شناسه خبر: 13200 منتشر شده در مورخ: 1397/2/1 ساعت: 10:53 گروه: اجتماعی  
رقابت حافظان نابینای ایران، افغانستان و ترکیه در روز نخست مسابقات قرآنی

رقابت حافظان نابینای ایران، افغانستان و ترکیه در روز نخست مسابقات قرآنی

سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۹ روز جمعه در مصلی تهران و در رشته حفظ کل قرآن کریم آغاز به کار کرد .

به گزارش ایران سپید جماعت بی شماری دراین مراسم حضور یافتند تا دراین ضیافت قرآنی سهمی هرچند کوچک را به دست اورند. صوت شیوا و دلنشین قاریان و حافظان این کتاب آسمانی همگان را مات و مبهوت می سازد. هر قدر از شروع مراسم می گذشت بر تعداد بازدیدکنندگان افزوده می شود به طوری که مردم  درگوشه و کنار شبستان مصلی امام خمینی جایی را می یافتند تا دمی بنشینند و صوت حق را با گوش جان بشنوند. 

سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از صبح جمعه با اجرای نماینده کشور بوروندی در رشته حفظ کل قرآن کریم آغاز به کار کرد تا رقابتهای این دوره از مسابقات رسماً آغاز شود.

در نوبت صبح روز نخست سی‌و‌پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران ۱۲شرکت کننده که سه نفر از آنها مربوط به بخش نابینایان بودند به سوالات هیئت داوران پاسخ دادند؛ شرکت‌کنندگان نوبت صبح از کشورهای بروندی، موریتانی، افغانستان (حافظ نابینا)، ایران (حافظ نابینا) ترکیه (حافظ نابینا)، کامرون، عمان، افغانستان، نیجر، الجزایر، مالزی و چین با حضور در جایگاه به سوالات هیئت داوران پاسخ دادند.

همچنین در این روز و در نوبت صبح شاهد تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط هادی موحد امین، قاری افتخاری کشورمان بودیم که صوت شیوایشان طنین انداز مصلی بود. 
 
رقابت‌ها در؛ نوبت صبح  تا  اذان ظهر ادامه داشت و پس از آن مسابقات مجددا از ساعت ۱۶ اغاز شد.
 
 
آغاز رقابت 6 نماینده نابینا در نوبت عصر مسابقات بین‌المللی قرآن
 
 شرکت‌کنندگان نوبت عصر روز نخست از کشورهای عراق (حافظ نابینا)، مصر (قاری و حافظ نابینا)، فیلیپین (قاری نابینا)، الجزایر (حافظ نابینا)، چاد (قاری نابینا)، سنگال (حافظ بزرگسال) و بلغارستان (قاری بزرگسال) هستند که با حضور در جایگاه  به سوالات هیئت داوران پاسخ می‌دهند.
 
در نوبت عصر روز نخست سی‌و‌پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران همچنین حجت‌الاسلام موسوی درچه‌ای، قاری افتخاری مراسم خواهد بود و گروه منتخب همخوانی اعزامی از استان اصفهان به مدیحه‌سرایی می‌پردازد. 
 
عبدالله حمدسالم نماینده نابینای کشور قطر در رشته حفظ کل در گفتگو با ایران سپید بیان کرد: «حفظ قرآن راه زندگی را برایم باز کرد تا مسیر روشن زندگی را بیابم با اینکه از دوچشم نابینا هستم. »
 
در گزارش های بعدی مصاحبه یا قاریان نابینا دراین مسابقات را می خوانید.
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *