیقی، فضایی را فراهم کنیم که بتوانیم در آن به آموزش موسیقی در حوزه های مختلف بپردازیم. یکی از ایده ها و طرحهایی که بر انجام آن تاکید داریم ارایه خدمات آموزشی برای هنرمندان نابیناست.

 برگزاری کلاسهای آنلاین آموزش موسیقی برای هنرجویان شهرستانی و کلاسهای آمادگی کنکور در مقاطع مختلف از دیگر برنامه های ما در آکادمی است که امیدوارم بتواند در شرایط این روزهای موسیقی موثر باشد. این آهنگساز درباره اجرای زنده گروه «فوژان» گفت: با توجه به اینکه تازه ترین آلبوم های گروه با خوانندگی دولتمندخلف و سالار عقیلی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته این امکان وجود دارد که از منتخب این ۲ آلبوم و آثار دیگر گروه فوژان اجراهای زنده ای را برگزار کنیم. همچنین تصمیم داریم با کانسپت جدیدی اجراهای زنده را روی صحنه ببریم که این امر مستلزم برنامه ریزی دقیق و منسجم است.

 

 

.......ورزشی

* رشته های اعزامی به جاکارتا مشخص شد: کاروان ایران در ۱۳ رشته ورزشی در سومین دوره بازیهای پاراآسیایی جاکارتا شرکت میکند. بر این اساس، از مجموع ۱۸ رشته ورزشی که در جریان بازیهای پاراآسیایی جاکارتا برگزار خواهد شد، نمایندگان ایران در ۱۰ رشته جانبازان و معلولین و ۵ رشته نابینایان شرکت خواهند کرد. بازیهای پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در رشته های دو و میدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، جودو، شنا، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، گلبال، تنیس روی میز، شطرنج، بوچیا، بدمینتون، تنیس با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر و بولینگ برگزار میشود که کاروان ایران در رشته های بدمینتون، تنیس با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر و بولینگ (چمنی و ۱۰ پین) نماینده ای نخواهد داشت. کاروان ایران در بخش جانبازان و معلولان در ۱۰ رشته دو و میدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، شنا، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تنیس روی میز و بوچیا اعزام خواهند شد و در بخش نابینایان، ورزشکاران ۵ رشته دو و میدانی، شنا، گلبال، جودو و شطرنج در این بازیها شرکت خواهند کرد. محمدرضا محمودخانی، معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک در این ارتباط گفت: سیاست کمیته ملی پارالمپیک بر اساس کسب مدال است. چون کیفیت و کمیت ورزشکاران ایران در حدی است که میتوانیم با انتخاب ورزشکاران شایسته تر، کاروان باکیفیتی را به بازیهای پاراآسیایی اعزام کنیم. محمودخانی در خصوص اعزام نشدن ورزشکاران برخی رشته ها اظهار داشت: در برخی رشته ها مثل تنیس با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر و بدمینتون که از توسعه مطلوب در سطح قهرمانی برخوردار نیستند، ترجیح دادیم ورزشکاری اعزام نکنیم. در رشته بوچیا که ورزشکاران با معلولیت شدید حضور دارند، نگاه حمایتی داریم و تلاش میکنیم تعدادی از ورزشکاران را به این بازیها اعزام کنیم.

.......حوادث

* شکایت از همسر به خاطر مرگ فرزند: سقوط مرگبار کودک 4 ساله در دیگ قورمه سبزی باعث شد تا پدر کودک به اتهام قتل از همسرش شکایت کند. ساعت 8 شب 26 اسفند سال گذشته مرد جوانی پسر 4 ساله‌اش را در مقابل رستورانی که متعلق به همسر و پدر همسرش بود پیاده کرد. از سه سال قبل که با همسرش اختلاف پیدا کرده بود و از هم جدا زندگی می‌کردند هر چند روز یکبار آرین به دیدن مادرش می‌رفت و این بار نیز مرد جوان پسرش را تحویل همسرش داد و به خانه رفت. اما دو ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که از بیمارستان مطهری تهران تماس گرفتند و از او خواستند که هر چه سریع‌تر خود را به بیمارستان برساند. آرین داخل دیگ قورمه سبزی رستوران افتاده بود. سوختگی شدید، این پسر 4 ساله را به کام مرگ کشاند. این درحالی بود که مادر آرین مدعی بود هنگام حادثه، وی در رستوران نبوده و برای خرید بیرون رفته بود. در حالی که با مرگ آرین پرونده‌ای در دادسرای ناحیه 4 تشکیل شده بود اما صبح یکشنبه پدر آرین که همسرش را مقصر مرگ پسرش می‌داند به دادسرای جنایی تهران رفت تا از او به اتهام قتل عمد پسرش شکایت کند.

* قتل دختر 7 ماهه در استخر: مرد معتاد که نوزاد 7 ماهه‌اش را در استخر بوستانی در شهرستان اسفراین به قتل رسانده بود از سوی پلیس دستگیر شد. صبح شنبه مأموران پلیس اسفراین در جریان مرگ دختری 7 ماهه داخل استخر یک بوستان قرار گرفتند. پس از حضور در محل حادثه تحقیقات آغاز شد و مأموران در بررسی از شاهدان ماجرا دریافتند که این دختر کوچولو از سوی پدرش به داخل استخر پرت شده است. پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی علت مرگ غرق شدگی عنوان شد. فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین در تشریح جزئیات ماجرا گفت: بررسیهای صورت گرفته نشان داد که مرگ این نوزاد، قتل عمد بوده و جست و جو برای شناسایی پدر مقتول آغاز شد. در حالی که تجسسهای کارآگاهان دراین رابطه ادامه داشت، ساعتی بعد تیم جنایی موفق شدند پدر مقتول را که در خانه‌اش مخفی شده بود دستگیر و برای انجام تحقیقات بیشتر به اداره پلیس منتقل کنند. وی اضافه کرد: این فرد که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود سرانجام در بازجوییها لب به اعتراف گشود و راز این جنایت را فاش کرد.

* همبرگری با طعم رتیل: رستورانی در کارولینای شمالی امریکا به مشتریان خود همبرگرهایی با گوشت رتیل ارائه میدهد. به گزارش دیلی میل، این همبرگر با گوشت گاو سرخ شده، مخلفات و یک رتیل سرخ شده که روی گوشت برگر قرار داده شده است به مشتریان عرضه میشود. این رتیل از خانواده‌ عنکبوتهای میگالومورف است که بیشتر در مناطق گرمسیری و بیابانی یافت میشوند. تاکنون حدود ۹۰۰ گونه از آنها شناسایی شده‌است. به گفته مشتریان رستوران «دورهام بول» در این محل میتوانید خوردن غذاهای عجیبی چون صدفهای حلزونی، گوشت گورخر و... را تجربه کنید.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *